DİNÇER KARACALAR'LA SAĞLIK NOTLARI

30 Mayıs 2019 Perşembe 17:58
47 Okunma
DİNÇER KARACALAR'LA SAĞLIK NOTLARI


YÜZ ESTETİĞİ İLE 10 YAŞ GENÇLEŞİN !Plastik,Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran konu ile ilgili bilgiler verdi.

Yüz germe ameliyatları son 10 senede ciddi bir değişim göstermiştir. Hatta germe kelimesi yerine artık birçok cerrah, ‘yüz gençleştirme’ terimini kullanmaktadır. Eski yıllarda aşırı gerilmiş, tek planda gerilmiş olan yüz derisi çok yapay bir görünüme yol açmaktaydı.Günümüzde, yüz gençleştirme de amaç artık, yüz derisinin gerilmesi tek planda gerilmesi değildir. Deri altında bulunan ve SMAS olarak tabir edilen kas üzeri katmanının sıkılaştırılması esas amaçtır. Bu amaçla onlarca SMAS sıkılaştırma teknikleri tarif edilmiştir. Ana prensip, deri altı dokuların daha sıkı bir hale getirilmesini sağlarken, deriyi sadece bir örtü olarak kullanmada yatar.Klasik yüz germe ameliyatlarında kesi şekli, kişiden kişiye değişmekle beraber, genel olarak saçlı deri içinde, kulak içinde ve arkasında, izler saklanacak şekilde planlama yapılır. Eskiden aşırı gerilmiş deri nedeniyle kötü iz kalmasına yol açan problemler, artık derinin sadece örtü olarak kullanıldığı modern yöntemlerden sonra görülmemektedir. Seneler sonra kesi hattındaki iz neredeyse çoğu hastada çok zor fark edilmektedir.Yüz gençleştirme ameliyatlarında, ilk aşamada orta ve üst yüz kısımları endoskopik (kameralı sistem) ile ele alınmakta ve orta yüzü ideal haline getirilmektedir. Bu yüz gençleştirme ile aynı anda veya ayrı bir seansta olabilmektedir. İkinci aşama ise sarkık çene hattı ve boyun alanının toparlanmasıdır. İyi bir yüz gençleştirme sonucu alabilmek için boyun bölgesinin iyileştirilmesi çok büyük önem taşır.Tahammülsüzlük Uzman Psikolog Yasemin Aydoğdu tahammülsüzlük ile ilgili bilgiler verdi. 
Kişilerin, baskı oluşturan durumlara karşı koyamamaları, zorlukları kaldıramamaları ve sıkıntılara katlanamamalarına tahammülsüzlük denir.
Tahammülsüz insanlar sürekli şikayet halindedir. Sürekli çaresizlik hisleri içinde ve mecburiyet halinde olarak, olan bitene katlanmaya çalışırlar.
Birey, sosyal çevresine karşı dayanıklılığını kaybeder, hep streslidir. Yorgun ve tükenmiş haldedir.
Teknolojik gelişmelerden sonra oluşan hız sonuncunda kişiler gittikçe daha tahammülsüz duruma geldi. Bu da bireysel ilişkilerde sorunlara neden olmaya başladı. Kişiler yoğunluktan, sorumluluk artışından kendilerine vakit ayıramamaya başladı.
Trafikte ya da bir yerde beklerken tahammülsüzlükten kaynaklı tartışmalar yaşayabilirler.
Farklı görüşteki kişilere karşı tahammülsüzlük gösterebilirler. Herkesin kendisiyle aynı görüşe sahip olmasını isterler, farklı görüşler rahatsız eder. Başkalarının farklı düşüncelere sahip olabileceğini kabul edemezler.
Tahammülsüz kişi, katı düşünce şekline sahiptir. Yeni düşüncelere açık değildir. Siyasi görüş ya da dini inancını savunurken, abartılı bir tavır sergiler.
Kendi görüşlerini diğer insanlara kabul ettirmeye çalışır. Bu yüzden etrafında, söylediklerini onaylayan ve destekleyen, pasif kişileri bulundurur.
Beklenmedik her türlü durumdan rahatsız olur.
Tahammül göstermek huzurlu olabilmeyi sağlar. Tahammülsüzlük ise çatışmaya sebep olur.
Hipnoterapi – psikoterapi ile kişinin tahammülsüzlüğüne sebep olan geçmişindeki kişiler ya da olaylar, bilinçaltı düzeyde ortaya çıkarılarak anlamlandırılır ve çözümlenir.

RESMEN ERİDİLER! ÜNLÜ İSİMLERİN FİT KALMA SIRRI ORTAYA ÇIKTI!Yaza formda girmek ve her daim fit kalmak isteyenler soluğu Esra Erdem'in son teknolojilerle donattığı yeni nesil fitness zayıflama ve kilo kontrol merkezi FitSlimLife'ta alıyor.Hamilelik döneminde aldığı kiloları hızlıca veren Buse Varol'dan, anne olmak için gün sayan Bengü'ye, Göksel’den, Hande Soral’a ve Işın Karaca’ya kadar daha birçok ünlü isim formunu FitSlimLife Zayıflama Merkezi'nde koruyor!Yeni nesil fitnes zayıflama aletleri ile 30 dakikada normalden 9 kat fazla kalori yakarak bir saatlik fitness yapmışcasına forma girmek artık mümkün.FDA onaylı bölgesel incelme cihazları ve uzman ekibi ile danışan ve üyelerine hizmet veren Fitslimlife, birçok ünlü ismin gözdesi.

OTANTİK GÜZELLİK HAREKETİ BAŞLIYORÖzenle seçilen saf içeriklerle yaratılan vegan* saç ürünleri markası AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT şimdi Türkiye’de. Modern dünyanın hızlı hayat temposunda doğayla bağlantısını koparmadan yaşamak isteyen ve aynı özeni saçlarına da gösteren kadınların tercihi AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT, premium saç ürünleri ile kadınlara doğal güzelliği deneyimletmeye hazır.Özenle seçilmiş içeriklerle üretilen; silikon, sülfat, mineral yağları, yapay renklendiriciler ve paraben içermeyen AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT ürünleri, doğanın bilimle buluştuğu formüller yaratıyor. Şampuan, saç kremi, maske ve şekillendiricilerden oluşan ve tüm saç tipleri için farklı seçenekler sunan AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT, saçlarınızı filtresiz güzellikle tanıştırıyor. Marka; Glow, Amplify, Hydrate ve Replenish olmak üzere 4 farklı seriden oluşuyor.Dünyada “ALS Farkındalık Ayı” olarak kabul edilen Mayıs ayı ALS-MNH Derneği hastalığa dikkat çekmek istiyor.Türkiye ALS MNH (Amiyotrofik Lateral Skleroz Motor Nöron) Derneği ALS Farkındalık Ayı” olarak kabul edilen Mayıs ayında, her yıl yaptığı gibi bu sene de hastalığa dikkat çekmek için çağrıda bulunuyor.Farkındalık ayında her sene farklı etkinlikler, seminerler, duyurular ve kampanyalar ile ALS hastalığına dikkat çeken ALS-MNH Derneği bu senede çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 • ALS Derneği Mayıs Ayı Farkındalık Organizasyonları;

 • Ortaköy Rotary Kulübü Göz Bilgisayarı Dağıtım Töreni

 • Işık Okulları Rıza Çalımbay ile Sporda Başarı Ve Sağlıklı Kalmak Paneli

 • Biruni Üniversitesi 2.Nörobilim Sempozyumu

 • Dr.Yerebakan ile Hayatın Ritmi Programı TRT1

 • Müge Anlı Tatlı Sert Programı Akülü Tekerlekli Sandalye Bağışı ATV

 • 100. Yıl Kadıköy Gökyüzü Lions Kulubü ALS Semineri

 • Altınbaş Üniversitesi ALS Semineri

 • Medipol Üniversitesi ALS Farkındalık Sempozyumu
ALS-MNH Hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için yapılan bireysel etkinlikler:
 • Vodafone İstanbul Maratonu'nda bizim için 42 km koşan Oral Erkan ALS farkındalığı için bu sefer 28 Nisan'da Hamburg Maratonu'nda 42 km koştu.

 • Üyelerimizden ALS Hastası Ali Var çocukluk hayalim dediği uçma isteğini pilot Metin Pehlivan'ın kullandığı motorlu yamaç paraşütü ile gerçekleştirdi.

 • 13-29 Mayıs arası Bedia Acar ALS Farkındalığı için Portekiz'den İspanya'ya 260 km yürüyecek.Sizler de ALS-MNH derneğine ve hastalarına destek olmak, etkinliklere katılmak veya gönüllü olmak isterseniz aşağıdaki iletişim bilgilerinden derneğe ulaşabilirsiniz.
[email protected] /ANNE İLE BEBEĞİ ARASINDAKİ BAĞ EMZİRME İLE BAŞLAR!Anne olmak hayatınızda yaşayabileceğiniz en harika duygudur. Bu harika olaya ilk adımınız yani gebe kalmanız, sizin hayatınızı birçok yönden değiştirecektir. Sağlıklı bir bebeğin, annesiyle kurduğu ilk ilişki onun gelecekte kuracağı tüm sosyal ilişkilerinin temelini oluşturur. Bebek açısından en önemli konu; olabildiğince, doğum sonrası en kısa zamanda annesiyle temas etmesidir.Emzirmeye  başlamanın  anne ile bebek aranızda bir bağ oluşmasını sağlayacağına  dikkat çeken Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Lale Seren; Emzirmede  sadece fiziksel -biyolojik beslenme değil, aynı zamanda ruhsal bir beslenmenin de olduğunu belirtiyor…Hamileliğin ilk gününden bebeğin 2 yaşına kadar olan dönemi, ilk 1000 günü,  önemlidir!Yaşamın her döneminde büyük önem taşıyan beslenme bebekler için anne karnında başlar. Gebelik ve erken çocukluk dönemindeki beslenmenin  değeri ,erişkin dönemde ki sağlığımızı etkileyen önemli faktörlerin başında gelir.Bebeklikte ve çocuklukta besin ögelerinin yeterli ve dengeli şekilde karşılanması bebeğin kilo alması büyümesi ve gelişmesi dışında kazanılan doğru beslenme alışkanlıkları ve yetişkin dönem sağlığını ve meydana gelebilecek kalp-damar hastalıkları gibi kronik hastalıkların oluşum riskini azaltır.Anne sütü bebeğin 0-6 ayda büyüme ve gelişmesini tek başına karşılayan tek besindir!Bu bakımdan ilk 6 ay boyunca bebeklerinize sadece anne sütü vermek onlara sunabileceğimiz en değerli armağandır.Tamamlayıcı beslenmeye bebeğiniz 6 aylık olduğunda,ayına uygun, uygun sekilde hazırlanmış ve uygun miktarlarda besinlerle başlamalısınız. Anne sütüne tamamlayıcı beslenmeye geçtikten sonra da devam etmeli ve bebeğiniz 2 yaşına gelene kadar sürdürmelisiniz.

Son Güncelleme: 30.05.2019 17:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.