$ DOLAR → Alış: 6,06 / Satış: 6,09
€ EURO → Alış: 6,78 / Satış: 6,81

SON DAKİKA:

YAŞAMAYAN DÜŞÜNCENİN GERÇEĞİ OLAMAZ!

Hafızamızda yer edenler, alışkanlıkların temelini oluşturur.

Aziz Can TEPE
Aziz Can TEPE
  • 25.05.2016
  • 5.568 kez okundu

Alışkanlıkları düşünceyle isimlendiririz, sonrasında yargılar! Çoğunlukla fark etmeksizin gelir inanışlar, düşünceler, beğeniler ve istekler. Oluşu zorlayan tesadüflerde koca bir haritadır, farklı zamanda kısımlarında geziniriz, yakın yollarda ve aynı alandayızdır aslında.
Kavga vardır haritada, olduklarını yaşamak dışında başkalarını da benzeterek kimlikleri güvenceye alırız. Vahşi ve saldırgan düşünceler tavır olarak daha agrasif ve zorlayıcı şekilde bahaneler üretir haklılığına.
İnsani ve kolaycı düşünceler ve dayanışmacı düşünceyle alan kaplama isteğindeyken insancıl yaklaşım, usul ses ve tavırla kavgada yerini alır. Uyum ve kolaylaştırıcı tavır aynı zamanda düşün olarak daha ayrıntılı bakışla, üst ve gelişken yol seyretmektedir.
Düşündeki avantajı sunmak ve paylaşmak vahşi duruşa karşı en önemli araçtır. Lakin bu düşünün sergilemesinde şeklen de cesaret gerekmekte, yargı ve zorlayıcılara giden görüntü ve usuller, yaşantı içerisinde kullandığımız mantığı olmayan kuralları tersleyerek, yargı alışkanlıklarına zıt eylemler sergileyerek şeklen de kavgada yer tutmalıyız.
Gösterilmeyen, yaşanmayan üst aklın alışılagelmiş kalıplara galip gelmesi imkansızdır. Eğer şikayetimiz varsa yaşamın zorlayıcılarına safımızı düşüncemizi yaşamak- tan ve sunmaktan yana tutmalıyız.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
NEZLE SOSYAL YAŞAMIN KATİLİDİR!

Saygıdeğer okurlarım, Maıs ayının sonuna geldiğimiz şu günlerde, havalar bir ısınıyor, bir soğuyor, hatta bazı bölgelerimizde dolu bile yağmakta bu...

Kapat