$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,51 / Satış: 5,53

TBMM Başkanı Kahraman, Moğolistan Meclis Başkanı Enkhbold ile görüştü

TBMM Başkanı Kahraman, Moğolistan Meclis Başkanı Enkhbold ile görüştü, Kahraman ile Enkhbold, Türkiye-Moğolistan Parlamentolararası İşbirliği Protokolü 2018-2020 Eylem Planını imzaladı.

TBMM Başkanı Kahraman, Moğolistan Meclis Başkanı Enkhbold ile görüştü
  • 07.03.2018
  • 257 kez okundu

TBMM

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Moğolistan Meclis Başkanı Mieygombo Enkhbold ile görüştü.

Kahraman ile Enkhbold önce makamda baş başa, daha sonra TBMM Başkanlık Divanı Toplantı Salonunda heyetlerarası görüşmede bir araya geldi.

İsmail Kahraman, yaptığı konuşmada, Enkhbold ve beraberindeki heyeti Türkiye’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Enkhbold’a, “Tarihi bağlarımız ve kök birliğimiz olan bir ülkeyi temsil ediyorsunuz.” diye seslenen Kahraman, heyete, Meclis ve Türk milleti adına en iyi dileklerini sundu.

TBMM Başkanı Kahraman, Türkiye ve Moğolistan arasındaki beraberlik ve dostluğun, bölgesel ve dünya barışına katkı sağlayacağına inandığını vurguladı.

Moğolistan Meclis Başkanı Enkhbold da sıcak karşılamadan dolayı Kahraman’a teşekkür etti.

Bu görüşmeyi, iki ülke arasındaki ilişkilere ivme kazandıracak tarihi bir ziyaret olarak değerlendiren Enkhbold, 2018 yılında, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin kuruluşunun 50. yıl dönümünü kutlayacaklarını kaydetti.

Türkiye-Moğolistan Sosyal Güvenlik Anlaşması imzalandı.

Daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Moğolistan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Chinzori Sodnom, Türkiye-Moğolistan Sosyal Güvenlik Anlaşmasını imzaladı.

Anlaşmanın yürürlüğe girmesiyle, her iki ülkenin vatandaşları ve çalışanlarının sosyal güvenlik haklarının mütekabiliyet esasları çerçevesinde korunması ve güvence altına alınması sağlanmış olacak.

Anlaşma, malullük, yaşlılık, ölüm, iş kazası ve meslek hastalıklarıyla, hastalık ve analık sigortalarını kapsıyor. Bu çerçevede her iki akit taraf mevzuatına tabi olanlar, sosyal güvenlik hak ve yükümlülükleri bakımından eşit işlem görecek. Tarafların mevzuatlarında öngörülen sosyal güvenlik yardımlarına hak kazanılması için, akit taraf devletlerde geçen hizmet sürelerinin birleştirilmesi mümkün olacak.

Kutup Yıldızı Şeref Madalyası ile ödüllendirdi

Moğolistan Meclis Başkanı Enkhbold, Moğolistan Cumhurbaşkanlığının kararıyla, iki ülke arasındaki iş birliğine yaptığı katkılardan dolayı Türkiye-Moğolistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Erdoğan’ı “Kutup Yıldızı Şeref Madalyası” ile ödüllendirdi. Enkhbold, Erdoğan’ın yakasına madalyayı taktı.

İsmail Kahraman ile Mieygombo Enkhbold, Türkiye-Moğolistan Parlamentolararası İşbirliği Protokolü 2018-2020 Eylem Planını imzaladı.

Enkhbold daha sonra, İsmail Kahraman’ın eşliğinde, Meclisin 15 Temmuz hain darbe girişiminde bombalanan yeri ziyaret etti.

Etiketler: / /‘ABD’nin Kudüs Büyükelçiliğinin resmi açılışına hiçbir AB temsilcisi katılmadı’
AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Mogherini, "ABD'nin Kudüs Büyükelçiliğinin resmi açılış törenine hiçbir üye ülkenin temsilcisi katılmamıştır. Bu...
‘Judith’ 45 yıl sonra İstanbul’da yeniden sahnelenecek
"Apollo ve Dafne" kantatı ile ilk Türk balesi "Judith" 30 Mayıs'ta sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Sahil Güvenlik hem kurtardı hem yakaladı
Ege Denizi'nde, İzmir ve Aydın açıklarında son 3 günde düzenlenen 10 operasyonda yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçmeye çalışan 410...
İtfaiye Ekipleri Martıyı Kurtardı
İBB itfaiye ekipleri Önce Vatan Gazetesi'in apartman boşluğundaki martıyı kurtardı
Sahada kazandılar borsada kaybettiler
İSTANBUL Borsa İstanbul‘da işlem gören spor şirketleri, 2017-2018 sezonunda Süper Lig‘i ilk beşte tamamlamalarına karşın borsada yatırımcılarına kaybettirdi. Derlenilen verilere...
‘Dolarını bozduran gayrimenkule yatırım yapıyor’
Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Taylan, "İnsanlar değeri çok yükseldiği için dolarlarını yoğun şekilde bozduruyor. Bozdurulan dolarla gayrimenkule yatırım...
Bu hafta 9 film vizyona girecek
Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli 9 film vizyona girecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdeleri Avrupa’daki Türkleri memnun etti
Avrupa'daki Türk seçmenler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünü ettiği seçim sonrası hayata geçirilecek yeni uygulamaları isabetli ve memnuniyet verici olarak görüyor.
Arabulucuların iş uyuşmazlığı mesaisi artıyor
İşçi-işveren uyuşmazlığında 1 Ocak itibarıyla zorunlu hale getirilen arabuluculuk uygulaması çerçevesinde bugüne kadar 124 bin 474 başvuru yapıldı.
AİHM’den Roj TV’ye ret
AİHM, Roj TV'nin, terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle yayın lisansını iptal eden Danimarka aleyhine yaptığı başvuruyu reddetti.
3D HIFU yaptırdığınız gün makyaj yapmayın
3D HIFU uygulaması İstanbul’da sadece sınırlı sayıda seçkin kliniklerde uygulanıyor.
İstanbul’un sarnıçları
Bizans asırlarında İstanbul'un su ihtiyacını karşılamak maksadıyla inşa edilen sarnıçlar, günümüzde kültür ve sanat alanında turizme hizmet ederken, büyük ilgi...
Dostluk Pekştirdiler
"Tanrım" şarkısı ile milyonları coşturan Ersan Er şimdilerde yeni şarkıları ile konuşuluyor.
Yeni proje için kolları sıvadı
Muharrem Öztürk, başarılı müzisyen Genco Arı ile anlaştı.
Semra Güzel’den kahraman Polislere özel program!
TRT Müzik’te yayınlanan ‘Bizim İçin Söyle’ programı yeni yayın döneminde güzel oyuncu Semra Güzel’in sunumuyla ekranlarda olacak.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Kılıçdaroğlu’ndan şeker fabrikaları açıklaması

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Şeker fabrikalarını özelleştirerek, siz bir anlamda cumhuriyetten intikam almaya çalışıyorsunuz. Şeker fabrikalarına sahip çıkmak cumhuriyete, demokrasiye,...

Kapat