USTA TİYAROCU NEDİM SABAN’A ÖDÜL YAĞIYOR

Usta Ti̇yarocu Nedi̇m Saban’a Ödül Yağiyor

Nedim Saban ‘Ayla Algan Anısına’ verilen ilk ödülün sahibi oldu

“Yüküm şimdi daha ağır oldu”

‘Tiyatrokare’nin kurucusu-çevirmen-yönetmen ve usta oyuncu Nedim Saban’a iki ödül birden geldi. Avcılar Belediyesi tarafından Ayla Algan Anısına düzenlen etkinlikte ilk ödülü tiyatro dünyasına katkılarından dolayı Nedim Saban’a verildi. Ayla Algan için 4 saat trafikte kaldıktan sonra törene yetişen Nedim Saban’a ödülü Tiyatro Araştırmaları Laboratuvarı tarafından takdim edildi. Ödülü Eski Avcılar belediye Başkanı Turan Hançerli verdi.. Bu yıl itibariyle geleneksel hale gelecek olan Ayla Algan Ödül Töreni projesine teşekür eden Nedim Saban ödül için şunları dile getirdi: “Kendi içime yaptığım yolculuğu müthiş bir sürprizle taçlandıran Tiyatro Araştırmaları Laboratuvarına teşekkür ederim. Ayla Algan Anısına verilen ilk ödülün sahibi oldum. Kanatlanıp sessizce gidenler bize büyük bir sorumluluk yüklüyor. Yüküm daha ağır şimdi!”

TİYATRONUN USTA İSİMLERİ DİLEK TÜRKER İLE KEMAL BAŞAR PRÖMİYERLERİ ÖNCESİ BİR ARAYA GELDİ

 Ti̇yatronun Usta İsi̇mleri̇ Di̇lek Türker

Dilek Türker’in evinde gerçekleşen kahvaltı davetinde, 15 Nisan'da "Sarah Bernhardt" ile prömiyer yapan Dilek Türker, 20 Nisan’da "CyranoRock" ile seyirci karşısına çıkacak olan Kemal Başar, Hakan Altıner, Sibel Ateş, Leyla Yaltır ve Pınar Çekirge, eserlerin sanata ve topluma neler katabileceğini konuştular.

Türk Tiyatrosu’nun yaşayan efsanesi Dilek Türker’in, dünyada en tanınmış kadın oyuncu sayılan Sarah Bernhardt'a hayat vereceği "Bu Bir Efsane Sarah Bernhardt" 15 Nisan’da seyirci ile buluştu.

MAKEDONYALILAR TUĞBA ÜNAL’I BIRAKMADI

Makedonyalilar Tuğba Ünal

Pop müziğin güçlü sesi Tuğba Ünal, stüdyodan çıktı soluğu sahnede aldı. Yeni şarkıları için bir süredir stüdyo çalışmalarına devam eden güzel sanatçı, önceki gün Makedonya’da muhteşem bir konser verdi.

Sesi, şarkıları ve güzelliğiyle Mekadonya’yı fetheden Tuğba Ünal, yoğun istek üzerine 10 günlük Makedonya turnesine çıkmaya karar verdi.

10 günde 10 konser verecek olan sanatçı, geniş repertuvarıyla Makedonya’yı sallayacak.

Serpil Örümcer için elele verdiler

Serpil Örümce
 

Bir döneme ‘Bayan Bacak’ lakabıyla damga vuran Serpil Örümcer'e destek amacıyla Cem Karaca Kültür Merkezinde düzenlenen  Aygün Karadoğan konseri büyük ilgi gördü.  Bakırköylüler Derneği Başkanı NurdanErdişBaşbay , gazeteci Zafer Dinçer ve sanatcı Aygün Karadoğan'ın organize ettiği konserde zor günler yaşayan Serpil Örümcer duygu dolu anlar yaşadı. 

"Beni baş tacı eden sevenlerime  ve bu geceyi düzenleyen emeği geçen herkese çok teşekkür ederim  " diyerek memnuniyetini dile getiren sanatçının mutluluğuna diyecek yoktu. 

Serpil Örümcer için hazırlanan slayt gösterisi geceye damga vururken,

Türk Sanat müziğin sevilen ismi Aygün Karadoğan'ın birbirinden güzel şarkıları ise geceye renk kattı.

LÜFER MEVSİMİ RAFLARDA

Lüfer Mevsi̇mi̇

Özlem Çadırcı yeni öykü kitabı Lüfer Mevsimi ile benzer açmazlar içinde

patinaj çeken kahramanların anlam arayışını yontuyor...

Özlem Çadırcı yeni öykü kitabı Lüfer Mevsimi ile okuyucunun karşısına çıktı. On beş öykünün yer aldığı Lüfer Mevsimi farklı hayatlar süren kahramanların benzer açmazlardan kurtulma çabalarını duru ve mütevazi bir dille anlatmakta.

Kabuk tutmuş yaraların, özenle saklanan sırların, gerçekleşmesi imkansız hayallerin, ertelenen hayatların içinde patinaj çeken kahramanların öykülerinden oluşan Lüfer Mevsimi, okuru yaşamın dipnotlarına bakmaya davet ediyor. Kımıldamadan duran geçmişle, baş döndüren hızla geçen zamanın arasında sıkışıp kalanların hayatlarındaki dönüm noktalarına şahitlik eden öykülerin üslubu, kurgusu, kendine has argosu da ayrıca dikkat çekiyor.

Mücevherin ışıltısı, IJS markası ve İstanbul’u simgeleyen modern lale figürü altında parlayacak

Mücevherin Işıltısı

Dünyanın en büyük beş mücevher fuarı arasında yer alan ve Türkiye'nin bu alandaki ilk ve tek uluslararası ihtisas buluşması olan IstanbulJewelry Show, Elmas Kule sponsorluğunda,  55. kez kapılarını açtı. 1.500’den fazla firma ve markanın katıldığı fuarın açılış akşamı, tarihçi Pelin Batu’nun moderasyonu ile gerçekleşen lansmanda ise organizasyonun yeni isim ve logosu tanıtıldı.

İZMİR BAROK MÜZİK GÜNLERİ'NİN YILDIZI SOPRANO GÜNAY ACAR

İzmi̇r Barok Müzi̇k Günleri̇

Ünlü soprano Günay Acar Barok Müzik Günleri kapsamında İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde yine nefes kesen büyüleyici bir konser performansı sergiledi. Yoğun bir ilginin olduğu konserde, kusursuz tekniği ve büyüleyici sesiyle Günay Acar, 2 saate yakın etkileyici bir işitsel şölen yaşattı. 

CANNES SONRASI İLK DURAK

Cannes Sonrasi İlk Durak

Show Tv’de yayınlanan Kızılcık Şerbetinin Nilay karakterini canlandıran sevilen oyuncu Feyza Civelek Cannes Film Festivali dönüşü soluğu yakın arkadaşı, güzellik uzmanı Ayşe Çimer ’in Maslak’ta bulunan güzellik merkezinde aldı.

Sevilen oyuncu Feyza Civelek oldukça keyifli geçen bir Fransa seyahati yaptığını ifade ederek, İstanbul'a gelir gelmez soluğu bakım için eski dostum ve aynı zamanda Hatay’dan hemşehrim dediği Ayşe Çimer ’de aldığını dile getirdi. Sevilen oyuncu Civelek, gözler önünde olan biri olarak görselimi profesyonel ellere teslim etmeliyim, macera aramaya gerek yok. Ayşe Çimer güzellik sektörünün profesyonel isimlerinin başında geliyor vurgusunu yaptı.

ATA TOPRAKLARINA ZİYARET

Ata Topraklarina

İş insanı Abdullah Taşkın bayram tatili vesilesi ile işlerine ara vererek eşi ve çocuğunu alarak ata toprağı Nevşehir Avanos'a annesi Zeliha Taşkın’nı ziyarete gitti. Avanos'un simgesi olan Rahmetli büyük dedesi sanatkar Ömer Taşkın heykelini ziyaret ederek önünde hatıra pozu verdi. Bir hafta daha Avanos'da kalacak olan iş insanı Abdullah Taşkın annesi Zeliha Taşkın ile fabrika ve iş yerlerini kontrol ederek yeni iş yatırım alanlarına bakacaklar.

Nasıl Derler Bilirsin’den yeni şarkı “Manzara”

Nasıl Derler Bilirsin

Alternatif müziğin sevilen gruplarından Nasıl Derler Bilirsin, yeni şarkısı 'Manzara'yı müzikseverlerle buluşturuyor. 19 Nisan’da Sony Music etiketiyle yayınlanacak şarkının söz ve bestesi Alper Altıntaş’a ait. Aranjede Okan Coşkun’un yer aldığı şarkı, etkileyici sözleri ve duygusal melodisiyle dinleyicileri romantik bir serüvene çıkarıyor. Şarkının en dikkat çeken kısmı ise şu sözlerle karşımıza çıkıyor: 'Sen en güzel çiçeklere manzarasın.” Dinleyiciye hikaye anlatmayı seven ve dinleyeni hikayenin kahramanı yapmaktan da geri kalmayan Nasıl Derler Bilirsin’in yeni şarkısı “Manzara”, 19 Nisan’da videosuyla birlikte tüm dijital platformlarda yerini aldı.