Kurmaya çalıştıkları çatı daha çatılmadan çatırdadı, yerle bir oldu

İZMİR AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Bugünlerde yine içeride ve dışarıda bir kumpas, bir çatı, Türkiye'nin aydınl

28 Nisan 2018 Cumartesi 18:33
17 Okunma
Kurmaya çalıştıkları çatı daha çatılmadan çatırdadı, yerle bir oldu
İZMİR

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Bugünlerde yine içeride ve dışarıda bir kumpas, bir çatı, Türkiye'nin aydınlık yarınlarına karşı bir tezgahla, çirkin bir tezgahla karşı karşıyayız. Ancak hamdolsun yaptıkları bu oyunlar başlarına geçti, kurmaya çalıştıkları çatı daha çatılmadan çatırdadı, yerle bir oldu." dedi.

Yıldırım, Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İzmir 6. Olağan Kongresi'nde, İzmir'e ve Türkiye'ye sevdalı olduklarını söyledi.

Türkiye'nin istiklale kavuşmasında İzmir'in büyük bir paya sahip olduğunu hatırlatan Yıldırım, şöyle konuştu:

"İzmir, ilklerin ve istiklal mücadelemizin başladığı şehirdir. Bu mücadeleyi zaferle noktalayarak cumhuriyetin kurulduğu şehir güzel İzmir'dir. İzmir'in bu istiklal aşkını gören Gazi Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyetin kalkınma hamlesini de İzmir'den başlatmıştır. İzmir İktisat Kongresi'nin toplandığı, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin yol haritasının çizildiği şehir İzmir'dir. İktisat Kongresi toplandığında daha cumhuriyet kurulmamıştı, ülkenin adı da konmamıştı. Ülke savaş, yıkım ve yoksulluk içindeydi."

İzmir'in Türkiye'nin Avrupa'ya açılan penceresi olduğuna işaret eden Yıldırım, kentin ticaretle büyüdüğünü ve bir dünya şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğine dikkati çekti.

AK Parti olarak 15 yıldır İzmir'i hiç ihmal etmediklerini vurgulayan Yıldırım, "İzmir, dünya ile Türkiye'yi buluşturan şehir. İzmir'i ihmal eden Türkiye'yi ihmal etmiş olur. Aydınlık yüzümüz olarak İzmir'in gelişmesi için var gücümüzle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde İzmir'e çok büyük eserler kazandırdık." ifadesini kullandı.

"Türkiye'yi asla böldürtmeyeceğiz"
Gönül coğrafyasıyla bağlarını, kardeşliği güçlendirmek için çalıştıklarının altını çizen Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bu aziz milletin asırlık hissiyatına sahip çıktık. Bizim milliyetçiliğimiz 81 milyon vatandaşımızı kucaklayan milliyetçiliktir, bizim vatanseverliğimiz Türkiye'nin 780 bin kilometrekare vatan toprağı için geçerlidir. Balkanlara da Ortadoğu'ya dostluk eli uzattık. Bu zaman kadar yapılan her hizmeti vatandaşlarla birlikte yaptık. AK Parti'yi millet kurdu, bugünlere millet getirdi. Bizim siyasetimizin geçmişini de geleceğini de milletin istikameti belirler. Türkiye'yi asla böldürtmeyeceğiz. Türkiye'nin idealleri doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yürümeye devam edeceğiz."

Başbakan Yıldırım, vesayet odaklarının baskısına, tehdidine, darbecilere, kumpasçılara asla boyun eğmediklerini belirtti.

"Kurmaya çalıştıkları çatı çatılmadan çatırdadı"
Terör örgütleriyle ülkede kargaşa çıkarmaya çalıştıklarını ifade eden Binali Yıldırım, şunları söyledi:

"Çukur operasyonlarıyla kardeşliğimizi hedef aldılar. Bizi yıldırmaya, irademizi teslim almaya kalkıştılar ancak Allah'ın yardımıyla, sizlerden aldığımız güçle ihanet odaklarının bütün oyunlarını boza boza bugünlere geldik. 'Gerekirse milletin istiklali. bağımsızlığı ve geleceği için canımızı seve seve veririz' dedik.

Bugünlerde yine içeride ve dışarıda bir kumpas, bir çatı, Türkiye'nin aydınlık yarınlarına karşı bir tezgahla, çirkin bir tezgahla karşı karşıyayız. Ancak hamdolsun yaptıkları bu oyunlar başlarına geçti, kurmaya çalıştıkları çatı daha çatılmadan çatırdadı, yerle bir oldu. Bunların derdi Türkiye'nin geleceği değil, bunların derdi Recep Tayyip Erdoğan. 'Aman Recep Tayyip Erdoğan olmasın da AK Parti olmasın da Türkiye'ye ne olursa olsun.' Yağma yok. 15 yıllık bu birikimi, 15 yıllık geldiğimiz bu noktayı alçaklara, memleket düşmanlarına, bölücülere, FETÖ'cülere teslim etmeye hiç ama hiç niyetimiz yok."

"Buyurun işte meydan"
Hiçbir güç ve kumpasın bu millete zarar veremeyeceğini aktaran Yıldırım, 24 Haziran seçimlerinin ülkeye hayırlı olmasını diledi.

AK Parti olarak bugüne kadar girdikleri bütün seçimlerden zaferle çıktıklarını hatırlatan Yıldırım, "Halep oradaysa arşın burada, İzmir'de. AK Parti siyasetin tarihini yeniden yazdı. Demek ki iktidarlar güzel işler yapıyorsa, doğru işler yapıyorsa yıpranmadan gücüne güç katarak yoluna devam ediyor. Biz 16 Nisan referandumunu yaptıktan sonra 3 Kasım'da vaktinde seçimleri yapmayı düşünüyorduk, seçimler vaktinde yapılsın dedik. Seçimleri vaktinde yapmayı planlıyorduk ancak gördük ki seçimlerin bir an önce yapılması için muhalefet partileri başta olmak üzere bazı çevreler sürekli seçimi gündemde tutmaya başladılar. Bir kez seçim gündeme düşerse, piyasalarda konuşulmaya başlanırsa bu ülke için, ülkenin geleceği için iyi değil. Neden iyi değil? Çünkü 'bekleyelim seçim olsun', ondan sonra planımızı yapalım, yolumuza ona göre devam edelim. Tüm ülkeye zaman kaybettirmemek için biz de peki seçim mi istiyorsunuz, buyurun işte meydan. Bir kez daha boyunuzun ölçüsünü millet alsın dedik ve seçime seçimle cevap verdik." diye konuştu.

"Türkiye düşmanlarına asla ve asla itibar etmeyin"
Yıldırım, bazılarının Cumhur İttifakı'na kafayı taktığını ifade etti.

"Cumhurdan niye işkilleniyorsunuz" sorusunu yönelten Binali Yıldırım, şöyle devam etti:

"Cumhur demek halk demek, millet demek. Milletin yanında olmaktan niye gocunuyorsunuz. Eğer milletten yanaysanız siz de milletin yanında olun, bölücülere göz kırpmayın. Türkiye düşmanlarına asla ve asla itibar etmeyin. İnşallah Cumhur İttifakı ile Milliyetçi Hareket Partisi, ülkücüler, milliyetçiler, Türkiye'nin partisi AK Parti ülkemiz hakkında kurulan tuzakları, planları bir kez daha yerle bir edecek. 16 yılda istikrar ve güven ortamını kurmak için çok gayret ettik. Ekonomi alanında birçok başarılara imza attık. Türkiye'yi 3,5 kat büyüttük. Bütün uluslararası değerlendirme kuruluşlarının hesaplarını alt üst ederek boşa çıkardık ve dünyanın en fazla büyüyen ekonomisi olmayı başardık, yüzde 7,4 büyüdük."

"Aday uzaydan mı gelecek?"
Mühendislik ve projeyle siyasetin olmayacağını anlatan Yıldırım, "AK Parti her seçimden açık ara önde çıktı. Peki AK Parti, onun lideri Recep Tayyip Erdoğan bu başarıyı sağlamışken Kemal Bey sen ne yaptın? Her seçimde yenilmek sende bağışıklık yaptı, bağımlılık yaptı. Onun için erken seçim diyorsun. Bağımlılık kötü bir şey. Seni bu bağımlılığından kurtarmak istiyoruz. " diye konuştu.

24 Haziran'daki seçimlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na aday olması çağrısında bulunduklarını ancak kendisinin aday olmadığını vurgulayan Yıldırım, şu değerlendirmede bulundu:

"Nereden gelecek aday? Uzaydan mı gelecek? Cumhuriyet Halk Partisi'nde cumhurbaşkanlığına aday olacak hiçbirisini bulamadınız mı? Cumhuriyetin partisinden aday mı yok? Bir çatı kurmaya kalktınız o çatıda çöktü. Siyasette zorlamayla iş çıkmaz. Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığında buluşarak kurmaya çalıştığınız o çatıda çöktü, altında da hep beraber kaldınız. Millete tuzak kuranların bin bir türlü oyun çevirenlerin tuzakları da ayaklarına takıldı. 15 milletvekili tarihi yürekler acısı. Ne diyor sözcü? 'Genel Başkanımızın talimatıyla 15 milletvekilimizi verdik gitti'. Hem giderim hem ağlarım hesabı. Milletvekilleri istemeye istemeye komşuya gittiler. Bakın ben buradan ilan ediyorum. Bu milletvekillerinin seçildiği iller Afyon, Aydın, Amasya, Ankara, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çorum, Edirne, Kayseri, Kocaeli, Niğde, Zonguldak ve İzmir. Ey İzmirli hemşehrilerim size sesleniyorum. İzmirliler verdiğiniz oyları size sorup da mı başkalarına pazarlıyorlar. İzmir ilk genel seçimde 24 Haziran'da iradelerine karşı seçtikleri vekili piyasaya süren bu zihniyete hak ettiği cevabı verecektir.

Sayın Kılıçdaroğlu, şayet milletvekillerini önemsemiyorsan onu seçen seçmenlerinde mi önemi yok. Millet, aziz milletimiz her zaman temiz siyasetin yanında oldu. Bizim de aziz milletimize inancımız güvenimiz dünde tamdı bugünde tam. Gelecekte de aynı olacak. Çünkü bu AK kadrolar milletin kadrolarıdır, milletin ta kendisidir. Bu dava millete emanettir."

"İzmir'e olan hizmetimiz asla bitmez"
İzmir çevre yolunu hizmete aldıklarını, İzmir-Manisa arasındaki Sabuncubeli Tüneli'nin de bu sene ulaşıma açılacağını bildiren Yıldırım, İzmir-Ankara arasındaki hızlı tren çalışmalarının da sürdüğünü, bunun bitmesiyle de iki kent arasındaki seyahat süresinin 3 saate ineceğine işaret etti.

İzmir'i dünya şehri İstanbul'a otoyolla bağlamak için çalışmaların sürdüğünü, gelecek sene bunun da bitmiş olacağını ifade eden Yıldırım, iki kent arasındaki ulaşımın 3 saat süreceğini söyledi.

İzmir'e hizmetlerinin bunlarla sınırlı olmadığını vurgulayan Binali Yıldırım, şunları kaydetti:

"Say say bitmez ancak şunu bilmenizi istiyorum. Başbakanlık bitebilir, son başbakan da olabiliriz ancak İzmir'e olan sevgimiz, İzmir'e olan hizmetimiz asla bitmez. AK Parti her zaman milletin vereceği kararı baş tacı yapmıştır. Milletin sözünün üstünde hiçbir sözü tanımadık. Milletin sesine hep kulak verdik, beklentisine kayıtsız kalmadık. Büyümemiz devam edecek. Ekonomimiz güçlü olarak devam edecek. Her alanda lider ülke olmaya devam edeceğiz. Yarınımız bugünden çok daha iyi olacak."
Son Güncelleme: 28.04.2018 18:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.