$ DOLAR → Alış: 3,92 / Satış: 3,94
€ EURO → Alış: 4,82 / Satış: 4,84

TBMM Başkanı Kahraman, Moğolistan Meclis Başkanı Enkhbold ile görüştü

TBMM Başkanı Kahraman, Moğolistan Meclis Başkanı Enkhbold ile görüştü, Kahraman ile Enkhbold, Türkiye-Moğolistan Parlamentolararası İşbirliği Protokolü 2018-2020 Eylem Planını imzaladı.

TBMM Başkanı Kahraman, Moğolistan Meclis Başkanı Enkhbold ile görüştü
  • 07.03.2018
  • 126 kez okundu

TBMM

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Moğolistan Meclis Başkanı Mieygombo Enkhbold ile görüştü.

Kahraman ile Enkhbold önce makamda baş başa, daha sonra TBMM Başkanlık Divanı Toplantı Salonunda heyetlerarası görüşmede bir araya geldi.

İsmail Kahraman, yaptığı konuşmada, Enkhbold ve beraberindeki heyeti Türkiye’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Enkhbold’a, “Tarihi bağlarımız ve kök birliğimiz olan bir ülkeyi temsil ediyorsunuz.” diye seslenen Kahraman, heyete, Meclis ve Türk milleti adına en iyi dileklerini sundu.

TBMM Başkanı Kahraman, Türkiye ve Moğolistan arasındaki beraberlik ve dostluğun, bölgesel ve dünya barışına katkı sağlayacağına inandığını vurguladı.

Moğolistan Meclis Başkanı Enkhbold da sıcak karşılamadan dolayı Kahraman’a teşekkür etti.

Bu görüşmeyi, iki ülke arasındaki ilişkilere ivme kazandıracak tarihi bir ziyaret olarak değerlendiren Enkhbold, 2018 yılında, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin kuruluşunun 50. yıl dönümünü kutlayacaklarını kaydetti.

Türkiye-Moğolistan Sosyal Güvenlik Anlaşması imzalandı.

Daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Moğolistan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Chinzori Sodnom, Türkiye-Moğolistan Sosyal Güvenlik Anlaşmasını imzaladı.

Anlaşmanın yürürlüğe girmesiyle, her iki ülkenin vatandaşları ve çalışanlarının sosyal güvenlik haklarının mütekabiliyet esasları çerçevesinde korunması ve güvence altına alınması sağlanmış olacak.

Anlaşma, malullük, yaşlılık, ölüm, iş kazası ve meslek hastalıklarıyla, hastalık ve analık sigortalarını kapsıyor. Bu çerçevede her iki akit taraf mevzuatına tabi olanlar, sosyal güvenlik hak ve yükümlülükleri bakımından eşit işlem görecek. Tarafların mevzuatlarında öngörülen sosyal güvenlik yardımlarına hak kazanılması için, akit taraf devletlerde geçen hizmet sürelerinin birleştirilmesi mümkün olacak.

Kutup Yıldızı Şeref Madalyası ile ödüllendirdi

Moğolistan Meclis Başkanı Enkhbold, Moğolistan Cumhurbaşkanlığının kararıyla, iki ülke arasındaki iş birliğine yaptığı katkılardan dolayı Türkiye-Moğolistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Erdoğan’ı “Kutup Yıldızı Şeref Madalyası” ile ödüllendirdi. Enkhbold, Erdoğan’ın yakasına madalyayı taktı.

İsmail Kahraman ile Mieygombo Enkhbold, Türkiye-Moğolistan Parlamentolararası İşbirliği Protokolü 2018-2020 Eylem Planını imzaladı.

Enkhbold daha sonra, İsmail Kahraman’ın eşliğinde, Meclisin 15 Temmuz hain darbe girişiminde bombalanan yeri ziyaret etti.

Etiketler: / /Erdoğan’dan vatandaşlara çağrı
Erdoğan'dan vatandaşlara 'orman varlığını artırma' çağrısı
16 yılda 4 milyar fidanı toprakla buluşturduk
Başbakan Yıldırım: 16 yılda 4 milyar 39 milyon fidanı toprakla buluşturduk
Baykal’ın genel durumu iyi
Sağlık Bakanlığı: Deniz Baykal'ın genel durumu iyi, bilinci açık durumda
Münbiç’ten sonra sıra diğer şehirlere gelecek
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Münbiç'ten sonra sıra diğer şehirlere gelecek
165 milyon avroluk hibeye başvuru süresi uzatıldı
TKDK'nin 164 milyon 706 bin avro hibe vereceği kırmızı et, kanatlı eti, süt ve yumurta üreten tarımsal işletme projeleri için...
Türkiye, İran’da 1 numaralı turizm pazarı haline geldi
TÜROB Başkanı Bayındır, 2017 yılında 2,5 milyon İranlı turisti ağırlayan Türkiye'nin İran'da 1 numaralı turizm pazarı haline geldiğini, Nevruz Bayramı...
Afrinlilerden YPG/PKK yalanına isyan
Afrinli çocuk kurbanların yakınlarından YPG/PKK yalanına isyan
Kardemir Karabükspor’da Ünal Karaman dönemi
Spor Toto Süper Lig'de hem ekonomik hem de sportif açıdan zor günler geçiren Kardemir Karabükspor, teknik direktör Ünal Karaman ile...
Hastanede susuz şekilde yerlerden kan temizleniyordu
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İBB'nin işgali davası ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yaşanan olaylara ilişkin davanın görülmesine devam...
Türkiye’de konut satışı azaldı
Türkiye genelinde şubat ayında 95 bin 953 konut satıldı. Geçen ay satılan konut sayısı bir önceki aya göre yüzde 1,1,...
Türkiye dünya ülkelerine ‘can suyu’ taşıyor
Dünyada milyarlarca insan temiz suya ihtiyaç duyarken, Türkiye hayata geçirdiği su projeleriyle kurak coğrafyalardaki insanlara "can suyu" oluyor.
10 bin polis alımında son 3 gün
Polis Akademisi Başkanlığına bağlı POMEM'lere alınacak 10 bin öğrenci için başvurular, 23 Mart'ta sona erecek.
Nevruz Bayramı kutlanıyor
2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilen Kastamonu'da nevruz ateşinin yakılmasıyla etkinlikler başladı.
AB liderleri yarın Brüksel’de bir araya gelecek
AB Zirvesi'nin gündemini, İngiltere'nin AB'den ayrılması (Brexit), Batı Balkanlar, Rusya, Türkiye'deki gelişmeler, dijital şirketlerin vergilendirilmesi ve ekonomik konular oluşturacak.
Mehmetçik zorlu arazi şartlarında terörist takibinde
TSK'nın, Irak'ın kuzeyinde Hakurk ve Kani Rash bölgesindeki terör kamplarına yönelik operasyonları zorlu arazi koşullarına rağmen başarıyla sürüyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Kılıçdaroğlu’ndan şeker fabrikaları açıklaması

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Şeker fabrikalarını özelleştirerek, siz bir anlamda cumhuriyetten intikam almaya çalışıyorsunuz. Şeker fabrikalarına sahip çıkmak cumhuriyete, demokrasiye,...

Kapat