$ DOLAR → Alış: 3,80 / Satış: 3,81
€ EURO → Alış: 4,66 / Satış: 4,68

“Terör örgütü Güneydoğu’da argümanlarını kaybetti”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, terör örgütünün Güneydoğu’ya yapılan hizmetlerden dolayı bütün argümanlarını kaybettiğini söyledi.

“Terör örgütü Güneydoğu’da argümanlarını kaybetti”
  • 02.06.2015
  • 710 kez okundu

ŞANLIURFA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti iktidarlarından önce Güneydoğu Anadolu’da çok ciddi bir hizmet olmadığını belirterek, “Şimdi hizmetlerin yapıldığını görünce artık terör için bir argüman kalmadı. Ne diyeceksiniz, ne adına terör yapacaksınız, haklarsa haklar veriliyor, yatırımlarsa yatırımlar yoğun şekilde devam ediyor. Batıda ne varsa şimdi Güneydoğu illerimizde de var” dedi.

Bakan Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin hafta sonu çok önemli bir seçime gideceğini anımsattı.

Muhalefet partilerini seçim döneminde kullandıkları yöntemler nedeniyle eleştiren Çelik, her partinin gerçekleştirebileceği hedefleri koyarak seçim çalışması yapması gerektiğini ifade etti.

AK Parti iktidarında ülkenin her kentinin aynı anda kalkınması için özel çaba gösterildiğini vurgulayan Çelik, şu anda Güneydoğu Anadolu bölgesindeki illerle batıdaki iller arasındaki farkın en aza indirildiğini söyledi.

“Sandık güvenliğini temin edeceğiz”

Çelik, vatandaşların bilinçli bir şekilde oyunu kullanacağına inandıklarını belirterek, zaman zaman kamuoyunda tartışılan sandık güvenliği konusunda kimsenin kaygı duymaması gerektiğini vurguladı.

Çözüm Süreci sayesinde oluşan huzur ortamının devamı için halkın AK Parti’ye desteğini sürdüreceğine inandığını belirten Çelik, şunları kaydetti:

“Vatandaşın kepenkleri indirenlerle hizmet edenleri veya hizmetleri durdurmaya çalışanları iyi ayırt edeceğini bekliyoruz. Güneydoğu’daki vatandaşlarımızın, yakaladıkları bu huzur ortamının devamı konusunda kararlı bir duruş sergileyeceğine inanıyorum. Ben 4 yıldır Şanlıurfa’dayım. Güneydoğu’da üçüncü seçimi gerçekleştiriyoruz. Seçimlerde sandık güvenliğini kimlerin ve nasıl zedelediğini çok iyi biliyoruz. Şimdi sandık güvenliğinden bahsediyorlar. İnşallah bütün unsurlarıyla sandık güvenliğini yine kamu olarak sandık görevlileri olarak temin edeceğiz. Geçmiş dönemdeki baskılara fırsat vermeyerek, millet iradesinin tecellisinin gerçekleşmesi konusunda üzerimize düşen çalışmaları yapacağız.”

Etiketler:METRO BAHANE!
Bakırköy/İncirli’den, Haznedar’a uzanacak olan Metro İnşaatında, şaşırtan İSTİMLAK KARARI?
Savcılık Berberoğlu kararına itiraz etti
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcısı, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun "casusluk" suçundan cezalandırılması istemiyle Yargıtay'a sunulmak üzere temyiz dilekçesi verdi.
Şırnak’ın kahraman komandoları teröre geçit vermiyor
Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı terör örgütü PKK'ya karşı yürüttüğü etkin mücadele ile gece gündüz demeden her türlü şartta...
Ahmedinejad’dan Hamaney’e ‘özgür seçim’ çağrısı
İran'ın eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, ülkenin lideri Hamaney'e yazdığı mektupta seçimlerin "özgürce" yapılabilmesine yönelik taleplerini iletti.
Dünyanın en büyük off-shore rüzgar projesini hazırlıyoruz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, "Rüzgarda dünyanın en büyük off-shore (deniz) projesini hazırlıyoruz. İhalesini bu yıl düşünüyoruz" dedi.
Otomobillerde renk tercihi değişiyor
Trafiğe yeni çıkan araçlar içinde yıllardır en yüksek paya sahip beyaz renklilerin oranı 2014'te yüzde 62,5 iken geçen yıl yüzde...
Türkiye, Avrupa’nın 1 numaralı kart pazarı
Türkiye, ocak sonu itibarıyla 62,7 milyonu kredi kartı ve 133,3 milyonu banka kartı olmak üzere sahip olduğu 196 milyonluk kartla...
‘Hadım şartıyla salıverilme caydırıcı olacak’
Prof. Dr. Gökçen, çocuklara yönelik cinsel istismar suçlarında faile yönelik uygulanması gündeme gelen kimyasal hadım şartlı salıverilmenin ön koşulu olarak...
‘Askere moral vermeye gittik, moral aldık’
KEFEK Başkanvekili Karaburun, sınır bölgesinde görüştüğü askerlerin "Siz bizi merak etmeyin, bizim sadece duaya ihtiyacımız var" dediğini aktararak "Biz onlara...
‘Cumhur İttifakı’ teklifinin detayları belli oldu
AK Parti ve MHP'nin, siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin düzenlemeyi içeren ortak kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.
İnsansız tankları da üretir hale geleceğiz
ANKARA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde 11. Kalkınma Planı Tanıtım Toplantısı’na katıldı.  Konuşmasına tüm katılımcıları selamlayarak...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Kaçak ürünler ihaleyle satılacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğü Edirne Tasfiye İşletme Müdürlüğü, Türkiye'ya kaçak yollarla sokulmaya çalışılırken yakalanan bazı ürünleri...

Kapat