AŞK FİLMİ ’NE DÜNYA ÜLKELERİNDEN BÜYÜK İLGİ

Aşk Fi̇lmi̇ Foto

 Nisan'da Türkiye sinemalarında vizyona giren " AŞK FİLMİ " dünyaya açıldı !! 

 Başrollerinde Cemre Baysel ve İlhan Şen’in yer aldığı, senaristliğini ve yönetmenliğini Deniz Denizciler’in yaptığı ve yine kadrosunda Onur Büyüktopçu, İrem Yüksel, Vahid Berke Ertekin, Deren Talu ve Erkan Petekkaya gibi oyuncuların yer aldığı Aşk Filmi 9 Mayıs'ta  15 ülkede aynı anda vizyona girdi.

Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Almanya, Avusturya, Danimarka, Norveç, Fransa, Belçika, Hollanda, İsviçre, Azerbaycan ve birçok ülkeden yoğun talep gören film romantik sahneleri ve filmin içinde yer alan Sezen Aksu, Nilüfer, Kayahan gibi yıllara damga vuran şarkılarıyla tüm dünyada ses getirmeye hazırlanıyor.  

ŞAHMARAN: Yılın En İyi Dijital Platform Projesi 

Şahmaran Foto

Yapımını Tims&B Productions’ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstlendiği Şahmaran dizisi, Hacettepe Üniversitesi’nin düzenlediği Kristal Geyik Ödül Töreni’nde ‘Yılın En İyi Dijital Platform Projesi’ ödülünü kazandı. 

Serenay Sarıkaya (Şahsu) ve Burak Deniz’in (Maran) başrollerini paylaştığı Şahmaran dizisi; annesini kaybettikten sonra dedesi ile yüzleşmek için Adana’ya giden Şahsu’nun, burada kendisini hayal bile edemeyeceği ilginç olayların içinde bulmasını ve geçmişin yaralarını taşıyan Şahsu ve Maran’ın birbirlerine âşık olmasını konu alıyor.

ANADOLU KADINLARI SERGİSİ AÇILIŞINI YAPTI

Anadolu Kadinlari Sergi̇si̇

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci  Bodrum Oasis  avm'de . Arzu Erkoç'un Patchwork sergisinin Açılışını yaptı.

Sanatçı Fatih Erkoç ve Sinan Erkoç’un da hazır bulunduğu sanatsal etkinlikte, Atölye Mai Arzu Erkoç Patchwork  Anadolu kadınları Karma Resim Sergisi’nin açılışını yaptı. Başkan Tamer Mandalinci, sergide yer alan çalışmaları tek tek inceledi ve sanatçılardan bilgi aldı. Serginin açılış kurdelasını bizzat kesen Başkan Mandalinci, “Bodrum’un gelişmiş bir turizm ve Sanat şehri olması için aralıksız çalışacaklarını” söyledi. Oldukça ilgi gören sergiye katılanlar, genç Başkan Mandalinci’ye yakın ilgi göstererek seçim  başarısını kutladılar. Sergide sanatçı  Fatih Erkoç, Sinan Erkoç ve mgd onursal başkanı  gazeteci  Nurettin Soydan’da sergiye desteklerini göstererek  emektar kadınların her zaman yanlarında olacağını ilettiler.

KAMURAN AKKOR’UN TORUNU CENGİZ ORHONLU’NUN YILDIZI PARLIYOR

Kamuran Akkor’un Torunu

Genç oyuncu Cengiz Orhonlu’nun adeta yıldızı parlıyor. Şu sıralar vizyonda olan “Cadı” adlı sinema filminde rol alan Cengiz Orhonlu, vizyondaki filmler arasında bir numaraya oturarak 180 bin seyirci sayısını aşması ile bir kez daha dikkatleri üzerinde topladı. Orhonlu’nun hayranlarına sürprizi ise yakında müzikseverler ile buluşacak single şarkı ve ardından da bir albüm. 

On beş yıllık tiyatro deneyimi ile başarılı bir kariyeri olan genç tiyatro sanatçısı Cengiz Orhonlu tiyatro çalışmalarının yanı sıra son dönemde rol aldığı “O Kız” ve “Üç Kız Kardeş” dizilerindeki oyunculuk performansları ile dikkatleri üzerine çekti. Dizi filmlerin yanı sıra üç sinema filminde rol alan Orhonlu, en son Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın aynı adlı eserinden sinemaya uyarlanan “Cadı” filminde kilit rollerden biri olan ‘Kenan’ karakterindeki başarısı ile de büyük beğeni topladı. Filmin izlenme sayısında bir numarada olması Cengiz Orhonlu’nun seyirci ve hayran sayısının artmasında etkisi büyük.Yılların assolisti Kamuran Akkor’un torunu olan cengiz Orhonlu genlerindeki müzik yeteneğini tiyatroda oyun müzikleri yaparak ortaya koymuştu. En İyi oyun müzikleri ödülleri sahibi Cengiz Orhonlu “Sana Bir Sır Vereceğim” oyunun müzikleri ile “En İyi Oyun Müziği” ödülü alan genç sanatçı anneannesi Kamuran Akkor ile rol aldığı “Kelebekler Özgürdür” oyununun şarkısını seslendirmişti. Kelebekler Özgürdür oyununun beğenilen şarkısını Kamuran Akkor ile düet yaparak klip çeken Cengiz Orhonlu müzik dünyasında da adından söz ettirmişti.

ÜÇÜNCÜ KUŞAK KIZ KARDEŞLERİN RESİM SERGİSİ BÜYÜLEDİ

Üçüncü Kuşak

 Rus ikiz kardeşler Helen & Valentina Chernykh'in ''My Reflectıon / Yansımam''  sergisi Bodrum'un seçkin isimlerini bir araya getiren Merqezart Alternatif Sanat’ta sergilendi.

Dedeleri ve babalarından sonra ailedeki üçüncü kuşak ressamlar olarak kariyer yapan ikizlerin babaları ünlü ressam Pavel Alexandrovich Chernykh'in '' Deniz Kıyısı'' adlı eseri Moskova'nın dünyaca ünlü Puşkin müzesinde sergilenirken, büyükbabaları Alexander Mikhailovich Chernykh'in bir eseri ise Paris'teki Louvre koleksiyonun bir parçasıdır. Moskova eğitimli sanatçılar yaşamın her anında var olan güzellikleri ve insan ruhunun özünü yakalamaya çalışıyor. Valentina hayata güzelleme yaparken Helen portreleriyle insan ruhuna ışık tutuyor.

VENEDİK BİANELİ’NDE TÜRK SANATÇI RÜZGARI ESTİ

Venedi̇k Bi̇aneli̇

Dünyanın dört bir yanından sanatçıları bir araya toplayan 60. Venedik Bienali’ne Türk sanatçı Asmer Sultanova damgasını vurdu.

Bianelde tek Türk sanatçı olarak ülkemizi temsil eden Asmer Sultanova’nın Giardini Della Marinaressa Garden’da sergilenen Bunny and Eggy eserleri büyük ilgi gördü. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve eşi Pervin Ersoy sanatçıyı Venedik Bianeli’nde ziyarete giderek, eserlerini gezdiler. Bunny and Eggy isimli heykelleriyle dikkatleri üzerine çeken sanatçı Asmer Sultanova, hem figürü hem de tamamlayıcısı ile sadece iç dünyamızı değil, dış dünyanın ritmine ayak uyduracak bir koleksiyon hayaliyle tasarladığını belirtti. Sultanova: “Bu eserlerde aslında sahip olduğunuz bir figüre ruh katma fikriyle yola çıktım. Tavşan bazen bir ebeveynin korumasını, bazen de arkadaşlarının yeniden uyum sağlamasını yansıtıyor.” sözleriyle duygularını ifade etti.