$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

SON DAKİKA:

HAKAN’CA YORUMLAR

Hakan KANBUROĞLU
Hakan KANBUROĞLU
  • 12.06.2018
  • 1.065 kez okundu

HAKAN’IN KULAĞINDAKİLER

1- Ebru Polat – Hazmedemeyenlere Soda  

2- Eli Türkoğlu – Bu Benim Öyküm (feat Tuğçe Kandemir)

3- Aleyna Tilki – Yalnız Çiçek

4- Asil Gök – Hastayım Sana

5- Merve Özbey – Vuracak

6-Aylin Coşkun feat. Hande Yener – Manzara

7- Fikret Dedeoğlu – Unutmayacağım 

8- Tuğba Yurt – Yine Sev Yine

9- Simge – Ben Bazen

10-Feride Hilal Akın &İ İlyas Yalçıntaş – Şehrin Yolu

 

Sesiyle Huzur Veren Adam

Haklısın şarkısıyla müzik piyasasına farklı bir soluk getiren Fikret Dedeoğlu, İbrahim Erkal cover çalışmasıyla da kendi kulvarındaki yerini koruyacak gibi gözüküyor. İbrahim Erkal’ın cenazesi uzun bir süre gündem olmuştu, sanat camiası gereken saygıyı göstermemişti. Fikret Dedeoğlu gibi genç bir müzisyenin İbrahim Erkal’a vefa projesi yapması da takdire şayan. İbrahim Erkal’ın Unutmayacağım şarkısını vefatının birinci yıl dönümünde çıkaran Dedeoğlu, ‘Birinci yılında anmak istedim, diyor. Onun tarzına bazen naif ve modern arabesk diyorum, bazen alternatif pop. Ama bazenlerle değişmeyen tek şey ise sesinin güzelliği ve her şarkıyı, yaşadığı duygularla dinleyiciye aktarma başarısıdır. Yerinde nağmeler yaparak kulaklarda iz bırakabiliyor.  Fakat şarkıya çekilen klibin konusu bana bana Tan’ın Dur klibini anımsattığını söylemeden geçemeyeceğim.  İbrahim Erkal’ın Unutmayacağım şarkısını dinledikten sonra Fikret Dedeoğlu için sesiyle huzur veren adam demek az kalır. 

 

Özgün’ün Şarkısına Sarılmamak Elde Değil

Özgün tarz değişikliğine giderek dinleyicilerini ve takipçilerini şaşırtmıştı.Tabii tarz değişikliği derken bu sadece fiziksel bir değişimdi, onun müzik kariyerinde böyle bir değişiklik gözlenmemişti. Özgün Avrupa Müzik etiketiyle yeni şarkısını yayımladı. Özgün’ün yeni şarkısının sözü ve müziği Ozan Güneysu imzası taşırken aranjesi Selim Öztürk’e ait. Kimileri Özgün’ün tarzı çok stabil dediği gibi kimileri de Özgün’ün kendi tarzını yarattığını ve o tarzı korumak istediğini söylüyor. Bana sorarsanız müzik piyasasının son 3 yılında dinleyiciyle buluşan şarkıların birçoğunun sözünü anlamakta güçlük çekiyoruz. Dinleyici kulağı alt yapı dinlemeye mahkum bırakılıyor. Hatta ve hatta insanlar şarkı sözlerini anlamak için kartoneti arar oldu ya da lyrics sitelerde şarkı sözü aratır oldu. Ama Özgün’ün yeni şarkısında sadece ve sadece Özgün’ün sesi kulağımıza geliyor. Elbette melodi var. Hayalet şarkısıyla ‘Bavulu toplayıp Ege’de sahil kasabasına gitsek mi?’ dedirten bir melodi. Hepsinin dışında yaşlıların son dönemde ‘Kapa şu müziği, başımız şişti’ diye bir lafı vardır ya işte Özgün’ün yeni şarkısını son ses dinlesek de bu lafı duymayacağımızı düşünüyorum. Çünkü kulağı yoran bir şarkı değil. Peki ama Özgün bu tarzı daha ne kadar koruyabilir. Belki 3-4 yıl… Özgün bu tarzı korumakta ileri de güçlük çekebilir. Çünkü insanoğlu hep yenilik duymak istiyor, çabuk sıkılıyor. Yine de son dönemde yukarıda saydığım nedenlerden dolayı Özgün’ün şarkısına sarılmamak elde değil.

 

Hak etti mi ? Bence de hak etti!

Duygu Atakan uzun yıllardır #benşarkısöylersem adı altında sosyal medyada çok güzel bir oluşuma imza atmıştı. Binlerce isim sesini bu yolla birçok ünlü isme duyurduğu gibi milyonlara ulaşabiliyordu. Artık ‘Ben Şarkı Söylersem’ televizyon programı oluyor. Hem de TRT Müzik ekranlarında. Duygu Özkan konuyla ilgili, ”Bu gülümseme, 5 senelik serüvenin yepyeni başlangıcının sembolü. #benşarkısöylersem artık TRT Müzik ekranlarında. Bugün tanıtım filmimizi çektik, öncelikle 5 sene boyunca projeme inanıp beni yalnız bırakmayan tüm sanatçı dostlarıma, 5 sene boyunca bıkmadan usanmadan videolar çekip atan katılımcılara, projeme inanıp ekranlarını açan TRT Müzik yetkililerine, yapımcım ve yönetmenim Hakan Güler’e, o güzel stüdyosunu bize açan değerli eşim Alper Atakan’a, benim canım yol arkadaşım Yiğit Eroğlu’na, stil danışmanım Sıdıka Bal’a, teşekkürler. Her şey çok güzel olacak, yeter ki siz beni yalnız bırakmayın. Hak ettim mi? Bence hak ettim.” açıklamasını yaptı. Bence de hak etti. Sabır, azim ve kadının gücü. Yolu başarılarla dolu olsun. 

 

Gökhan Türkmen 150.000.000 görüntülenmeden vazgeçti !

Birbirinden farklı ve başarılı projelere imza atan Gökhan Türkmen, 3 Adım Müzik etiketiyle 2012 yılında yayınlanan EP’si ” Ara ” ve 2014 yılında yayınladığı ” En Baştan ” albümlerinin tüm haklarından vazgeçti. Albümlerinin kendi yapım şirketi GTR Müzik’e devri konusunda 3 Adım Müzik Yılmaz Uyar ile anlaşma sağlayamayan sanatçı, tüm haklarından vazgeçerek dijital platformlardaki içeriklerini sıfırlattı. Toplamda yaklaşık 150 milyon izlenme rakamından vazgeçen Gökhan Türkmen, Ara ve En Baştan albümlerindeki şarkılarını ve video kliplerini sıfırdan GTR Müzik kanalında yayına açtı. Gökhan Türkmen’in, geri kazandığı eserleriyle bundan böyle GTR Müzik YouTube kanalında, yeni bir yola çıkmış olma sebebini, tüm dinleyicilerine, sevenlerine ve kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.

Açıklama

Müvekkil Gökhan Türkmen, 2012 yılında yayınladığı “Ara” ve 2014 yılında yayınladığı “En Bastan” adlı albümlerinin eser haklarını geri almak konusunda, 3 Adim Müzik adlı yapım şirketinin sahibi Yılmaz Uyar’la geçtiğimiz yıllarda anlaşmış; bu anlaşma gereği bahsi gecen haklar müvekkile 04.06.2018 tarihinde resmi olarak geri kazandırılmıştır. Açıklanan devire kadar, YouTube isimli yer sağlayıcıda, devreden yapım firması tarafından yayınlanmakta olan söz konusu albümlerde bulunan eserler, bugüne dek toplamda yaklaşık 150.000.000 görüntülenme sayısına ulaşmışken (Örnek olarak, “Çatı Katı”: 64.313.770; “Sen İstanbul’sun”: 53.653.385); devreden yapım firmasının söz konusu eserleri devir öncesi 01.06.2018 tarihinde YouTube’dan silmesi sebebiyle, devirden sonra eserleri müvekkile ait GTR Müzik YouTube kanalında “sıfır” görüntülenme sayıları ile yeninden yayınlanma zorunluluğu doğmuştur. Bahsi gecen hak devri ile beraber, devir konusu eserlerin, YouTube’daki görüntülenme sayıları ile birlikte müvekkile ait kanala devri teknik olarak mümkün ve tarafımızca devreden yapım firmasından defalarca talep ve rica edilmiş iken, yapım firmasının bundan kaçınmasının, uzun vadede müvekkil nezdinde neden olacağı mali hak kaybı bir yana; müvekkilin ve bahsi gecen eserlerin itibarini da kapsayan olası manevi etkileri sebebiyle, işbu açıklamayı yapma gereği hasıl olmuştur. Müvekkil Gökhan Türkmen’in, geri kazandığı eserleriyle bundan böyle GTR Müzik YouTube kanalında, yeni bir yola çıkmış olma sebebini, tüm dinleyicilerine, sevenlerine ve kamuoyuna saygılarımızla bildiririz. Gökhan Türkmen ve GTR Müzik adına Av. Eda Salman Bayraktar

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
DÜNYANIN EN TECRÜBELİ LİDERLERİ

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimine iki haftadan az bir süre kaldı. Geçmiş...

Kapat