$ DOLAR → Alış: 3,91 / Satış: 3,92
€ EURO → Alış: 4,82 / Satış: 4,84

SON DAKİKA:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Aladağ’da

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Adana’nın Aladağ ilçesinde, 12 kişinin yaşamını yitirdiği, 24 kişinin yaralandığı özel öğrenci yurdunda incelemede bulunarak, karanfil bıraktı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Aladağ’da
  • 03.12.2016
  • 300 kez okundu

ADANA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’nın Aladağ ilçesinde, 12 kişinin yaşamını yitirmesine, 24 kişinin de yaralanmasına neden olan yangının meydana geldiği özel öğrenci yurdunda incelemede bulunarak, karanfil bıraktı.

Kılıçdaroğlu, Sinanpaşa Mahallesi’nde 29 Aralık’ta meydana gelen ve 12 kişinin hayatını kaybetmesine, 24 kişinin yaralanmasına neden olan yangının yaşandığı yurtta, beraberindeki heyetle inceleme yaptı, yetkililerden bilgi aldı.

Yurdun giriş kapısı önüne karanfil bıraktıktan sonra gazetecilere açıklamada bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, son derece üzgün olduğunu belirtti.

Bütün Türkiye’nin üzgün olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, “Çocuklarımızı kaybettik. Anneleri ve babaları, onları büyük umutlarla buraya göndermişlerdi. Okuyacaklardı, elleri ekmek tutacaktı, ailelerine dönerken gururla döneceklerdi ama bir yangın sonucu hayatlarını kaybettiler.” diye konuştu.

“Hep kazalar olduktan sonra ders çıkarmaya çalışıyoruz.” diyen Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Akıllı insanlar, devleti akılla yönetenler, devleti birikimle ve siyasetle yönetenler önlemleri önceden alırlar ve bu tür kazalara yol açmamasını sağlarlar. Biz maalesef yer altında çalışan maden işçileri öldükten sonra, yurtlar yandıktan sonra önlem alan ve bunu görev kabul eden bir siyaset anlayışından maalesef bu hükümet geliyor.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Buradan tekrar hükümete çağrıda bulunuyorum, yurtlar konusunda titiz olun, gencecik fidan gibi çocuklarımız orada, anneler ve babalar büyük umutlarla çocuklarını buraya gönderiyorlar. Bu çocuklara sahip çıkmak hepimizin ortak görevidir. Bunun siyaseti olmaz. Bu çocukların okuması için, bu çocukların geleceği için, bu çocukların Türkiye’nin geleceği açısından umut olduklarını unutmayarak, hep birlikte çaba harcamamız ve bunların çalışmalarına ve okumalarına katkı vermemiz gerekiyor. Bu olay umarım hepimize ders olur.” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, bütün anne ve babalara başsağlığı dileklerini ileterek, yangında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Etiketler: / / /‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ sözü her yer için geçerli
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 'Bir gece ansızın gelebiliriz' sözü her yer için geçerli
Türkiye ile Nijerya ilişkileri Osmanlı Devleti’ne dayanıyor
Nijeryalı akademisyen Dr. Muhammed: Türkiye ile Nijerya ilişkileri Osmanlı Devleti'ne dayanıyor
Çiftlik Bank’ın kurucusu kırmızı bültenle aranacak
Adalet Bakanı Gül, Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'la ilgili, "Bu kişiyle ilgili kaçtıysa da başka bir şey olduysa da kırmızı...
Savunma sanayisi ihalelerinde düzenleme
Savunma projelerinde SSM'nin tabi olduğu usul ve esaslar, Müsteşarlığın sermayesinin yarısından fazlasında sahipliğinin bulunduğu kuruluş ve işletmeleri de kapsayacak.
Kamu bilişimcileri ‘siber güvenliği’ tartışacak
Kamu Bilişimcileri Derneği tarafından düzenlenecek Kamu Siber Güvenlik Zirvesi'nde kamuda siber saldırılara ilişkin zafiyetler ele alınacak, siber güvenliğin sağlanmasına ilişkin...
TSK’ya 8 yeni SİHA
Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanteri, yeni silahlı insansız hava araçlarıyla güçlendi.
Türkiye ve Katar’ın ‘siber güvenlik’ iş birliği güçleniyor
TÜBİTAK ve Katar Ulusal Araştırma Fonu, kritik altyapıların korunmasını ve siber tehditlere karşı güçlendirilmesini amaçlayan 2 araştırma ve teknoloji geliştirme...
Dünyada 2 milyar insan ‘kirli’ su içiyor
Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, 2 milyar insan içme suyu olarak kirli suları kullanmak zorunda kalıyor.
‘1 yıl yağış olmasa bile İstanbul’un su sıkıntısı yok’
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, İstanbul barajlarında doluluk oranının yüzde 90'lar seviyesine ulaştığını belirterek, "Yaklaşık bir yıl yağış olmasa bile...
Son süreçte yaşadıklarımız tezgahın boyutlarını gösterdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Son süreçte yaşadığımız her tecrübe her başarı, indirdiğimiz her maske, ülkemize kurulan tezgahın boyutlarını da gözler önüne sermiştir....
Mehmetçiğin kıyafeti sıkı denetimden geçiriliyor
Askerlerin giydiği kıyafetler ile kullandığı malzemeler laboratuvarlarda, kimyasal, fiziksel ve performans testlerden geçirilerek sıkı denetime tabi tutuluyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Devlet Bahçeli’den Dünya Engelliler Günü mesajı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Engellilik insani bir halin özeti olup herkesin, her an başına gelebilecektir. Bir engel varsa o da...

Kapat