$ DOLAR → Alış: 5,41 / Satış: 5,44
€ EURO → Alış: 6,13 / Satış: 6,15

SON DAKİKA:

Saadet Partisi ‘Siyaset Okulu’ sayısını artırıyor

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Akyüz,”Siyaset Okulu’nu bu yıl 9 ilimize daha taşıdık. Geçen yıl sadece Ankara’da yapılmıştı. Bu yıl 9 ilimizde aynı süre içerisinde icra edilecek.” dedi.

Saadet Partisi ‘Siyaset Okulu’ sayısını artırıyor
  • 27.09.2017
  • 255 kez okundu

ANKARA  – Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Salih Akyüz, AA muhabirine, Saadet Partisi Genel Merkez Gençlik Kollarınca bu yıl ikincisi düzenlenecek “Siyaset Okulu” ile ilgili bilgi verdi.

Programın geçen yıl sadece Ankara’da yapıldığını belirten Akyüz, yükseköğretim öğrencilerini ülke meselelerini düşünmeye, çözümler üretmeye yönlendirmek için çalıştıklarını söyledi.

Akyüz, hangi siyasi fikre ve ideolojiye mensup olursa olsun üniversite öğrencilerinin mutlaka siyasetin içerisinde olması gerektiğini vurguladı.

Üniversite öğrencilerinin bütün farklılıklarına rağmen oluşturacakları platformlarda beraber müzakere ederek ve fikirleri tartışarak daha etkin çözümler bulabileceğini vurgulayan Akyüz, “Bu noktada Siyaset Okulu’nu önemsiyoruz. Siyaset Okulu’nu bu yıl 9 ilimize daha taşıdık. Bu iller Sivas, Van, Elazığ, Gaziantep, Konya, Afyonkarahisar, İzmir ve İstanbul olarak belirlendi. Geçen yıl sadece Ankara’da yapılmıştı. Bu yıl 9 ilimizde aynı süre içerisinde icra edilecek ve finali Ankara’da yapılacak.” ifadesini kullandı.

“Amacımız demokrasi kültürünü oluşturmak”

Ders programının içeriğini, Türkiye’de yaşanan meseleleri göz önünde bulundurarak hazırladıklarını dile getiren Akyüz, programda sosyoloji, felsefe, siyaset bilimi, hitabet, hafıza teknikleri, iktisat, kitap tahlilleri, makale müzakereleri, makale yazım teknikleri ve kitap okuma teknikleri gibi üniversite öğrencilerine yönelik derslerin yer alacağını kaydetti.

Akyüz, derslerin akademisyenler, bürokratlar, teknokratlar, gazeteci ve yazarlar tarafından verileceğine işaret ederek, şöyle devam etti:

“Bu hatiplerimizin Saadet Partili olmasına gerek yok. O ilin konuyla ilgili biraz daha öne çıkmış bir ismi tarafından anlatılmasını önemsiyoruz. Dersin sonunda dersin müzakeresi, önceden öğrencilere verilen notların eşliğinde gerçekleşecek. Her günün sonunda da arkadaşlarımız o günün değerlendirmesini yapacak. Burada amacımız bugün çokça ihtiyaç duyduğumuz demokrasi kültürünü ve herkesin fikrini özgürce ifade edebildiği bir platformu oluşturmak.”

Etiketler: / /

CHP’li Yılmaz disipline sevk edilmesine itiraz etti
CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, "Tedbirli olarak disipline sevk edilmiştim. Buna itiraz ettik. Umuyorum bundan olumlu sonuç alırız ve bu...
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Kaşıkçı cinayeti soruşturmasının takipçisi olacağız
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kaşıkçı cinayeti soruşturmasına dair Suudi Arabistan Başsavcılığından yapılan açıklamaya ilişkin, "Gerçek azmettiricilerin de ortaya çıkması gerekiyor. Bu...
Türk Kızılay ile Yeryüzü Mühendisleri’nden iş birliği protokolü
Türk Kızılay ile Yeryüzü Mühendisleri Derneği arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Kurtulmuş: Kimse Atatürk üzerinden mesaj vermeye kalkmasın
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Atatürk'ün büstlerine yapılan saldırılara ilişkin, "Atatürk kurtuluş savaşımızın, Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ortak değerlerinden birisidir. Onun...
Milli Savunma Bakanı Akar: Bedelli askerlik 37 celpte icra edilecek
Milli Savunma Bakanı Akar, "Gençlerimizin bedelli askerlik kapsamındaki eğitim çalışmaları 24 Kasım 2018 ile 7 Şubat 2020 arasında toplam 37...
TSK ve ABD Münbiç’te üçüncü ortak devriye faaliyetine başladı
Türk Silahlı Kuvvetleri ve ABD ordusu, Münbiç yol haritası çerçevesinde ilçede üçüncü ortak devriye faaliyetini icra ediyor.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Rum tarafının uzlaşmaz tutumu Kıbrıs’ta çözüme engel
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Kıbrıs'taki müzakere sürecine ilişkin, "Hala çözüme ulaşılamamış olmasının nedeni, çözümsüzlüğü şiar edinen Kıbrıs Rum tarafının uzlaşmaz tutumudur."...
MHP’de bazı belediye başkan adayları açıklandı
MHP'de bazı il ve ilçeler için belediye başkan adayları açıklandı.
Bakan Kurum: Bisiklet ve yürüyüş yolu yapma zorunluğu getiriyoruz
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Stratejik planda, artık yeni planlanacak alanlarda bisiklet ve yürüyüşü yolu yapma zorunluğu getiriyoruz. Bu da...
Kaşıkçı cinayeti soruşturmasında 5 idam istemi
Suudi Arabistan Başsavcılığından, gazetece Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi olayında 5 kişinin idamının istediği açıklandı.
İşsizlik rakamları açıklandı
ANKARA Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ağustos ayına ilişkin iş gücü istatistiklerini açıkladı. Buna göre, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Helal kemik tozunda son viraj

TÜBİTAK'la Sağlık Bakanlığı desteğiyle Türkiye'de üretilecek helal standartlarda kemik tozunda tüm hazırlıklar tamamlandı, seri üretim aşamasına gelindi.

Kapat