$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

SON DAKİKA:

SEN YAŞA DİYE ÖLÜRÜM BEN

Filiz YAVUZKURT
Filiz YAVUZKURT
  • 04.05.2016
  • 3.318 kez okundu

Derin gözlerinde öfkenin soğukluğu vardı yine, nerede ne yaptım, hangi sözüm yaraladı, incitti seni bilmiyorum ama nasıl olması gerektiğini biliyorum artık. Zamanı bıraktığım kararlarım, haklı sebeplerim vardı zaten. Her tercih bir kaybediştir ve bazen hayat tercih yapmak zorunda bırakır insanı istemesede. Sevdiklerimiz üzülmesin, arada kalmasın yeter ki, değer verdiklerimiz kendi değeri ile kalsın, kırlmasın, incinmesin kimse. Belki bunlar son satırlarım olacak, yüreğimdeki sesi hiçbir kalem yazmayacak, susturacağım tüm duyguları, sessizlik tek yoldaşım olacak, sensizlikte dinleneceğim, tüm kırgınlıklarımı, en çokta derin gözlerindeki yaralayan bakışlarını alıp yanıma, karanlıklara mahkum edeceğim kendimi, duymayacak, görmeyeceksin beni ve derinlere sakladığım bendeki seni.
Kaybolan yıllarıma hiç yanmadım ben, dünüme ağlamadım, içimi yakan olmadı hiç senin gibi, ateşe atmadım kendimi, giden günlerime acımadım hiç, kanatmadım yaramı. Şimdi sadece sen ağladığım dünüm, içimi yakan ateş, tek hasretim, özlediğimsin, özlerde gelir diye umutla beklediğimsin.
İstedimki sığınabileyim sana, özle istedim, sevginle bunalt beni. Yanında sadece susayım, omuzlarında öylece kalayım istedim, aynı şarkıyı birlikte defalarca dinleyelim bıkmadan, kaybetmekten korkmadan seveyim istedim seni. Çok şeymi istedim hakkım olmadan bilmiyorum, senin için herşeyden herkesten vazgeçebilecekken, bu zamansız gidiş nasıl oldu, nasıl bu kadar kolay vazgeçebildin bizden bilmiyorum… Zamanla herşey değişirdi, düzelirdi aslında, o zamanı verseydin bize, böyle eksilmez yarım kalmazdık, iki yabancı olmazdık, susmazdık haykırırken. Ne boş verebiliyorum olup biteni, ne gülüp geçebiliyorum. Ağır geliyor birikmişler, belki kırılmaktan yoruldum, belki yok sayılmışlıktan, sebepsiz suskunluklardan yoruldum bilmiyorum. Nefes kadar yakın, ömür kadar uzaktın bana, kolay gidemem senden, vazgeçemem seni sevmekten asla. Yalnızdım, benimde hırçındı bakışlarım, yaralarım vardı kanatmadan sar istedim, sen diğer yarım ol istedim, tutunmak istedim güvenle, yarınım ol istedim.
Seni çok sevdim, canımı yaka yaka yine seveceğim sabır ve umutla. Ben sadece seni sevmeyi biliyorum, sensiz yaşamayı bilmiyorum. Sensizlik karanlığa gömülmek demek, sensizlik çaresizlik, sensizlik olmayacak sabah demek belki. Yinede git dersen, yokluğum sana iyi gelecekse, daha mutlu olacaksan giderim derin gözlüm. Senin için, Seni sevmekten değil, senden vazgeçerim, varlığımla veremediğim mutluluğuna yokluğumla yol açarım, seni de, seninle birlikte tüm değerleri de kaybettim derim, yenildim aşkıma. Anlayamadığın yüreğimdeki seni, sen dolu yaşlı gözlerimi alıp yanıma ağlaya ağlaya giderim ben, Sen yaşa diye, senin için ölürüm ben…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. SAİD dedi ki:

    tek kelime ile har,ka bir makale.emeğinize sağlık sayın filiz hanım.

YORUM YAZ

Düşüncenizi Paylaşın

Önceki yazıyı okuyun:
Anadolu Yakası Su Kaçağı Firmaları

Anadolu yakası su kaçağı tespiti, Avrupa standartlarında İstanbul’da su kaçağı bulma hizmeti veren bir oluşumdur.

Kapat