SON DAKİKA:

Genelkurmay Başkanı Akar’dan ‘Öğretmenler Günü’ mesajı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Genelkurmay Başkanı Akar’dan ‘Öğretmenler Günü’ mesajı
  • 24.11.2017
  • 63 kez okundu

ANKARA

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, “Türk Silahlı Kuvvetleri saflarında, üstün bir fedakarlık ile görev üstlenen öğretmen ve eğitici personelin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da değerli mensuplarımızı, ‘Ölürsek şehit, kalırsak gazi’ anlayışı içinde yetiştirmeye devam edeceğine olan inancım tamdır.” ifadesini kullandı.

Akar, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında, “Her türlü faaliyette vatan ve millet sevgisini esas alan genç nesillerin yetiştirilmesi, siz değerli öğretmenlerimize emanet edilmiştir.” ifadesine yer veren Orgeneral Akar, öğretmenlerin çağın gereklerini anlayan, milli ve manevi değerleri özümseyen gençlerin geleceğin dünyasına hazırlanmasında, çok önemli pay sahibi olduğunu vurguladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü‘nü, en içten duygularla kutladığını aktaran Orgeneral Akar, “Bugün gençlerimizi, FETÖ, PKK, PYD,YPG, DEAŞ gibi terör örgütlerinden, uyuşturucu madde başta olmak üzere her türlü kötü alışkanlıktan, sosyal medya dahil çevrenin olumsuz etkilerinden korumak öncelikli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Bu nedenle evlatlarımızın, öğretmenlerimiz tarafından bilinçlendirilmesi, yerli ve milli değerlerimiz içinde eğitilmesi, hayati önem arz etmektedir. 15 Temmuz hain darbe girişimi, bu gerçeğin en somut örneği olarak zihinlerimizde yer etmiştir.” değerlendirmesini yaptı.

Eğitim sisteminin en temel ögesi olan öğretmenlerin, milletlerin kaderinde, özel bir yere sahip olduğuna vurgu yapan Akar, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Bizim halkımız, elbette dünyanın takdirlerine mazhar olmuş bir millettir. Fakat onu, layık olduğu şeref mertebesine ulaştıracak olan öğretmenlerdir.” sözünü hatırlattı.

Bu sözden feyiz alan fedakar öğretmenlerin, nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde, milletin kültürel mirasının genç kuşaklara aktarılmasında, gençlerin toplumsal hayata ve geleceğe hazırlanmasında çok önemli sorumluluklar üstlenerek, asil Türk milletinin aydınlık yarınlarının teminatı olacaklarını belirten Orgeneral Hulusi Akar, şunları kaydetti:

“Peygamber ocağı kahraman ordumuzun mensupları; aile ve eğitim süreçlerinde kazandıkları vatan ve millet sevgisi ile doludur. Türk Silahlı Kuvvetlerinin her mensubu, sorumluluk ve aidiyet duygusu ile sahip olduğu savaşçı ruh sayesinde, milletimizin egemenlik, bağımsızlık ve güvenliği için canını seve seve feda etmekten bir an bile çekinmeyecektir. Yetiştireceğimiz, tarih bilgisi ve bilinci yüksek; modern ve çağdaş uygulamalara hazır; akıl ile bilimi kendisine rehber edinmiş, askerliğin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefini her şeyden üstün tutan personelimizle, Asil Türk Milletine, sadakatle hizmet etmeye devam edeceğiz.

Türk Silahlı Kuvvetleri saflarında, üstün bir fedakarlık ile görev üstlenen öğretmen ve eğitici personelin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da değerli mensuplarımızı, ‘Ölürsek şehit, kalırsak gazi’ anlayışı içinde yetiştirmeye devam edeceğine olan inancım tamdır. Öğretmenler Günü vesilesiyle, milletimizin geleceği olan evlatlarımızı; ilim ve irfan ışığında, çağın gereklerine uygun bir donanımla eğiten, egemenlik ve bağımsızlığımıza daima dirayetle sahip çıkan nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerimizi şükranla, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, şehit öğretmenlerimiz ile aramızdan ayrılanları minnet ve saygıyla anar, kendilerini, milletimizin aydınlık geleceğine adayan bütün öğretmenlerimize sağlık, başarı ve esenlikler dilerim.”

Etiketler: / / /Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu ölü bulundu
Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, Beykoz'daki evinde ölü bulundu.
Başbakan Yıldırım Bangladeş’e gidecek
Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'nın davetlisi olarak bu ülkeye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
Türkiye’den 170 ülkeye 21 milyar dolarlık kalkınma yardımı
Türkiye, 2010-2016 döneminde 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulundu. Bu dönemde en büyük resmi kalkınma yardımı 13 milyar...
70 milyar liralık yatırım teşvikinde sona gelindi
Ekonomi Bakanı Zeybekci, proje bazlı teşvik sisteminde 70 milyar liralık yatırımı açıklamaya hazırlandıklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın şahitliğinde tüm yatırımcılara 70...
Kudüs’te çarşı ve turistik işletmeler karardan olumsuz etkilendi
Kudüs Ticaret Odası Başkanı Hidmi, "Trump'ın Kudüs kararının kentteki çarşı ve turistik işletmeleri olumsuz etkilediği çok açık." dedi.
Doğu Karadeniz’de 4 milyon 900 bin kişi hava yolu ulaşımını seçti
Bölgede bulunan Trabzon ve Ordu-Giresun havalimanlarını, 2017 yılının 11 aylık döneminde 4 milyon 934 bin 167 kişi kullandı.
Türkiye’den 170 ülkeye 21 milyar dolarlık kalkınma yardımı
Türkiye, 2010-2016 döneminde 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulundu. Bu dönemde en büyük resmi kalkınma yardımı 13 milyar...
Artı 2 istihdam seferberliğine en büyük katkıyı hizmet sektörü verecek
TİM Başkanı Büyükekşi, "Toplam istihdamın yüzde 50’sinden fazlası hizmet sektöründe. Dolayısıyla artı 2 istihdam seferberliğine en büyük katkıyı yine sektörümüz...
İnternette en çok ‘eve kadar fiber’ tercih ediliyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, genişbant internet abone sayısının 67,9 milyona ulaştığını belirterek, söz konusu abonelikte en yüksek...
70 milyar liralık yatırım teşvikinde sona gelindi
Ekonomi Bakanı Zeybekci, proje bazlı teşvik sisteminde 70 milyar liralık yatırımı açıklamaya hazırlandıklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın şahitliğinde tüm yatırımcılara 70...
Sürücüsüz Metro açıldı
Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı açılış töreni, Üsküdar Meydanı'nda düzenlendi.
Filistinli çocuklar ‘gözaltı ve suistimallere’ maruz kalıyor
Filistinli Mahkumlar Derneği, ABD yönetiminin Kudüs kararını açıkladığı tarihten bu yana yaklaşık 100 Filistinli çocuğun İsrail güçlerince gözaltına alındığını açıkladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Rüzgarda 5 milyar dolarlık yatırım yolda

TÜREB Başkanı Ataseven, "Sadece bu yıl içindeki tüm yarışma ve YEKA projeleriyle 5 milyar dolarlık rüzgar yatırımı için düğmeye basılıyor....

Kapat