$ DOLAR → Alış: 6,26 / Satış: 6,29
€ EURO → Alış: 7,37 / Satış: 7,40

SON DAKİKA:

SON ZAMANLARIRIN TRENDİ HOLİSTİK YAŞAM…

Fizyolojik ve piskolojik olarak bir bütün olan insanın, sağlıklı bir birey olmasını hedefleyen önyelici, tedavi edici yöntemler bütünüdür.

Neslihan Baykal YAKIŞAN
Neslihan Baykal YAKIŞAN
  • 17.04.2018
  • 499 kez okundu

Fizyolojik ve piskolojik olarak bir bütün olan insanın, sağlıklı bir birey olmasını hedefleyen önyelici, tedavi edici yöntemler bütünüdür.
Holistik kelimesi bütüncül demektir. Kişide var olan veya oluşabilecek fiziksel bir sorunun kaynağı fizyolojik (bedensel) veya ruhsal (dugusal) sorunlarla bir bütün olarak algılayan holistik yaşam, hayat kalitemizi yaşam biçimimizi olumlu yönde etkileyecek bir takım teknikler kullanma biçimidir.
Kendisini “tanımak, aşmak ve dönüştürmek” isteyen kişiler ile birebir planlanır.
Holistik Yaşam Rehberliği’nde kişi; Bedensel, Duygusal, Zihinsel veRuhsal bir bütün olarak değerlendirilir. Kişiye parça değil de bir bütün olarak destek olunur.
Bu süreçte kişiler; Kim olduklarını keşfetme sürecine girer, Arzu ve İsteklerini tanımlayıp, netleştirir, düşüncelerini, hislerini ve davranışlarının farkındalığını genişleterek, arzu ettikleri hedef için süreç başlatılır. Hedeflerine ulaşmak için yaratıcı stratejiler geliştirip yaratıcı aksiyonlar alabilmek için planlama sürecine girerler.
Bedensel Boyut Süreci; Kişinin bedensel ve fiziksel çevresi değerlendirilir ve aksiyon planları bu çerçevede oluşturulur. Gerekli görüldüğü yerlerde detox, fiziksel egzersiz ve özel beslenme programları önerilir.
Duygusal Boyut Süreci; Çocukluktan günümüze gelen davranış şekilleri incelenir, Regresyon, EFT, Meditasyon, özel beslenme programı, Pranayama ve Kriya Yoga teknikleri ile duygusal beden arındırılır, ifade şekilleri incelenir ve duygusal ifadeyi engelleyen blokajlar üzerinde çalışılır. Dengeli duygusal ifade amaçlanır.
Zihinsel Boyut Süreci; Kişilerin yaşamda daha başarılı olmalarına engel teşkil eden, yaşamlarını etkileyen bilinçaltında kalmış, inanç ve davranışları incelenir. Bu davranışlar, hedeflere ulaşmayı sağlayacak yeni bakış açıları, özgürce olumlamalar ve uyumlu davranış şekilleri ile değiştirilir.
Ruhsal Boyut Süreci; evrenin, birlik ve bütünlük içersinde olduğunun bilinci ile kişilerin bu doğal akışla uyumlanmaları desteklenir. Yüksek Bilinç ile uyum içersinde yeni yaşam şekillerinin farkındalığına varılır ve kişinin doğal ve kalıcı bir yaşam döngüsü içine girmesi amaçlanır. Yine bu çerçevede kişinin günlük tüm alışkanlıkları değerlendirilir. Geliştirilmesi, değiştirilmesi gereken yönler belirlenir. Hayatta daha başarılı olmayı sağlayacak hedefler konulur ve bu yönde planlar programa dahil edilir.Amaç onlar ile savaşmak ya da onları yok etmek değil. Onları farkında olarak hayatı daha dolu yaşamaya çabalamak. Q
Gereksiz bütün negatiflerinden arınmak, temizlenmek, değişmek, dönüşmek, enerjisel olarak büyümek ve her anlamda güçlenmek için son derece etkili ve güçlü bir dengelenme çalışmasına hazırlan o zaman!
Uygulama sırasında bedenin, enerjetik alanın, bütün çakraların, enerjetik sistemin ve hayatının her alanı üzerinde çalışma yapılacak; gereksiz ve işine yaramayan bütün kalıplarına, negatif blokajlar olumsuz etkileyen bütün negatif enerji kümelerine veda edilir. Kişinin etki alanı büyüyecek, sistemin mükemmelleşecek, enerjisiyle birlikte hayatına daha çok sevgi, uyum ve bolluk-bereketi çekmesi hedeflenecektir.

Sağlıklı Günler….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
FETÖ şüphelisi üzerinde 61 bin dolarla yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) eğitim yapılanmasına yönelik Adana ve İstanbul'da düzenlenen operasyonda aralarında sözde "Çukurova Eyalet Talebe Mesulü"...

Kapat