$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Saadet Partisi ‘Siyaset Okulu’ sayısını artırıyor

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Akyüz,”Siyaset Okulu’nu bu yıl 9 ilimize daha taşıdık. Geçen yıl sadece Ankara’da yapılmıştı. Bu yıl 9 ilimizde aynı süre içerisinde icra edilecek.” dedi.

Saadet Partisi ‘Siyaset Okulu’ sayısını artırıyor
  • 27.09.2017
  • 284 kez okundu

ANKARA  – Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Salih Akyüz, AA muhabirine, Saadet Partisi Genel Merkez Gençlik Kollarınca bu yıl ikincisi düzenlenecek “Siyaset Okulu” ile ilgili bilgi verdi.

Programın geçen yıl sadece Ankara’da yapıldığını belirten Akyüz, yükseköğretim öğrencilerini ülke meselelerini düşünmeye, çözümler üretmeye yönlendirmek için çalıştıklarını söyledi.

Akyüz, hangi siyasi fikre ve ideolojiye mensup olursa olsun üniversite öğrencilerinin mutlaka siyasetin içerisinde olması gerektiğini vurguladı.

Üniversite öğrencilerinin bütün farklılıklarına rağmen oluşturacakları platformlarda beraber müzakere ederek ve fikirleri tartışarak daha etkin çözümler bulabileceğini vurgulayan Akyüz, “Bu noktada Siyaset Okulu’nu önemsiyoruz. Siyaset Okulu’nu bu yıl 9 ilimize daha taşıdık. Bu iller Sivas, Van, Elazığ, Gaziantep, Konya, Afyonkarahisar, İzmir ve İstanbul olarak belirlendi. Geçen yıl sadece Ankara’da yapılmıştı. Bu yıl 9 ilimizde aynı süre içerisinde icra edilecek ve finali Ankara’da yapılacak.” ifadesini kullandı.

“Amacımız demokrasi kültürünü oluşturmak”

Ders programının içeriğini, Türkiye’de yaşanan meseleleri göz önünde bulundurarak hazırladıklarını dile getiren Akyüz, programda sosyoloji, felsefe, siyaset bilimi, hitabet, hafıza teknikleri, iktisat, kitap tahlilleri, makale müzakereleri, makale yazım teknikleri ve kitap okuma teknikleri gibi üniversite öğrencilerine yönelik derslerin yer alacağını kaydetti.

Akyüz, derslerin akademisyenler, bürokratlar, teknokratlar, gazeteci ve yazarlar tarafından verileceğine işaret ederek, şöyle devam etti:

“Bu hatiplerimizin Saadet Partili olmasına gerek yok. O ilin konuyla ilgili biraz daha öne çıkmış bir ismi tarafından anlatılmasını önemsiyoruz. Dersin sonunda dersin müzakeresi, önceden öğrencilere verilen notların eşliğinde gerçekleşecek. Her günün sonunda da arkadaşlarımız o günün değerlendirmesini yapacak. Burada amacımız bugün çokça ihtiyaç duyduğumuz demokrasi kültürünü ve herkesin fikrini özgürce ifade edebildiği bir platformu oluşturmak.”

Etiketler: / /

Altun: “Terör bataklığını kurutuncaya kadar durmayacağız”
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Sınırımızın yanı başındaki terör bataklığını kurutuncaya kadar durmayacağız" dedi.
ABD’nin çekilme kararı PYD/YPG’ye hizmet etmemeli
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD yönetiminin Suriye'den çekilme kararına ilişkin, "Çekilme süreci PYD/YPG'nin bölücü gündemine hizmet etmemeli. Sahada yeni...
TBMM Başkanı Yıldırım’dan karne uyarısı
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, Çanakkale'nin Gelibolu İlçesindeki Namık Kemal Ortaokulu'nda öğrencilere karne dağıttı. Burada konuşan Yıldırım,...
Özhaseki: Baharla birlikte herkesin işi çok iyi olacak
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, "Bundan bir sene önceki Batı, Amerika yok. Şimdi geldiğimiz noktada çok...
Muharrem İnce: “Bu yaklaşımdan uzak durmayız”
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 24 Haziran 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçimindeki adayı Muharrem İnce, yerel seçimi 'beka sorunu' olarak görmenin yanlış olduğunu...
OPEC Petrol Sepeti varili 59.63 dolara yükseldi
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Petrol Sepeti petrol dün 0.11 dolar artışla varil başına 59.63 dolara geriledi.
Türkiye ve Kıbrıs’ın yer almadığı foruma tepkiler büyüyor
GÜNEY Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY), Yunanistan, İsrail, İtalya, Ürdün, Filistin Yönetimi ve Mısır tarafından kurulan Doğu Akdeniz Gaz Forumu (DAGF)...
Pentagon: Çin bazı savunma alanlarında dünya lideri
ABD Savunma İstihbaratı Ajansı'nın (DIA) hazırladığı raporda, Çin’in savunma teknolojileri açısından bazı alanlarda dünyanın en iyisi olduğu sonucuna varıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Helal kemik tozunda son viraj

TÜBİTAK'la Sağlık Bakanlığı desteğiyle Türkiye'de üretilecek helal standartlarda kemik tozunda tüm hazırlıklar tamamlandı, seri üretim aşamasına gelindi.

Kapat