Bir kız çocuğunun duygusal yolculuğunu anlatan’ ’Kendi Başına” adlı kitap raflarda yerini alıyor

Kariyerinde ilerlemek için mücadele veren bir annenin gölgesinde büyüyen bir kız çocuğunun duygusal yolculuğunu anlatan Yazar Nilüfer Yağcıoğlu’nun kitabı “Kendi Başına” okuyucuları ile buluşuyor. Kitabın imza gününden yazarın elde edeceği gelirin tümü “ Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi”’ne bağışlanacak.

Tanıdığım Tüm Hayvanlar ile İç Dünyaya Yolculuk

Ümit Gül, Tanıdığım Tüm Hayvanlar kitabı ile olmamış, yarıda kalmış, yarına kalmış, ertelenmiş hikayelerin kısa biz özetiyle karşımıza çıkıyor. Anlattığı öyküde daha çok kitabın ismi gibi ev dostlarımızın hayatına bir bakış atıyor ve kendi içselliği ile onları eleştiriyor. Yazar, uzun cümlelerin ardındaki karmaşıklığı bırakıp, basitlik ve kısalıkla derin anlamlara ulaşmanın önemini vurguluyor.

Şimdi ise, bu minik kitabın ardından yepyeni bir maceraya adım atıyor. Yazarın kalemi altından çıkacak olan yeni kitap, macera, bilim kurgu ve dram öğelerini ustalıkla harmanlayacak. Tahminlere göre altı ila yedi seriden oluşacak bu serinin ilk kitabı, tamamlanma aşamasında. Yazar, yıllardır kurguladığı öyküleri okurlarıyla paylaşmanın heyecanını yaşıyor. Ümit Gül’ün okurlarını bekleyen bu yeni serüveni, Tanıdığım Tüm Hayvanlar gibi etkileyici olacağına şüphe yok.

Prens Erkan'dan "Kız Meryem Meryem"

"Vay vay" şarkısıyla müzik listelerini alt üst eden fantazi-pop müziğinin güçlü sesi Erkan Serçe, şimdi de yepyeni şarkısı "Kız Meryem Meryem"i sevenleriyle buluşturdu.

Sözleri Baki Kılıç ve Erkan Serçe'ye müziği Baki Kılıç'a ait olan "Kız Meryem Meryem"in aranjesi Tamer Özkan'a ait.

Fatih Aslan yönetmenliğinde çekilen klip adeta bir görsel şölen sunuyor. Ünlü dansçılar Sofya Dandelion, Alina Muzdybayeva, Şahan Tan Serçe ve Kaan Kaymak'ın danslarıyla hayran bıraktığı, hareketli melodisiyle 7'den 70'e herkesin diline pelesenk olacak "Kız Meryem Meryem" 25 Saat Müzik etiketiyle dijital platformlarda yerini aldı.

Yalancı Bahar zamanı

Geleneksel Türk Müziği'nin derin nağmelerini modern ezgilerle bir araya getiren Grup Kehribar, yeni şarkıları “Yalancı Bahar” ile dinleyicilerle buluşuyor.

Grup Kehribar’ın karakteristik sakin tarzı, dördüncü çalışmalarında da kendini belirgin şekilde gösteriyor. Yalancı Bahar, sözlerinde kışın hüznünü ve beklenen baharın gelmemesini dokunaklı bir dille anlatıyor. 

Hanna ve Minik Canavarlar çocuklarla buluştu

YouTube’un resmi iş ortağı dijital strateji ajansı Wediacorp’unWediaEntertainment markası ile çocuklarla buluşan yepyeni animasyon filmi olan "Hanna ve Minik Canavarlar" şimdi tüm sinemalarda.

Bu eğlenceli film, çocukların dikkatini çekecek renkli dünyası ve heyecan dolu macerasıyla karşımızda.

Dört Yapraklı Yonca Projesi, deprem bölgesindeki çocuklara destek oluyor

Bir LEO oluşumu olan Dört Yapraklı Yonca Sınıfları Projesi ile deprem bölgesindeki çocuklar için Antakya’da 3 özel eğitim sınıfı yapıldı. Çağrı Kiçki’nin de aralarında yer aldığı bağışçıların desteği ile hazırlanan sınıfların açılışı ise Mayıs ayının ilk haftasında gerçekleşti.

Dört Yapraklı Yonca Sınıfları Projesi, özel eğitim ihtiyacı olan ve bu sınıflar olmadığı için eğitim göremeyen öğrencilere “Özel Eğitim Sınıfı” yapmayı amaçlıyor. Bir LEO oluşumu olan Dört Yapraklı Yonca Projesi, son olarak deprem bölgesindeki çocuklar için sınıf desteğinde bulundu.

Remzi Kitabevi’nden Burçak Gönül’ün son kitabı raflarda yerini aldı.

“Ayağımın Tozuyla Aşk”, modern çağın gezgin külkedisi masalı… Her fırsatta seyahat eden bir gezgin ve popüler bir gezi programının yapımcısı, plaza kadını Asuman’ın öyküsü... Bu genç kadın, gezgin yaşamı ve İstanbul’daki rutini arasında gidip gelirken iki erkek arasında kalıyor. Bir gezi veya yemek kitabı değil, aşk romanı olmasına rağmen, içinde dünya mutfaklarından seçilmiş yemek tarifleri var.

Semra GÜZEL yeni projesiyle Gülümsüyor sevenlerine ..ekranda samimiyeti içtenliği ve güzelliğiyle izleyiciler güzel konuklarla buluşturuyor

İzmir’de doğan ve uzun yıllar Almanya'da yaşayan, kendi güzelliği kadar iç güzelliğiyle de dikkat çeken Semra Güzel, sevdiği mesleğinde emin adımlarla ilerliyor ve daha da güzel işlere imza atmaya devam ediyor. Yeni işiyle izleyicilere ilham veriyor. Televizyonculuğun yanı sıra Aile Danışmanlığı eğitimi alan Semra, Kanal7 ekranlarında yeni bir projeye imza atı… Her sabah 8.15'te izleyicilere enerji veren programıyla hayatın farklı perspektiflerini sunuyor.

BÜYÜK MÜCADELEYİ BİRLİKTE İZLEDİLER

Ruffles, ünlü oyuncu Jessica May moderatörlüğünde maç izleme etkinliği düzenledi. Zorlu PSM'de düzenlenen etkinliğe spor camiasının tanınan isimleri de katıldı. Real Madrid ve Bayern Münih arasında oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi Yarı Final maçını izleme etkinliğinde Galatasaray'ın ve milli takımın eski futbolcusu Ümit Karan ve spor yorumcusu Uğur Karakullukçu maç öncesi ve devre arasında yaptıkları maç yorumlarıyla heyecanı ikiye katladı.

EFES Örenyeri’ni ışıklandırıp gece ziyarete açtı

SICPA Türkiye, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde hayata geçirdiği “Gece Müzeciliği” projesiyle, ülkemizin eşsiz tarihi mekanlarını ve zengin kültürel miraslarını, gün batımı sonrası bambaşka bir atmosferde ziyaretçilerle buluşturuyor.

Helenistik, Roma, Bizans, Beylikler ve Osmanlı dönemlerinden taşıdığı izlerle Anadolu’nun eşsiz zenginliğini gözler önüne seren İzmir’in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti, akşamları da gezilebilecek. Gece Müzeciliği uygulaması sayesinde EFES Örenyeri’nin ziyarete açık olduğu saatler arttı. Özellikle yaz aylarında, sıcak nedeniyle buraları gündüz ziyaret edemeyen yerli ve yabancı turistler, artık geceleri de güvenli bir şekilde EFES’i gezebilme imkanına kavuştu.