Uyuşturucu bir lobidir ve başında Amerika Birleşik Devletleri vardır. Hollanda, uyuşturucunun serbest bölgesidir.
Pablo Escobar, dünyanın en büyük uyuşturucu taciriydi. Ve yaklaşık 150 milyon doların sahibiydi.
Kolombiyalı Pablo Escobar; uyuşturucu ticaretinden gün geçtikçe daha çok kazanmaya başlar. Böylece Amerika'dan, Columbia'ya büyük miktarlarda para akışı sağlanır. Dolayısı ile bu durum Amerika'nın fazlası ile canını sıkar. Ve Amerika, Escobar'ın iadesi için Columbia'ya baskı yapar. (Başka bir rivayete göre; Escobar CIA'ye istediği haracı vermemiştir, bundan dolayı artık kendisinin Amerika'da uyuşturucu ticareti yapmasına müsaade edilmeyecektir!)
Bitmek bilmeyen cinayetlerin ve suikastların ardından Escober, nihayet tutuklanır. 
Tutuklandıktan sonra, Columbia devlet başkanına (bir rivayete göre) şunu söyler; "Beni normal bir ceza evine atamazsın, o ceza evini yıkarlar,  Zira Columbia'nın yarısı bana çalışıyor. Bugün ayaklanın desem seni de yıkarlar!" Ayrıca şöyle bir cümle kurduğu da söylenir;"Sen beni serbest bırak, ben de ülkenin tüm dış borçlarını ödeyeyim." 
Pablo Escobar,  sonunda kendisine hapishane değil, içerisinde her türlü aktivitesi olan bir saray yaptırır ve paşalar gibi yaşamaya başlar. Saray, Columbia askeri tarafından 3 Km. uzaklıktan 7/24 korunur.  CIA  saldırabilir mi? Saldıramaz; iki ülke arasında kriz çıkar.
Sonunda Pablo Escobar, bir sebepten dolayı hapishaneden kaçar. Ve oğlu ile 8 dk. yaptığı bir telefon görüşmesi esnasında CIA tarafından yeri tespit edilir ve  kaçarken Amerikalı ve Kolombiyalı askerler tarafından öldürülür. Başka bir görüşe göre intihar eder. Çünkü otopsi raporunda kurşunun çok yakın bir mesafeden girdiği tespit edilmiştir.
Peki, Pablo Escobar'ın 150 Milyon dolarlık serveti nereye gider? Tabii ki Columbia Devletinde!
Amerika, dünyanın en büyük kumarhanelerine sahiptir.
Kumarhaneler tek bir şey için kullanılır; kara parayı aklamak! Amerika'da aklanan paranın haddi hesabı yoktur! 
Dünyanın her ülkesinden uyuşturucu baronları  özel uçakları ile gelir, milyar dolarlarını “Kumarda kazandım!” diyerek, geri giderler.  Ve bunun karşılığında oraya büyük miktarlarda para bırakırlar. 
Uyuşturucu, devletler eliyle yapılan bir kazanma yöntemidir!
Legalliği veya il-legalliği de senin verdiğin haraca bağlıdır!
Amerika'da hiçbir zengin hapse girmez! Hukuk; para ile satılan bir şeydir, Amerika'da...
Bu durumda olayın neresinden tutarsak tutalım; neresinden bakarsak bakalım, sonuç;  
çö-züm-süz-lük!
Dünyada uyuşturucu tarlalarını kontrol eden tek bir kurum vardır; silahlı güçler... Her bir silaha ve yasal hakka sahiplerdir! Bunun adı CIA'dir.
Amerika hâlâ  Afganistan'da, hâlâ Taliban ile savaş halinde... 
Amerika'nın, Afganistan’ı terk etmemesinin tek sebebi; Afganistan'da üretilen yüksek kalitedeki afyondur!  Ve CIA eli ile yapılan operasyonlarda fatura kaydı yapılmaz! Taliban'ın kazancını, CIA'ye uyuşturucu satarak sağlıyor. Gerisi sadece göstermelik...
Peki, Afganistan'dan çıkan uyuşturucu nerelere gidiyor?
Çin, Rusya, Tüm Asya Kıt'ası, Avrupa Kıt'ası, Amerika, Güney Amerika... Bizzat başında CIA var!
Hemen size bunun delilini söyleyeyim;
1900'lü yılların başlarında Çin ile İngiltere arasında  adına “Afyon Savaşı!” denilen bir savaş başlar.
İngiltere'nin Hong Kong'u almak için yaptığı bir stratejidir bu...
İngiltere, Çin ile asla baş edemeyeceğini biliyordu. Ne yaptı? Çin halkını  afyona alıştırdı. Afyona alışan halk, gün geçtikçe daha çok istedi. Sonra İngiltere ne yaptı? Kota koydu. "Ben ödemelerimi bundan böyle gümüş para olarak istiyorum!" dedi. Çin'in o kadar gümüş parası yoktu, veremezdi.
"Veremezsen!" dedi İngiltere,"Halkını imparatoruna karşı ayaklandır ve silah ver, imparatora karşı savaşsın!" 
Sonunda Çin İmparatorluğu, İngiltere'ye diz çöktü, halkı sayesinde... 
İngiltere, Hong Kong'u devirdi  ve "Hong Kong bundan böyle benim sömürgemdir!" dedi.
Halkını uyuşturucuya alıştırırsan olacağı budur! 
Türkiye'de de  buna benzer şeyler oluyor  ama devletimiz bu konuda dirayetli olduğu için hemen önlemini alıyor.
Peki, son yıllarda  ülkemizde hiç uyuşturucu baronlarından birinin yakalandığını duydunuz mu?
Ben duymadım...
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.