$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

SON DAKİKA:

Saadet Partisi ‘Siyaset Okulu’ sayısını artırıyor

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Akyüz,”Siyaset Okulu’nu bu yıl 9 ilimize daha taşıdık. Geçen yıl sadece Ankara’da yapılmıştı. Bu yıl 9 ilimizde aynı süre içerisinde icra edilecek.” dedi.

Saadet Partisi ‘Siyaset Okulu’ sayısını artırıyor
  • 27.09.2017
  • 227 kez okundu

ANKARA  – Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Salih Akyüz, AA muhabirine, Saadet Partisi Genel Merkez Gençlik Kollarınca bu yıl ikincisi düzenlenecek “Siyaset Okulu” ile ilgili bilgi verdi.

Programın geçen yıl sadece Ankara’da yapıldığını belirten Akyüz, yükseköğretim öğrencilerini ülke meselelerini düşünmeye, çözümler üretmeye yönlendirmek için çalıştıklarını söyledi.

Akyüz, hangi siyasi fikre ve ideolojiye mensup olursa olsun üniversite öğrencilerinin mutlaka siyasetin içerisinde olması gerektiğini vurguladı.

Üniversite öğrencilerinin bütün farklılıklarına rağmen oluşturacakları platformlarda beraber müzakere ederek ve fikirleri tartışarak daha etkin çözümler bulabileceğini vurgulayan Akyüz, “Bu noktada Siyaset Okulu’nu önemsiyoruz. Siyaset Okulu’nu bu yıl 9 ilimize daha taşıdık. Bu iller Sivas, Van, Elazığ, Gaziantep, Konya, Afyonkarahisar, İzmir ve İstanbul olarak belirlendi. Geçen yıl sadece Ankara’da yapılmıştı. Bu yıl 9 ilimizde aynı süre içerisinde icra edilecek ve finali Ankara’da yapılacak.” ifadesini kullandı.

“Amacımız demokrasi kültürünü oluşturmak”

Ders programının içeriğini, Türkiye’de yaşanan meseleleri göz önünde bulundurarak hazırladıklarını dile getiren Akyüz, programda sosyoloji, felsefe, siyaset bilimi, hitabet, hafıza teknikleri, iktisat, kitap tahlilleri, makale müzakereleri, makale yazım teknikleri ve kitap okuma teknikleri gibi üniversite öğrencilerine yönelik derslerin yer alacağını kaydetti.

Akyüz, derslerin akademisyenler, bürokratlar, teknokratlar, gazeteci ve yazarlar tarafından verileceğine işaret ederek, şöyle devam etti:

“Bu hatiplerimizin Saadet Partili olmasına gerek yok. O ilin konuyla ilgili biraz daha öne çıkmış bir ismi tarafından anlatılmasını önemsiyoruz. Dersin sonunda dersin müzakeresi, önceden öğrencilere verilen notların eşliğinde gerçekleşecek. Her günün sonunda da arkadaşlarımız o günün değerlendirmesini yapacak. Burada amacımız bugün çokça ihtiyaç duyduğumuz demokrasi kültürünü ve herkesin fikrini özgürce ifade edebildiği bir platformu oluşturmak.”

Etiketler: / /

CHP’li Erdoğdu: Ödeneği yok yapmayın dediğimizde kimse bizi dinlemedi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğdu, "Devletin şimdi 30,9 milyar lira yatırımlardan tasarruf edeceklermiş. 'Bunun ödeneği yok, bunları yapmayın.' dediğimizde kimse...
NATO’dan Gürcistan’a destek
NATO Genel Sekreter Yardımcısı Gottemoeller, Gürcistan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliğine somut destek verdiklerini vurgulayarak, Rusya'ya bu bölgeden "askerlerini çekme" çağrısı...
İsrail Gazze sınırında 183 Filistinliyi şehit etti
"Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde 30 Mart'tan bu yana 32'si çocuk 183 Filistinli şehit oldu, 11 binden fazla kişi yaralandı.
İsrail’den Rusya’ya uçak raporu
Rus İl-20 uçağının düşürülmesi ile ilgili olarak İsrailli askeri yetkililerin Moskova'ya, olayı anlatan 40 sayfalık rapor getirdiği belirtiliyor.
Almanya Dışişleri Bakanı Maas’tan Türkiye övgüsü
Almanya Dışişleri Bakanı Maas, "Türkiye'nin Suriye ve İdlib ile ilgili yapılan görüşmelerde olağanüstü olumlu bir rol oynadığını saptıyoruz." dedi.
Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulu toplandı
Ticaret Bakanı Pekcan başkanlığında yapılan ikinci İstişare Kurulu Toplantısı'nda Yeni Ekonomi Programı'nın yanı sıra Gümrük Birliği, Eximbank, e-ticaret ve dijitalleşmeye...
ABD’nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor
ABD, Suriye'de müttefiği olarak nitelendirdiği terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgeye silah, mühimmat ve askeri malzeme sevk etmeye devam ediyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Helal kemik tozunda son viraj

TÜBİTAK'la Sağlık Bakanlığı desteğiyle Türkiye'de üretilecek helal standartlarda kemik tozunda tüm hazırlıklar tamamlandı, seri üretim aşamasına gelindi.

Kapat