$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

SON DAKİKA:

SILA’NIN AFİTAP’I

Yeni Çağrı
Yeni Çağrı
  • 10.05.2016
  • 3.312 kez okundu

SILA’NIN AFİTAP’ISıla yeni şarkısı Afitap’ı yayınladı ve şarkıyla birlikte birçok dedikodu da çıktı. Şarkının müziği,2004 yılında  E di şarkısının sahibi Kosovalı Floren Boşnaku’ya aitmiş ve Sıla bu şarkıyı Türkçe’ye uyarlarken ücretini ödememiş miş miş de muş muş muş. Aklımın ucundan geçmez Sıla’nın beğendiği şarkı için ödeme yapmayacağı. Yok yani imkansız onun siyasal düşüncesine ters bir kere,konserlerindeki demeçlerine şahit oldum yapmaz böyle bir şey bu kız. Adım gibi emindim,emin de olacağım. O kimsenin kul hakkını yemez,üretici olarak son derece muazzam bir isim kendisi, böyle kötü bir şey yapacağına asla inanmadım. Basın açıklaması yapmasaydı da ben bu habere inanmayacaktım belli ki birileri Sıla’nın başarısını kıskanmış. Gelelim Afitap’a. Şarkının sözleri ilk dinlemenizde kulağınıza karman çorman gelebilir ve beyninize zor bir şarkıymış gibi ulaşsa da dinledikçe seveceksinizdir. Ben açıkçası Sıla’dan daha iddialı bir çıkış şarkısı beklerdim. Evet Türkiye için sözleri zor bir şarkı olsa da müziğiyle akılda kalma olasılığı fazlasıyla yüksek. Albümü şu sıralar dinlemekteyim bir başka yazımda favorilerimi yazacağım ama şimdilik Münferit ve Yan Benimle dilime pelesenk oldu.

KLİBİYLE BEĞENİ TOPLADI
SILA’NIN AFİTAP’I

Gökhan Tepe geçtiğimiz yıl çıkardığı sekizinci albümü ‘’ Seninle Her Yere’’nin aynı adlı şarkısına klip çekti.Sözü ve müziği Gökhan Tepe’ye,düzenlemesi Barış Özesener’e ait olan şarkının ben klibine hayran kaldım. Sedat Doğan yönetmenliğinde çekilen klibin Gökhan Tepe’nin ilk çıktığı yılları anımsattı bana. Yakışıklılığıyla ve sesiyle gönüllere taht kuran Gökhan Tepe bu şarkısıyla daha günümüz pop şarkılarına yakın konumda bir şarkı oluşturmuş. Sözlerinin akılda kalıcılığı ve dile dolanması şarkının en büyük artısı. Klibiyle şarkının uyumunu sevdim ve Sedat Doğan’ın çektiği kliplerde her zaman bir kalite olduğunu söylemeden de geçemeyeceğim.Ama yaz mevsimi için şöyle bir gümbür gümbür,kıpır kıpır bir şarkı yapsa fena olmaz dimi ? Kırmızı Halı,Yürü Yüreğim,Vur gibi bir şarkılarıyla bütün bir yazın en büyük liderlerinden biri olmuştu geçtiğimiz yıllarda. Bu tarz şarkılarında kendisine yakıştığını söylemeden geçemeyeceğim gibi bu tarz şarkılar tüketici bir toplumda daha çok seviliyor notunu da eklemek lazım.

ZİRVENİN SAHİBİ AYLA

SILA’NIN AFİTAP’IAyla Çelik Ben adını verdiği albümdeki Bağdat şarkısının başarısıyla şu sıralar bir hayli mutlu. Bir şarkı klipsiz bir şekilde bu denli bir başarı yakalıyorsa bu takdiri hak ettiğinin göstergesidir. Bütün dijital platformlarda şarkı en çok dinlenenler listesinin zirvesindeyken Ayla Çelik tabi ki de mutlu olacak. Sibel Can, Demet Akalın, Berkay gibi isimlere verdiği şarkılar ile de uzun süreler zirvede kalan ödüllü söz yazarı ve besteci Ayla Çelik bu sefer kendi sesiyle zirvede. Albümün çıkış şarkısını bu kadar beğenmediğimi dile getirmiştim ve Bağdat ile çok büyük bir başarıya imza atacağını da söylemiştim. Gördüğüm o ki haksız değilmişim. Seviniyorum böyle güzel şarkılar duyunca mutlu oluyorum sektörde güzel şarkılar olunca.Her şey iyi güzel de Ayla Çelik, Armağan Çağlayan ile yaptığı röportajda; ‘’ Şık yerde sahne almak istiyorum, insanlar güzel giyinsin ,terli terli insanlara konser vermek istemiyorum’’ demiş. Böylesine güzel şarkı yapan kadına yakıştıramadım bu düşünceyi. E o zaman Türkan şarkısıyla gece kulüplerinde neden insanları dans ettirip,terlettin? Zaten birbirini kutuplaştırmayı seven insanların olduğu bir ülkede şimdi de eğlenceyi kravatı kafaya bağlayan, terli terli insanlar diye kutuplaştırmak bir söz yazarına nasıl diyeyim açıkçası çok yakıştıramadım.

 ‘’YAZIN ŞARKISI BENDEN’’ AÇIKLAMASIYLA İDDİALI

SILA’NIN AFİTAP’ISözü ve müziği Burak Can Bayar’a,düzenlemesi ise Çağlar Kocatepe’ye ait olan Delilik şarkısıyla Onur Karan müzik piyasasına oldukça iddialı bir şekilde giriş yaptı. DGL&DMC etiketiyle tüm müzik platformlarda yerini alan ilk single çalışmasında Onur Karan’ın vokal koçluğunu ise Cihan Okan üstlenmiş.Müjdat Kavas yönetmenliğinde bir de siyah beyaz klip çekilmiş bu güzel mi güzel şarkıya. Kadroya bakınca gerçekten de iddialı bir ekibin olduğunu görüyorum.Zaten Onur’da her şeyine büyük bir titizlik ile önem verdik demiş. Şarkının tutmaması için bir sebep yok ama tabi iddialı bir albüm reklam çalışması yapılırsa. Yeni çıkış yapan isimler albüm reklam çalışmalarına gereken önemi veremiyorlar e haklılar da. Sektörün bilinmiş isimlerinden dolayı yeni çıkış yapan isimlere yatırım yapacak kimse kalmadığı için no name statüsündeki isimler de iyi bir şarkı yapıyorsa ya klibi iyi olmuyor ya da albüm reklam çalışması. Umarım Onur Karan, bu güzel şarkıya gerekli albüm çalışmasını yapar da nur topu gibi bir starımız doğar. Bence şarkı tam anlamıyla radyoların seveceği dinleyici kesiminde diline yakışacak türden bir iş olmuş. Yolu açık olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
MUSTAFA KEMAL VE KÜRDİSTAN MESELESİ HAKKINDAKİ MEKTUBU

Savaş yıllarında Ülkede iç savaş isyanları patlak vermişti. Bu isyanların çoğunluğu Doğu bölgelerinde olmak üzere genelde yabancı güçler aracılığı ile...

Kapat