$ DOLAR → Alış: 3,91 / Satış: 3,92
€ EURO → Alış: 4,82 / Satış: 4,84

SON DAKİKA:

Yunanistan Meclis Başkanı’ndan Sırbistan’a AB yolunda destek

Yunanistan Meclis Başkanı Vutsis, “Balkan ülkelerinin AB’ye entegrasyonu stratejik hedef olmalı.” dedi.

Yunanistan Meclis Başkanı’ndan Sırbistan’a AB yolunda destek
  • 20.12.2016
  • 357 kez okundu

Yunanistan Meclis Başkanı Nikos Vutsis, Balkan ülkelerinin Avrupa Birliği’ne (AB) entegrasyonunun stratejik bir hedef olması gerektiğini belirtti.

Vutsis, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’daki temasları kapsamında, Sırbistan meclisinde milletvekillerine hitap etti.

Batı Balkan ülkelerinin AB’nin birer parçası olması gerektiğinin altını çizen Vutsis, “Balkan ülkelerinin AB’ye entegrasyonu stratejik hedef olmalı.” dedi.

Vutsis, Sırbistan’ın AB üyesi olmayı hak ettiğini vurgulayarak Balkan ülkelerinin AB’ye entegrasyonunun, bölgesel barış ve istikrarın pekiştirilmesine katkı sağlayacağını söyledi.

Sırbistan ve Yunanistan’ın her zamanki gibi barış ve demokrasi mücadelesinde yine omuz omuza olduğunu kaydeden Vutsis, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin son derece iyi olduğunu, Yunanistan’ın Sırbistan’da en fazla yatırımı bulunan ülkeler arasında yer aldığını belirtti.

Çipras Sırbistan’a gelecek

Vutsis, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın da resmi temaslarda bulunmak üzere ocak ayında Sırbistan’a geleceğini ifade ederek bu ziyaretin iyi ilişkileri daha da pekiştireceğini dile getirdi.

Vutsis, Avrupa’nın dış dünyaya karşı bir kale haline gelmemesi gerektiğini kaydederek özellikle sığınmacı krizinin idaresi konusunda AB’nin daha iyi bir iş birliğine ihtiyaç duyduğunu ifade etti.

Yunanistan Meclis Başkanı Vutsis, konuşmasının hemen başında Rus Büyükelçi Andrey Karlov’un öldürülmesinden ve Berlin’de bir tırın Noel pazarına girmesi sonucu çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Etiketler: /‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ sözü her yer için geçerli
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 'Bir gece ansızın gelebiliriz' sözü her yer için geçerli
Türkiye ile Nijerya ilişkileri Osmanlı Devleti’ne dayanıyor
Nijeryalı akademisyen Dr. Muhammed: Türkiye ile Nijerya ilişkileri Osmanlı Devleti'ne dayanıyor
Çiftlik Bank’ın kurucusu kırmızı bültenle aranacak
Adalet Bakanı Gül, Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'la ilgili, "Bu kişiyle ilgili kaçtıysa da başka bir şey olduysa da kırmızı...
Savunma sanayisi ihalelerinde düzenleme
Savunma projelerinde SSM'nin tabi olduğu usul ve esaslar, Müsteşarlığın sermayesinin yarısından fazlasında sahipliğinin bulunduğu kuruluş ve işletmeleri de kapsayacak.
Kamu bilişimcileri ‘siber güvenliği’ tartışacak
Kamu Bilişimcileri Derneği tarafından düzenlenecek Kamu Siber Güvenlik Zirvesi'nde kamuda siber saldırılara ilişkin zafiyetler ele alınacak, siber güvenliğin sağlanmasına ilişkin...
TSK’ya 8 yeni SİHA
Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanteri, yeni silahlı insansız hava araçlarıyla güçlendi.
Türkiye ve Katar’ın ‘siber güvenlik’ iş birliği güçleniyor
TÜBİTAK ve Katar Ulusal Araştırma Fonu, kritik altyapıların korunmasını ve siber tehditlere karşı güçlendirilmesini amaçlayan 2 araştırma ve teknoloji geliştirme...
Dünyada 2 milyar insan ‘kirli’ su içiyor
Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, 2 milyar insan içme suyu olarak kirli suları kullanmak zorunda kalıyor.
‘1 yıl yağış olmasa bile İstanbul’un su sıkıntısı yok’
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, İstanbul barajlarında doluluk oranının yüzde 90'lar seviyesine ulaştığını belirterek, "Yaklaşık bir yıl yağış olmasa bile...
Son süreçte yaşadıklarımız tezgahın boyutlarını gösterdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Son süreçte yaşadığımız her tecrübe her başarı, indirdiğimiz her maske, ülkemize kurulan tezgahın boyutlarını da gözler önüne sermiştir....
Mehmetçiğin kıyafeti sıkı denetimden geçiriliyor
Askerlerin giydiği kıyafetler ile kullandığı malzemeler laboratuvarlarda, kimyasal, fiziksel ve performans testlerden geçirilerek sıkı denetime tabi tutuluyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Güneş’in ‘gezegen yiyen’ ikiz kardeşi bulundu

Bilim insanları, Dünya'dan 300 ışık yılı uzaklıkta, Güneş'e çok benzeyen ve çevresindeki gezegenleri "yiyen" bir yıldız keşfetti.

Kapat