Kırgızistan hükümetinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kırgızistan ve Tacikistan hükümetler arası heyetleri, Kırgızistan'ın Batken şehrinde bir araya geldi.

Pentagon: Aden Körfezi'nde bir gemiyi ele geçirmeye çalışanlar Husiler değil, Somalililer Pentagon: Aden Körfezi'nde bir gemiyi ele geçirmeye çalışanlar Husiler değil, Somalililer

Kırgızistan Milli Güvenlik Devlet Komitesi Başkanı Kamçıbek Taşiyev ve Tacikistan Milli Güvenlik Devlet Komitesi Başkanı Saymumin Yatimov'un başkanlık ettiği toplantı, dostluk ve karşılıklı anlayış çerçevesinde yapıldı.

Toplantıda, Kırgız-Tacik devlet sınırının çizilmesine yönelik topograf ve hukuki konulardaki çalışma grupları faaliyetlerini sürdürdü.

İki ülke arasındaki sınır bölgelerinin dostluğa, karşılıklı anlayışa ve güvenin güçlendirilmesine ihtiyacı olduğu vurgulanan toplantının sonunda, protokol imzalandı.

Kırgızistan ile Tacikistan arasındaki 970 kilometrelik sınırdan sadece 503 kilometresi belliyken, sınırdaki anlaşmazlığı çözmek için iki ülke hükümetleri sonuca varmaya çalışıyor.

AA