Bina Haberleri

bina haberleri ve güncel bina gelişmeleri, bina ile ilgili tüm video, bina fotoğrafları ve bina haberleri Yeni Çağrı Gazetesi sitemizde


GÜNDEM

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Ahşap Binaların Tasarım, Hesap ve Yapım Esaslarına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.

GÜNDEM

Hatay'da 6 Şubat'taki depremde Candemir Apartmanı'nın yıkılmasına ilişkin iddianamede tutuklu müteahhit, yan tarafa bir apartman yapıldığı sırada binalarının beton duvarının...

GÜNDEM

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, ruhsat aldıkları tarihteki imar kurallarına göre inşa edilmiş yapıların güçlendirilmesinde mevzuat kolaylığı getirdi.

GÜNDEM

Ümraniye'de, Göztepe-Ümraniye Metro hattının inşaat çalışmaları sırasında yolda meydana gelen göçük nedeniyle daha önce tahliye edilen bitişik haldeki iki bina...

YURT

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da ağır hasarlı binaların kontrollü yıkımı devam ediyor.

YURT

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da ağır hasarlı 9 binanın kontrollü yıkımı gerçekleştirildi.

YURT

Kastamonu'nun Araç ilçesinde çıkan yangında 3 katlı bina ve odunlukta hasar oluştu.

GÜNDEM

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) akademisyenleri mevcut yapıların hızlı, ekonomik ve güvenli biçimde güçlendirilmesine imkan sağlayacak yerli sismik sönümleyici geliştirdi.

GÜNDEM

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Hatay'da, ağır hasarlı binaların yıkım çalışmalarına devam edildi.

EKONOMİ

Uzmanlar, ülke genelinde konut kiralarında yaşanan artış nedeniyle vatandaşların binada yaşarken güçlendirme yapılması talebini artırdığını bildirdi.

GÜNDEM

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Hatay'da, ağır hasarlı binaların yıkım çalışmalarına devam edildi.

GÜNDEM

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, kentteki 8 bin 809 ağır hasarlı binanın yıkımının 1,5 ay içinde tamamlanacağını belirtti.