Depresyon, moral bozukluğu, kendini iyi hissetmeme hali ve moral bozukluğudur. Depresyonda olan kişi, hiç bir şeyden zevk almaz. Eskiden zevk aldığı şeyler artık ona keyif vermez. 

Duygudurumdaki çökkünlük, mutsuzluk hali depresyondur. Depresyon, geçici ruh hali dalgalanmarından, kalıcı mutsuzluğa kadar uzar. Hafif ve ağır depresyon halleri vardır. 

İnsanın kendisini çaresiz, umutsuz, mutsuz, değersiz, yetersiz hissetmesi depresyon belirtileridir. Depresyona girdiğinizde negatif duygularla dolarsınız. Kendinizi boşlukta gibi hissedersiniz, hiç bir şeye sevinemezsiniz. 

Bencillik, depresyona girme nedenlerinden biridir. İnsan sadece kendini düşününce mutluluğu ıskalar. Depresyonu gidermek için uğraşmak yerine, depresyon ortaya çıktığında onu önlemek en doğru yaklaşımdır.

Dünya Değişim Akademi’sinde bilimsel tekniklerle uygulanan “Depresyondan Özgürleşme Sanatı Değişim Programı” sayesinde depresyonun nedenlerini görecek ve depresyona neden olan olayı tekrar yaşadığınızda nasıl önlem alacağınızı bileceksiniz. 

Değişim Sanatı sayesinde depresyon belirtileri  olan umutsuzluk, yalnızlık, anlamsızlık, yok olma isteği, suçluluk, gerginlik gibi birçok negatif duygu ortadan kalkacak.  Depresyonla yaşamak zordur. Değişim Teknikleri ile depresif haller kısa zamanda ortadan kalkacak.

Depresyonlu anlarınızda depresyondan kaçmayın. Onunla yüzleşin ve kendinizle kalın. Depresyonu  arkadaşlarla buluşmak, sinemaya gitmek ,alkol almak gibi faaliyetlerle  bastırmaya çalışmayın. Bütün bunlar kaçış yöntemleridir. Bunlar bilinçaltına iner ve daha sonra çok güçlü depresyon patlamalarına neden olur. 

“Depresyondan Özgürleşme Sanatı Değişim Programı” ile depresif duygularla başa çıkma becerilerini geliştirmeye başlarsınız. Böylece psikolojik durumunuz düzelir. Değişim Teknikleri ile  depresif halleri yönetmeyi bilecek, bu halleri kontrol altına alarak depresyon yüzünden  acı çekmeyeceksiniz.

Değişim Sanatı sayesinde içinizdeki negatif güçler pozitif güçlere dönüşecek. Farkındalığınız yükselecek ve depresyonun nedenini göreceksiniz. Depresyonu tetikleyen sebepleri tespit edince depresyonu giderebileceksiniz. Böylece öz güveniniz de artacak. 

Depresyondan kurtulmak için kendinize küçük hedefler koyun, sonra da bu küçük hedeflerden büyük hedeflere yönlenin. 

Değişim Teknikleri adeta antidepresan etkiye sahiptir. Bu teknikler yok olma isteğini de ortadan kaldırır. Kişiye canlanma, enerji, yaşam sevinci verir.  Değişim gerçekleşir, kişinin olaylara bakış açısı değişir. 

Depresyon bir kısır döngüdür. Bu döngü devam ederse kişi, depresyon çölünde kalır ve çıkamaz. 

“Depresyondan Özgürleşme Sanatı Değişim Programı” nın işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika  sürüyor.  Her çalışmada teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor. Her çalışmada “depresyon”  ile ilgili aydınlatıcı bilgilere yer veriliyor. Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gevşeme tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.   

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Depresyondan çıkmak için başınıza gelen olayları kabul edin,  göreceksiniz ki o üzüntülü durumdan çıkmak daha kolay olacak. Direndiğinizde, savaştığınızda yorulacaksınız. Kontrolcü moddan çıktığınızda, negatif düşüncelerden kurtulduğunuzda daha rahat ve sakin olacaksınız. 

Unutmayın ki depresyonun nedeni dışsal görünse de içseldir. Başınıza gelen her şey iç dünyanızla ilgilidir. İç dünyanız değişince olaylar da değişecek. Negatif olaylarla ve kişilerle karşılaşmayacaksınız.

“Depresyondan Özgürleşme Sanatı Değişim  Programı” ile depresyondan kurtulun ve mutlu olun. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.