$ DOLAR → Alış: 6,06 / Satış: 6,09
€ EURO → Alış: 6,78 / Satış: 6,81

SON DAKİKA:

TERİM SEVİCİLER BÖYLE İSTEDİ..!

Savaş ÖZALP
Savaş ÖZALP
  • 09.01.2018
  • 638 kez okundu

Öncelikle dünya evine girmem münasebetiyle yazılarıma bir süre ara vermek durumunda kaldığım için siz değerli okurlarımızın affına sığınırım. Sevgili okurlarımız, sizinde hatırlayacağınız üzere 24.10.2017 tarihinde yine bu köşemde yazmış olduğum (TERİMŞÖRLER YENİDEN HORTLADI..!) Adlı yazımda yazımda Fatih Terim’e yakınlıkları ve hayranlıklarıyla bilinen Başta TV’lerdeki Spor programlarında yorumculuk yapanlar, ve gerekse Ulusal bazda yayın yapan Gazetelerin Terim lehine atmış oldukları manşetleriyle ve yine bu Gazetelerin Galatasaray’a yakınlıklarıyla tanıdığımız spor yazarlarının Fatih Terim’i Galatasaray’ın başına getirmek için çabaladıklarına ve hatta sırf Igor Tudor’un görevine son verilmesi için Galatasaray’ın alacağı başarısız sonuçları bile göze alacak kadar gözlerinin döndüğüne dikkat çekmiştim.

Nitekim 17.12.2017 tarihinde Evkur Yeni Malatyaspor deplasmanında alınan 2-1’lik yenilginin ardından Galatasaray Yönetimi Igor Tudor’un görevine son verişi aynı zamanda Fatih Terim’e Kulübün kapılarını ardına kadar açmak manasını taşıyordu adeta!. Igor Tudor’un gönderilişinin ardından 23 Aralık Cumartesi günkü bütün Gazetelerin birinci sayfalarında Fatih Terim Galatasaray’da manşet ve haberlerinde görmüş olduk. Böylece Terim’in gelmesi yönünde çaba sarfedenler muratlarına ererken, 4.kez Galatarasay’ın başına gelen Fatih Terim’in sezonu hangi basamakta bitireceği benim gibi herkesin şimdiden merak ettiğine inanıyorum.

Değerli okurlarımız. Fatih Terim’i Milli Takımın başındayken eleştiren, sebebiyet verdiği yabancı sayısı başta olmak üzere, Milli Takıma oynatmış olduğu futbol, Takım içinde bulunan yıldız futbolcularla yaşadığı tartışmalı süreçler, prim krizi ve en son gitmiş olduğu bir kebapçı dükkanında karışmış olduğu kavga ile ilgili sürekli eleştirilen, gündemde sürekli tutulup TV’lerde saatler süren spor programlarında ve çeşitli Gazetelerdeki köşe yazılarında ağır ithamlara maruz bırakılan Fatih Terim’in Galatasaray’ın başına geçmesiyle birlikte adeta bütün bunlar unutulup bir anda Galatasaray için can simidi haline getirilerek yaşanan bunca olumsuzluğun üstü böylece örtülmüş oldu. 

Milli Takımın başındayken her yönüyle tartışma konusu yapılan Fatih Terim’in Galatasaray’ın başına geçmesiyle birlikte kendisine yöneltilen bütün eleştirilerden böylece kurtulmuş oldu. 4.kez Galatasaray’ın başında yer alacak olan Fatih Terim’in Galatasaray’da ne gibi bir etki yaratacağı şimdiden merak konusu olurken, Başta şampiyonluk yolunda birden fazla olan rakipleriyle oynayacağı maçlarda elde edeceği sonuçlar başta olmak üzere ikinci devrede alınacak sonuçlara odaklanan ve şampiyonluk için Terim’in gelişiyle daha da umutlanan Galatasaray Taraftarlarının bu yolda tam destek vereceği kanısındayım.

Fatih Terim’i Galatasaray’ın başında görmek için kamuoyu yaratanlar başta olmak üzere Galatasaray’da her zaman çalışmaktan mutluluk duyan Fatih Terim’in muratlarına erdiğini söyleyebiliriz, fakat Galatasaray’ın başarıya ulaşarak muradına ereceğini şuan için söylemek oldukça erken olacağı gibi gibi Avrupa moraliyle toparlanan Beşiktaş’ın, Medipol Başakşehir’in Fenerbahçe’nin ve hatta Rıza Çalımbay’ın gelişiyle çıkışa geçen Trabzonspor’unda zirve yarışında olacağını hesaba katacak olursak Galatasaray’ın zirvede rahat kalmayacağı, muradına erişebilmesi için sıkı bir rekabet içerisinde sezon sonuna dek sürecek olan amansız bir mücadele içinde olması gerekecektir. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Çağrı Gazetesi 10 Ocak 2018 Çarşamba Tarihli Gazete Sayfaları

Gazetemizin tüm sayfalarına web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kapat