Özge Aydını Daha yakından tanıyalım mı?

Özge Aydın kimdir? Bizlere kendinizden bahseder misiniz?

Merhaba, 2005 yılından beri Medikal Estetik Hekimliği yapıyorum. Güzellik, sağlıkla birlikte olunca harika oluyor. Yani sağlıklı güzelleşmek ve güzelleştirmek amacım. Sanata ve denize düşkünüm. Yaptığım iş, yani hem Medikal Estetik uygulamalar hem de sağlığı koruma altına almak ile insanların yüzünü güldürmek ve mutlu etmek ve onların güvenini kazanmak çok keyifli benim için. Anneyim bir oğlum var.


Öncelikle neden estetik doktoru olmak isterdiniz bizlere paylaşır mısınız?

Doktorluk tabi ana mesleğim. Sanata ve güzelliğe olan ilgimle birleşince harika ve keyifli bir meslek oldu benim için. Her anlamda güzelleştirmek, şifalandırmak amacıyla geldiğime inanıyorum.

Bu yolda yetişen ve yetişecek olan genç doktor adaylarına tecrübelerinizle ne gibi önerilerde bulunmak istersiniz?

Her zaman insan sağlığı birinci öncelikli olup hep güvenli ve küçük adımlarla yapılan uygulamaların başarı ile sonuçlanmaması çok düşük bir olasılıktır. Her zaman onaylı ve çok çalışılmış, kanıtlanmış ürünler tercih edilmeli. Öğrenmenin sonu yok her zaman kendimizi yenilememiz, devamlı yenilikleri takip etmemiz gerekiyor. Her doktorun yapması gereken gibi.
Onlarla tüm bu deneyimimi paylaşmaktan da her zaman mutluluk duyarım. Bilgi paylaştıkça büyür ve herkesin birbirine katacağı bir bilgi mutlaka vardır. Bu nedenle de verdiğim eğitimlerde çok keyif alırım.


Mesleğiniz gereği simetri takıntılarınız var mı? Bu konuda zorluk çekiyor musunuz? 

Benim simetri takıntım yok aslında. Doğada her şey simetrik değil. Herkesin her şeyin kendine has bir güzelliği var. Ancak göze batan bir simetri bozukluğu varsa ölçer biçer mutlaka en doğru bir şekilde düzeltmeye çalışırım. Bu konuda başarılı olmak bu işin gereği. Sabırla ve özenle yapılabilecek bir konu bu.


Lip Queen olarak estetik camiasında büyük ilgi görüyorsunuz. Özge Aydın imzalı dudaklar kendini uzaktan belli ediyor. Bunun formülünü nedir? Özge Aydın'dan bu konuda tüyolar alsak?

Öncelikle dünyada birçok noktayı yeni teknikleri görmek için dolaştım. Tüm tekniklere hakimim diyebilirim. Sonra kendi tekniğimi tüm bunları değerlendirerek sentezledim ve en doğru ve en güzel görünüm elde edebileceğim yöntemi belirledim. Ve çok fazla tecrübem oldu elbette. Dudak çok sihirli bir doku. Hala her geçen gün yeniden keşfettiğimi söylesem hiç de abartılı olmaz. Her noktası, her bir bireye has, çok özel bir doku. Ve ben aşkla işliyorum onu. En doğal ve en çekici nasıl olur onun peşindeyim her zaman. Ve en güzelini yakalayana kadar da peşini bırakmam…


Ameliyatsız medikal estetikle birçok operasyon mümkün mü? Hangi medikal estetikleri öneriyorsunuz danışanlarınıza ve okurlarımıza?

Yıllar geçtikçe medikal estetikle dolgu, botoks , cihazla uygulanmaları birbirleriyle kombine etmenin en doğal ve en güzel sonuçları doğurduğunu gördük biz doktorlar. Bu nedenle hiçbirinin dozunu aşmadan, bireysel ihtiyaçları belirleyerek en doğru uygulamayı öneriyorum. Örneğin damar tedavisi; lekenin peeling , lazer, mezoterapi gibi yöntemlerle tedavisi; gözeneklerin sıkılaşması; gençlik aşıları ile cildin nemlenmesin ve sıkılaştırılması; fraksiyonel lazer ile cilt gençleştirme ve izlerin tedavisi; bölgesel zayıflama ve sellülüt için son yıllarda çıkan hem radyofrekans hem kas aktivitesini güçlendiren cihazlarla tedavi; iğneli radyofrekans ile gözenek, iz, kırışıklık ve sarkmaların düzeltilmesi; fokus ultrason ile yüzde lifting; iple yüz kaldırma gibi birçok tedavi aslında hem sağlığın hem güzelliğin ve ışıltının korunması için yaptığım uygulamalardan sadece birkaçı.

Ankara'da ki kliniğinizde dünyanın 4 bir yanından gelen danışanlarınıza hizmet vermeye devam ediyorsunuz. Kliniğinizde hangi uygulamaları yapıyorsunuz?

Gerçekten de Amerika, Japonya, Avrupa, Türki cumhuriyetlerden, İran’dan gelen birçok kişiye hizmet vermek gurur verici. Ve sarılarak ayrılıyoruz çoğunlukla. Türk doktorlarını çok seviyor ve başarılı buluyorlar.
Kliniğimizde dolgu ile yüz, çene, yanak, şakak, burun, alın ,dudak, jawline, kulak memesi  şekillendirme; dolgu ile yüz lifting; botoks uygulamaları; mezoterapi, gençlik aşısı, mineral aşı uygulamaları; lazer ile cilt gençleştirme, iz tedavisi; iğneli radyofrekans ile cilt gençleştirme, sıkılaştırma ve iz tedavileri; leke için lazer, peeling , mezoterapi uygulamaları; kılcal damarlar için lazer uygulaması; dövme silme; sarkmalar için fokus ultrason ve iple asma, germe uygulamaları ; ozon tedavisi , c vitamini, glutatyon gibi intravenöz tedaviler mevcuttur. Elbette kişiye özgün ve güvenli uygulamaları tercih ederek başarı sağlıyoruz.

Estetik alanında dünyanın birçok ülkesinde eğitimler aldınız bu eğitimler neler ve hangi ülkelerde?

Medikal Estetik alanında aslında tüm dünyada farklı yaklaşımlar ve teknikler var. Tabi ki mümkün olduğunca tüm bu yeni ve farklı teknikleri takip ediyorum. Avrupa’da Fransa, İtalya , Monaco, Danimarka , İspanya gibi birçok ülkeye bunları görmek için gittim. Ayrıca Rusya, defalarca Dubai ve hatta Dağıstan ‘a bile gittim. Tiflis’de de, dünyaca ünlü bir markanın iple yüz germe tekniğinin uluslararası eğitimcisi oldum. Hem dolgu uygulamaları, hem botoks ileri teknikleri, hem cihazla ilgili uygulamalar gibi birçok konuyu kapsayan eğitimler ve kongrelere katıldım.
Her biri çok değerli bilgi ve tecrübe kattı. Hala oldum demiyor ve devam ediyorum.

Özge Aydını Daha yakından tanıyalım mı? Otokontrolü müsünüz yoksa hatalar yapar mısınız?

Mesleğin etkisi ile mükemmeliyetçi ve otokontrol özelliğim vardı ve arttı diyebilirim. Aslında bu benim için yorucu olsa da benim değerli hastalarımı oldukça memnun ediyor…Hata insana aittir elbette. Önemli olan geri dönüşsüz hatalar olmasın. Çok şükür bu konuda şanslıyım. Belki de aşırı titizliğim yardımcı oluyordur.

Zamanda geriye gidip, hayatınızdaki bir şeyi değiştirebilseydiniz bu ne olurdu?

Aslında değiştirmek istediğim pek bir şey yok. Çünkü yaşadıklarımızdır bizi biz yapan. Sadece üzüldüğüm şeylere o kadar da üzülmeseymişim diyorum.


Size yapılan ne gibi yanlışı affetmezsiniz?

Affetmesine affederim,  ancak yine de eskisi gibi olmuyorum maalesef.

Yoğun iş hayatınızda fırsat bulup kendi hayatınıza zaman ayırıyor musunuz?

Tabi. Ayda bir mutlaka bir denizi görmek isterim. Yelkenli kaptanıyım aynı zamanda. Yelkenle o cennet kıyılarımızı tekrar tekrar gezmek, hem vatana hem Allah’a olan inancımı, hayranlığımı artırır. Coşar dönerim en sevdiğim işime.
Resim vaktim varken yaptığım işlerden biriydi. Ancak şimdi tuvalim daha değerli.
Sanatın her alanı beni mutlu eder. Özellikle görsel sanatlar