$ DOLAR → Alış: 5,49 / Satış: 5,51
€ EURO → Alış: 6,21 / Satış: 6,24

SON DAKİKA:

Yonca Lodi “Fazla Aşk”

Örsan KOÇAK
Örsan KOÇAK
  • 08.01.2019
  • 262 kez okundu

Yeni yıla girerken Müzik dünyasının en çalışkan ve başarılı kadın yorumcularının başında gelen Yonca Lodi, yeni albümünde iddialı şarkılar ile çıktı karşımıza.

Geçtiğimiz yıl yayımlanan “Mühür” ile “Enbe Orkestrası 2018” albümünde yorumladığı “Hepsi Geçecek”in de içinde olduğu albüm On şarkıdan oluşuyor. Yonca Lodi’nin albümleri hep dinlenmelik albümler olurlar, öyle birkaç dönemlik şarkılar değildir, bu albümde de aynı hava var. Albüm kendi içinde bir bütünlük içeriyor. Şarkıları her dinlediğinizde farklı bir lezzet farklı bir duygu alabiliyor ve en önemlisi  duygudan duyguya gidebiliyorsunuz.“Fazla Aşk” isimli albümün her şarkısının bir duygusu, melodik yapısı ve özelliği var. Yani boş şarkı yok.

Albümde Söz yazarı ve besteci olarak Sezen Aksu, Sibel Algan, İlker Bayraktar, Murat Güneş, Alper Atakan, Murat Sağır, Hakan Demirtaş ve Zeki Güner ile çalışan Yonca Lodi yine dinleyiciyi derinlere götüreceğe benziyor.

Şarkılara göz attığımızda;

Kızıl Kıyamet: Albümün açılışını yapan bu şarkı klasik Yonca Lodi şarkılarını aratmayacak kalitede. Özellikle sözleri ve düzenlemesi şarkıyı farklı kılmış. Albümün en iyi şarkılarından biri… Sibel Algan çok dokunaklı sözleriyle yine duygusal olarak etkiliyor.

Gücüme gittin: Sözü ve müziği Zeki güner imzalı bu şarkı yalın ve sıcak düzenleme örneğini taşıyan bir şarkı. Akılda kalıcılığı ile albümde bir adım öne çıkması muhtemel.

Sevişmeler Hariç: Albümün en iyi şarkısı desek kesinlikle abartı olmaz . Zeki Güner yine çok iyi bir işe imza atmış.  Başından sonuna 10 numaralık klas bir iş olmuş.

Canına Yandığım : Murat Güneş Alper Atakan ortaklığı olan bu şarkı melodisi ile parıl parıl parıldıyor. sizi sıkmadan, içine çekerek ağır ve yavaş tempoda ilerleyen güzel bir şarkı.

Gitme Sakın: Albümün bir diğer iddialı şarkısı Sezen Aksu imzası taşıyor. Müzikal anlamda inişli çıkışlı bir tempo izlemesi ve oldukça etkileyici bir nakarat melodisine sahip olması şarkıda öne çıkan unsurlar. Keyifle uzun süre dinleyebileceğimiz bir iş olmuş.

Mühür: Geçen sene çıkan bu teklinin sözleri Murat Sağır müziği ise Hakan Demirtaş imzalı. Hala keyifle sıkılmadan dinleyebiliyoruz bu akıp giden şarkıyı. Benim kalbime ilk dinleyişte çizik atmıştı hala o hissi alıyorum dinlerken. Albümün bütününe uyan nefis bir parça. 

Bu albüm özellikle Yonca Lodi nin yorumu ve imajı , şarkıların düzenlemeleri ve soundu bakımından incelendiğinde mükemmel bir albüm. Albümün bütününde şarkı sözlerindeki yalın ve temiz Türkçe, gürültü patırtı çıkarmayan melodiler dikkat çekiyor. Adam gibi bir albüm dinlemek, çevrenizdeki kuru gürültüden ibaret pop şarkılardan kurtulmak için, hüzünlenmek için, ağlamak için, sinirlenmek için kısaca her türlü duyguyu yaşamak için bu albümü edinin ve dinleyin.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Aydilge Korkularını Anlattı

Dünyaca ünlü TED konferanslarının Türkiye ayağında, müzisyen ve yazar kimliğiyle gençlerin rol modeli olan Aydilge, konuşmacı olarak sahne aldı. Dünyanın...

Kapat