$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

SON DAKİKA:

Ödüllü yarışmalar fotoğrafseverlerin katılımını bekliyor

Türkiye genelinde farklı temalar altında devam eden birçok fotoğraf yarışması, fotoğrafseverlerle buluşacak.

Ödüllü yarışmalar fotoğrafseverlerin katılımını bekliyor
  • 28.08.2018
  • 340 kez okundu

İSTANBUL

Türkiye genelinde farklı temalar altında devam eden birçok fotoğraf yarışmasıfotoğrafseverlerlebuluşacak.

Derlenen bilgilere göre, çeşitli kurum ve kuruluşların desteğiyle hayata geçirilen projeler kapsamında, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onaylı yarışmalar, profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katılımını bekliyor.

İnternette “https://www.tfsfonayliyarismalar.org” adresi üzerinden başvuru yapılabilen yarışmalar arasında yer alan “Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması”nın birincisi 20 bin lira ile ödüllendirilecek.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından düzenlenen “Ekonomi ve Zanaat” temalı “2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması”, fotoğraf sanatının ve sanatçılarının desteklenmesini, ulusal ve uluslararası iletişim kanallarının güçlendirilmesini, uluslararası platformda farklı toplumlara ait zanaat türleriyle evrensel çeşitliliğe dair farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Başvuruların 16 Kasım’a kadar devam edeceği yarışmada, birinciye FIAP (Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu) Altın Madalya ile 20 bin lira, ikinciye FIAP Gümüş Madalya ve 15 bin lira, üçüncüye FIAP Bronz Madalya ve 10 bin lira takdim edilecek.

Yarışmada ayrıca FIAP mansiyon ödülüne layık görülen 10 eser ile TCMB Özel Ödülünü kazanan esere 2 bin 500 liralık ödül verilecek.

Belediyelerin düzenlediği yarışmalar farklı temaları işliyor

Zeytinburnu Belediyesi desteğiyle gerçekleştirilen “Geleneksel 8. Zeytinburnu Belediyesi Fotoğraf Yarışması”nda “Foto Öykü” kategorisinde birinciliğe layık görülen eser 8 bin lirayla ödüllendirilirken, ikinciye 6 bin, üçüncüye ise 4 bin lira takdim edilecek. “Serbest Kategori”nin birincisi 6 bin, ikincisi 4 bin, üçüncüsü ise 3 bin lira ödül alacak. Yarışmaya, 7 Aralık’a kadar başvuru yapılabilecek.

Arnavutköy Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen “Tüm Renkleriyle Arnavutköy” konulu fotoğraf yarışmasının başvuruları bugün sona erecek. Yarışmanın birincisine 8 bin, ikincisine 4 bin, üçüncüsüne ise 2 bin lira verilecek.

Sarıyer Belediyesince bu yıl ikincisi düzenlenen “Sarıyer Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması”, Sarıyer’de fotoğraf sanatının
yaygınlık kazanması ve genç fotoğraf sanatçılarının yetişmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

“Dört Mevsim Yaşayan Sarıyer” temasıyla gerçekleşen yarışmada birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncü ile Sarıyer Belediyesi Özel Ödülü sahibine 2 bin lira takdim edilecek. Yarışmaya 5 Kasım’a kadar başvuru yapılabilecek.

“Türkiye’de Misafir Öğrenci Olmak” yarışmasına 31 Ağustos’a kadar başvurulabilecek

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türkiye’de burslu eğitim alan yabancı öğrencilerin katılımıyla “Türkiye’de Misafir Öğrenci Olmak” konulu fotoğraf yarışması düzenledi. Son katılım tarihi 31 Ağustos olan yarışmada birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye ise 2 bin lira verilecek.

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından, Küresel Çevre Fonu’nun (GEF) finansal desteğiyle düzenlenen, “Orman ve Şifalı Bitkiler” yarışmasına 31 Ekim’e kadar başvuru yapılabilecek. Türkiye Ormanları Yarışma Dizisinin dördüncüsü olan etkinlikte birinci 5 bin lirayla ödüllendirilecek.

Çağın Göz Hastanesi’nin bu yıl yedincisini düzenlediği “Göz Alabildiğine-Sokağın Rengi” yarışması, gözün ve göz sağlığının önemini vurgulamayı amaçlıyor. Birincinin 5 bin, ikincinin 3 bin, üçüncünün ise 2 bin lira kazanacağı yarışmaya, 22 Eylül’e kadar başvuru alınacak.

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) tarafından gerçekleştirilen “Eğitimin Hünerli Elleri” fotoğraf yarışmasına 10 Ekim’e kadar başvuru yapılabilecek. Eğitimin insana ve topluma kazandırdıklarını ele alan yarışmada birincilik ödülü 4 bin lira olarak belirlendi.

Güneş Sigorta’nın hayata geçirdiği “Güneşini Yakala” fotoğraf yarışmasına 30 Eylül’e kadar başvuru gönderilebilecek. Yarışmada birincilik ödülünü kazanan esere TFSF Altın Madalya ödülü ile 4 bin lira, ikinciye TFSF Gümüş Madalya ve 3 bin lira, üçüncüye TFSF Bronz Madalya ve 2 bin lira, mansiyon kazanan eserlere ise 500’er lira takdim edilecek.

Etiketler: / /

Teröristleri açtıkları çukurlara gömmeye devam edeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her zaman teröristlerin beynindeyiz, onların açtıkları çukurlara onları gömüyoruz, gömmeye devam edeceğiz." dedi.
Terör örgütü PKK’dan Afrin’de pazar yerine bomba yüklü araçla saldırı
TSK ve ÖSO'nun Zeytin Dalı Harekatı ile terörden arındırılan Afrin'de, bomba yüklü aracın infilak ettirilmesi sonucu 4 sivil öldü, 20'den...
Suriye seçimlere hazırlanmalı
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suriye'nin seçimlere hazırlanması gerektiğini belirterek, "Bu süreç, BM şemsiyesi altında olmalı. Kapsayıcı olmalı. Herkes hak sahibi olmalı."...
Brüksel’de ‘göç sözleşmesi’ protestolarına polis müdahalesi
Brüksel'de Avrupa Birliği binalarının bulunduğu alanda polis aşırı sağcı ve göç karşıtı bine yakın göstericiye gaz bombası ve TOMA ile...
Irak’ın kuzeyinde 10 terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyindeki Gara ve Hakurk bölgelerine yönelik hava harekatlarında, üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki 10 terörist etkisiz hale getirildi.
Kararlı mücadele sonucu terör faaliyetleri kısıtlandı
Milli Savunma Bakanı Akar, "Kararlı mücadele sonucu terör örgütünde ciddi kırılmalar meydana geldi, terör faaliyetleri son derece kısıtlandı." dedi.
TBMM’nin bütçe mesaisi sona eriyor
Bu hafta, Meclisin yaklaşık iki aydır süren bütçe mesaisi sona erecek. Sanayi ve Teknoloji, Milli Savunma, Dışişleri ile Hazine ve...
Kartlarınızdaki puanlar için son günler
Kredi ve banka kartı ile akaryakıt istasyonları, giyim, ayakkabı, teknoloji, takı, kozmetik mağazaları ve alışveriş merkezlerinin müşterilerine sunduğu birçok "sadakat...
Milli enerji silahı Wattozz yılda 250 milyon dolar getirecek
Albayraklar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak: "Wattozz'un dünya satışlarından ülkemize yıllık ortalama 250 milyon dolar gibi bir döviz...
Konut sektörü 2019 yılından umutlu
Döviz kurundaki dalgalanmalar ve faiz oranlarının artışından etkilenen konut sektörünün temsilcileri, yılın sonuna doğru yaşanan hareketlilikten dolayı 2019 yılına umutla...
Bilkent Şehir Hastanesi için geri sayım
Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise tek seferde inşa edilen en büyük hastanesi olan Bilkent Şehir Hastanesi'nin açılışına sayılı günler kaldı.
Geleceği ‘kadınlar’ yazacak
Turkcell, TOBB ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğiyle hayata geçirilen "Geleceği Yazan Kadınlar Projesi", yazılım konusunda istihdam kapasitesini ve...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
AB’den Trump’a uyarı

AB Komisyonu Sözcüsü Rosario, "ABD'nin Avrupa menşeli ürünlere ek vergi uygulaması halinde, AB de buna hızla yanıt vermeye hazırdır." dedi.

Kapat