Teşkilat dizisinde izliyoruz seni. Karakterini bir de senin gözünden dinlemek isterim...

Şirin karakterine hayat veriyorum. Pehlivan’ın eski sevgilisi. Şirin önce nişanlıydı, şimdi Pehlivan’la tekrar bir araya gelmek için uğraşıyor. Ev kızı, kendi halinde, güçlü bir kadın... Mutlu olmaya çalışıyor.

Çok sevilen bir dizinin kadrosunda olmak nasıl bir his?  

Çok güzel bir şey, reytingleri yüksek, kadrosu çok güzel, uzun zamandır devam ediyor. Kendimi şanslı hissediyorum.

Set yeni bitti, nasıl bir sezondu, nasıl geçti senin için? 

Kalabalık bir ekip olduğu için yoğun geçti. Çok tatlı insanlarla bir aradayım.

Adapte sürecin zor geçti mi? 

İlk başta bunun kuşkusunu yaşadım. Bir diziye sonradan dahil olmak aynı zamanda riskli bir durum, ama ben diziye girdikten sonra herkes samimi davranmaya başladı. Sanki en baştan beri birlikte gibiyiz.

Teskilat

Oyunculuk serüvenin nasıl başladı? 

Ben üniversitede diyetisyenlik bölümünü kazanmıştım, ama hep oyuncu olmak istiyordum. Ailemden gizli bir şekilde o bölümü bırakıp, Eskişehir’e yerleştim. Önce gençlik tiyatrosunun seçmelerine girdim ve kazandım. Ardından Ankara Üniversitesi’nin seçmelerine girip, kazandım. Bir yıl geçtikten sonra aileme de söyledim. Yazları hep tiyatrolarda çalıştım. Hatta yeni mezun oldum. İlk olarak “Aşıklar Bayramı” filminde oynadım. İlk kamera önü maceram o projeydi. Sonra “Seversin” dizisi geldi. Bu yılın başında “Aybüke; Öğretmen Oldum Ben” filminde başrol oynadım. Şimdi de “Teşkilat”tayım işte.

Ankara’dan İstanbul’a uzanan bir hayat hikayen var. Her şey oyunculuk için mi? 

Hep oyuncu olmak istiyordum ama bundan kimsenin haberi yoktu. Sanatla iç içe olmak beni çok mutlu ediyor. Hem resim hem heykel yapıyordum. Dans çalışmalarım da oldu, ama hiçbiri tiyatro kadar beni tatmin etmedi. Üstelik belki garip gelecek ama hayatımda da ilk kez üniversite birinci sınıfta tiyatro izledim. Denk gelmedi o zamana kadar, hayat şartları.. Ve izlediğim gibi de aşık oldum denebilir, ardından hemen gençlik tiyatrosuna kaydoldum.

Zor muydu; bir şeyi çok isteyip kimseyle paylaşamamak?

Şu an kendimi özgür hissediyorum. Eskiden sadece hayaldi, sanki hiç gerçekleşmeyecekmiş ve ben hep isteyeceğim gibi bir hayal… Şimdi hayallerimi gerçekleştirmeye başladıkça kendimi daha özgür hissediyorum.

Tiyatro bölümünden mezun olmanın kamera önünde avantajlarını yaşadın mı? 

Tabii ki, üniversitede birçok teknik öğrenme şansımız oluyor. Temeline baktığınızda kamera önündeki oyunculuk da, tiyatrodaki de aynı; bir karakteri yaşatmak hiçbir yerde değişmiyor ama teknik farklılıklar var. Onları da tecrübe ettikçe daha iyi yapabiliyorsun.

P H7 1002

Sosyal medya günümüzde bir oyuncunun kimliği gibi, sen önem veriyor musun? 

Ben sosyal medyadan çok uzak biriydim. Kamera önünde oyunculuk yapmaya başladıktan sonra ne kadar önemli olduğunu anladım. İstanbul’a geldiğimden beri daha fazla önem vermeye başladım. Bu alandaki eksikliğimi fark ettim. Artık daha aktif kullanacağım. İnsanlar o dünyada kendinin avatarını oluşturuyor.

Ne kadar süredir İstanbul’dasın? 

Altı ay önce geldim. Artık tamamen buradayım. İstanbul’u çok sevdim, renkli bir yer. Her şeyden önemlisi denizi var (gülerek).

Tiyatro yapmaya devam edecek misin? 

Kesinlikle devam edeceğim. Aklımda birkaç proje var, umuyorum ki yazın, oyuncu arkadaşlarımla birlikte o projelerden biri için çalışacağız. Hayatımı sadece kamera önü oyunculuk olarak tanımlamak istemem.

Her şeyin çok kolay ama göründüğünden daha zor olduğu bir dönemde bir gün silinmekten, başaramamaktan korkuyor musun? 

Başarı benim için somut şeylerin ötesinde; kendimi gerçekleştirebilmek, hedeflerime ulaşmaktan geçiyor. Çok görünür olmak benim için bir başarı değil. Bence başarı sadece bir oyun oynamak ya da bir resim yapmak da olabilir. Kendi isteklerimi başaramamak beni üzer.

Ph7 1814 (1)

Korkuların hayallerinin önüne geçer mi? 

Ben hayallerimin her zaman peşinden giderim, tutkulu biriyimdir. Ne olursa olsun korkularımın üstüne giderim.

İstanbul’a gelmek senin için korkutucu muydu?

Değildi, çünkü kendime çok güveniyordum. Ankara’da küçük bir dünyam vardı, burası çok büyük bir yer, ben de artık daha çok büyüyebilirim. Şu ana kadar her şey yolunda gitti.

Bundan sonrası için planların nedir? 

En iyi şekilde mesleğimi yapmak istiyorum. Belki bir resim sergisi açabilirim. Kısa dönemdeki planlarım bunlar.