$ DOLAR → Alış: 5,33 / Satış: 5,35
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Turizmde yapay zeka dönemi

Turizmde yapay zeka dönemi
  • 27.09.2018
  • 183 kez okundu

PARİS

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda ilk kez Tech Zone bölümü oluşturularak turizmde yapay zeka ve çevrimiçi uygulamalara yer verildi.

Uluslararası IFTM Top Resa Turizm ve Seyahat Fuarı 40. kez Paris Port Des Versailles Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Endonezya’nın “Onur Konuğu” ülke seçildiği fuarda bu yıl ilk kez Tech Zone adıyla bir alan oluşturularak, yapay zeka ve çevrimiçi uygulamaların turizm sektörüne getirdiği yenilikler sergilendi.

“Yapay zeka seyahatin hizmetinde” sloganıyla oluşturulan ve fuar alanının önemli bir bölümünü kapsayan teknoloji alanında, turizm sektörünün karar alıcıları, kanaat önderleri ve dijital dünyanın turizm sektörüne getirdiği yeniliklere yer verildi.

Fuarın organizatörü Reed Expositions France’ın Turizm Bölümü Direktörü Frederic Lorin, fuarın 40 yıl önce kişisel amaçlı turizmi hedef aldığını, son yıllarda sektörde çeşitlilik yaşandığını, iş ve grup seyahatlerinin, toplantılar, teşvik gezileri, kongreler ve sergiler gibi turizm biçimlerinin ön plana çıktığını belirtti.

Türkiye 21 stantla katıldı

Fuara Türkiye’den, Konya Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Ticaret Odası’nın da aralarında olduğu 21 ayrı stantla katılım sağlandı.

Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin organizasyonuyla fuara katılan kurum ve şirketler, Türkiye’nin turizm potansiyeli ve sektörde ortaya konulan yeniliklerle ilgili ziyaretçileri bilgilendirdi.

Türkiye standında, 2018 Troya Yılı, Göbeklitepe arkeolojik alanının Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Miras Listesine eklenmesi, turizm yatırımları ve başta hava ulaşımı olmak üzere ulaşım konusundaki yenilikler hakkında bilgi verildi.

Etiketler: /

Başkent ulaşımında ‘temassız kart’ dönemi
Başkentte toplu ulaşımda kullanım amacıyla yılbaşından itibaren hayata geçirilecek "Temassız Mastercard" uygulamasının imza töreni gerçekleştirildi.
Yalova’da kuvvetli yağış seralarda zarara yol açtı
Yalova'da kuvvetli yağış nedeniyle oluşan taşkın ve su baskınları bazı seralarda zarara yol açtı.
YPG ile ittifak kuran herkesin karşısındayız
Suriye Bağımsız Kürt Rabıtası Başkanı Temmo, "YPG ile ittifak kuran herkesin karşısındayız, aksine YPG'ye karşı bir ittifak olursa, buna da...
FETÖ propagandasından bugüne kadar 2754 kişi tutuklandı
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana sanal ortamda suç içerikli paylaşımda bulunduğu gerekçesiyle 2754 kişinin tutuklandığı bildirildi.
İran ekonomik sorunlar nedeniyle bütçeyi kıstı
İran, ekonomik baskılar nedeniyle 2019 yılı bütçesinde kısıtlamaya gitti.
Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri sahiplerini buldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri Töreni'nde konuştu.
Aday belirleme çalışmalarımız devam ediyor
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Aday belirleme çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki haftadan itibaren açıklamaya başlayacağız, ocak ayı sonuna kadar...
AB ve İtalya bütçede anlaştı
Avrupa Birliği ile İtalya arasında 2019 yılı bütçesine ilişkin yaşanan anlaşmazlık sona erdi.
ABD İran’ın hassas ekonomi merkezlerini hedef aldı
İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri, ABD'nin halkı darboğaza sokmak için İran'ın "hassas ekonomi merkezlerini" hedef aldığını söyledi.
İstanbul’a kar geliyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Marmara'nın batısında bu akşam, İstanbul'da ise yarın kar bekleniyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Dolar/TL’de düşüş sürüyor

Kapat