$ DOLAR → Alış: 5,52 / Satış: 5,55
€ EURO → Alış: 6,26 / Satış: 6,28

SON DAKİKA:

Sarıkamış Gençlerbirliği Spor’un Büyük Başarısı

Yahya KARAKURT
Yahya KARAKURT
  • 23.04.2018
  • 2.382 kez okundu


Bir takım düşünün ki düzgün bir stadı yok,
Bir takım düşünün ki çok başarılı,
Bir takım seyircisi ayakta, toprak üzerinde maç seyrediyor.
Bir takım düşünün ki kış günü karda antrenman yapıyor.
Bir takım düşünün ki tüm maçlarını kazanarak şampiyon oldu.
İnsana ne kadar ilginç geliyor.

Takımı bilen bilmeyen, dışarıdan bakan herkes ayağa kalkıp bu başarıyı alkışlamalıdır.
Kendisinden 10 kat daha büyük ekonomiye sahip takımları dize getirdiler. Bu büyük bir aşktır. Bu bir inanç meselesidir. Bu büyük bir başarıdır. Parmakla gösterilecek bir başarı öyküsüdür.
Sağlıklı bir vücuda sahip olmanın yolu spor yapmaktan geçer. Spor yapmak, yapanı desteklemek, onlara alanlar açmak ve yönlendirmek gerekir. Sosyal devlet olmanın en büyük alanlarından birisi de bu olmalıdır. Spor ülkemiz ve geleceğimiz için çok önemlidir.
İyi bir moral ölçüleri içerisinde gelişmiş kemik, kas yapısı ve iyi bir duruş alışkanlıkları kazandırır.
Spor bir tedavi yöntemidir.
Serbest zamanları değerlendirme davranış ve becerileri kazandırır.
Kendini kontrol etmeyi, başkalarına kurallara saygıyı öğretir.
Birlikte olma, birlikte iş yapma ve bireyin toplumda kendisini belirlemesine olanak verir.
Yeni Stat Şart!
Şampiyon Sarıkamış Gençlerbirliği Spor bu başarının üzerinde stadyumu olan bir statta maç yapması en büyük hakkıdır. Doğru düzgün bir tribünü bulunmayan stat şampiyona yakışmıyor. Spor disiplini hiç bozmadan yoluna devam eden takım adeta küllerinden her gün yeniden doğuyor.
Yetkililere sesleniyoruz, avazımız çıktığı kadar bağırıyoruz, lütfen bir an önce takıma yakışır bir şekilde stadımızı elden geçirin. Olumsuz hava şartlarına rağmen Sarıkamış Gençlerbirliği Spor antrenmanlarını karın üstünde yapmak zorunda kalıyorlar. Diğer taraftan en büyük zorluğu, bu takıma gönül vermiş taraftarlar yaşamaktadır.
Stadı yok ama kar kaplanlarına gönül vermiş binlerce taraftarı var. Evet, zordur amatör maçlara taraftar toplamak ama bu durum Sarıkamış için geçerli olmadığı görülüyor. Zira maçlara giden büyük bir hayran kitlesi var. Oturabilecekleri bir stat ve koltuk olmamasına rağmen maçları tezahüratlar eşliğinde ayakta izlemek zorunda kalıyorlar. Hava şartlarına rağmen maçı yüzlerce kişi izliyor ve takımına destek oluyor. Tüm bu olumsuzlar engel değil başarıya, takımda, taraftarda mükemmel bir performans gösteriyor.
90 bin şehidin emaneti Sarıkamış’a bu durum hiç yakışmıyor. Sarıkamış’a layık bir stat istiyoruz… Bu konuda çorbada bir tuzu bulunanlara ne mutlu… #SarıkamışGençlerbirliğiSporTribünİstiyor
Her şey İnanmayla Başladı
Başarı bir ekip işidir. İlk günden itibaren omuz omuza hep birlikte bu taşın altına elini koyan ve yolun sonunda da zafere ulaştıran yönetimimizin her bir ferdine de ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Yeni sezonda BAL Liginde takımımız sahada, taraftarımız tribünde ligin en iyi maçlarını izleyeceğiz inşallah.
Biriz, birlikteyiz.
Sahadaki takımlarına 12. Adam olan büyük Sarıkamış halkına sonsuz teşekkürler.
SARIKAMIŞ’IMIZ SEN ÇOK YAŞA!

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz çocuklarla Anıtkabir’i ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle çocuklarla birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.

Kapat