Yeni Çağrı Gazetesi

İş fırsatları için hemen tıkla!

HAKAN’CA YORUMLAR

HAKAN’CA YORUMLAR
167 Kere Okundu
03 Haziran 2019 - 17:17

HAKAN’IN KULAĞINDAKİLER

1- Hadise – Aşk Dediğin

2- Aleyna Tilki – Nasılsın Aşkta?

3- Yılmaz Taner Ft. Berke Yurdakul – Rivayet
4- Gülben Ergen – Müsaadenle

5- İvana Sert –  İmalat Hatası

6- Cem Belevi –  Bundan Sonra

7- Merve Özbey – Tebrikler

8- Ersay Üner – Selam

9- Hande Ünsal – Nerdesin

10- Berksan – Yeni Biri (feat. Turaç Berkay)

‘El öpenlerin çok olsun’ lafını duyabilecek miyiz? 

Herkese mutlu bayramlar. 11 ayın sultanı Ramazan Ayını bitirmiş bulunuyoruz. Koskoca dokuz günlük bir tatil devam ediyor. Bu bayram da güncel müzik, magazin haberlerini sizlerle buluşturmak istedim. Geçmiş bayramlar kadar bu bayramların da tadı olsa dediğinizi duyar gibiyim. O zaman elinizi taşın altına koyma vakti. Çocukları mutlu edin, ailenizle birlikte planlar yapın. Hemen dokuz günlük tatili kendinize Çeşme, Bodrum fırsatı gibi görmeyin. Acaba önümüzdeki yıllarda ”El öpenlerin çok olsun” lafını duyabilecek miyiz? Neyse, güzel bir bayram olsun. Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz nice bayramlara!

 

 

HARBİYE’DE SÜRPRİZLER OLACAK

Demet Akalın 1 Ağustos Perşembe akşamı Poll Production organizasyonu ‘Turkcell Yıldızlı Geceler’ kapsamında Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde sevenleriyle buluşuyor. Akalın, eski ve yeni şarkılarından oluşan repertuvarı, renkli sahne showları ve sürprizleri ile sevenlerine yine unutulmaz bir konser yaşatacak. Akalın bu konserin gelirlerinin Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacağını sosyal medya hesabından duyurdu. Bilet satışlarına şimdiden yoğun ilgi olduğunu söyleyebilirim. Akalın ile konser hakkında konuştum. Neler yapacaksın? Bir ipucu alayım… dedim. O da hemen ‘’Yapacağım bir şeyler ama öyle hayal ettiğiniz gibi sahneyi dansçıyla doldurmayacağım.’’ cevabını verdi. ‘Sosyal medyada Hande Yener sahneye konuk olacak’ iddiaları var ne düşünüyorsun dediğim de ise ‘’Öyle bir iddia doğru değil, Ben Fero Amerika’ya gitmezse o gelecek, başka bir sürpriz yok vallahi.’’ cümlelerini kullandı.

‘’ERSAY’DAN ŞARKI BEKLEDİM, GELMEDİ’’

Geçen hafta Ersay Üner’in Selam şarkısı tam Demet Akalın’a göreymiş diye bir yazı kaleme almıştım, Akalın o yazıma karşılık ise, ‘’Ersay’dan şarkı istedim bekledim gelmedi.’’ yanıtını verdi. Twitter’daki müzik sayfaları bu konuyu çok merak ediyordu, onlara da yanıt gelmiş oldu.

‘’NE HAMİLELİĞİ YA, KİLO VERDİM’’

Akalın bu ara çok pozitif, hazır sorularımı cevap vermişken, bir de hamilelik iddialarıyla ilgili sordum. Akalın hamilelik iddialarını ‘’Ne hamileliği ya, göbek nerede, kilo verdim aksine.’’ diyerek yanıtladı. Akalın her zaman içten, en büyük artısı da bu olsa gerek. Gizlisi saklısı yok, dobra. Merakla bekliyorum konserini.

 

‘BUNDAN SONRA’YA TAM NOT

Cem Belevi, Taş Plak etiketiyle Bundan Sonra isimli şarkısını yayınladı. Sözü kendisine, müziği Osman Taşdaş’a ait şarkının düzenlemesini Erdem Kınay yapmış. Uzun zamandır Cem Belevi’den bu kadar güzel şarkı dinlememiştim. Söz yazarı kimliğini gittikçe geliştirdiğini düşündüğüm şarkıda Erdem Kınay’ın düzenlemesini de tebrik etmek gerekir.  Şarkının bendeki etkisi puslu günleri anımsatması ve zorla ayrılmak durumunda kalmış bir genci anımsatıyor. Ayrılık sonrası durum ancak bu kadar güzel anlatabilirdi. Uzun yol şarkıları tadında olan şarkının sözleri dikkat çekiyor demiştim. Belevi’nin sözlerdeki başarısını yorumculuk kimliğinde de görüyoruz. Şarkıyı o kadar güzel yorumlamış ki beğenmemek elde değil. Hissede hissede… Aç Kollarını, Yedi Düvel şarkılarını çok fazla sevmemiştim, zaten müthiş bir hit olmamıştı. Dumanlı Sevda ve Mışıl Mışıl ile dinleyicilerin tekrardan gönlünü kazanan Belevi, Bundan Sonra ile büyük bir hite imza attı diyebilirim, fakat müzik piyasasına bu kaliteli şarkı nasıl yansır kestirmesi çok zor. Cem Belevi’nin kariyeri de Murat Boz gibi. Hem oyunculuk yapıyor hem şarkıcılık. Bir ara Cem’in bu kararını çok eleştirmiştim fakat Bundan Sonra gibi başarılı şarkıları da bu süreçte yapacaksa, her iki mesleği de yürütsün vallahi.

DEVRAN ALBÜMÜ DERT ORTAĞIMIZ OLACAK

Merve Özbey 4 yıl önce çıkardığı Yaş Hikayesi adlı albümünden sonra ikinci albümü ‘Devran’ı müzik piyasasıyla buluşturdu. 8 şarkıdan oluşan albümde Erdem Kınay, Ersay Üner, Fikri Karayel, Celil Yavuz, Can Tosun, Gülhan Aydın, Onurcan Özcan, Barış Bilgili, Okan Atakay ve Elcil Gürel Göçtü gibi başarılı müzisyenlerle çalışmış. Albümün açılış şarkısı ‘Konumuz Var’.. Sözü ve müziği genç ve başarılı müzisyen Fikri Karayel’e ait, düzenleme ise Celil Yavuz imzası taşıyor. ‘Vaov’ dedirtmese de sözleriyle etkileyebiliyor. Aslında şarkının melodisi ve sound çalışması çok başarılı olsa da nakaratta bir şeyler eksik diye düşünüyorum. Albümün ikinci şarkısı, albümün çıkış şarkısı olan ‘Tebrikler’. Şarkının sözü ve müziği Can Tosun imzası taşırken düzenleme yine Celil Yavuz’a ait. Tam bir Merve Özbey şarkısı. Can Tosun çalıştığı sanatçıları çok güzel benimsiyor ve son derece titizlikle çalışıyor. Şarkı ve şarkıcı uyumunun şifreleri bu şarkıda gizli. Önceki Merve Özbey şarkılarından farksız olsa da ‘Merve yine bağıra bağıra şarkı söylemiş’ dedirtmiyor, sıkmıyor, aynı tarzı birçok kişi denese de gencecik yaşına rağmen kulvarının öncüsü oldu. Albümün üçüncü şarkısı ‘Devran’. Ayşe Hatun Önal’dan dinlemeye alışık olduğumuz şarkıya Önal fazla değer göstermemişti, fakat Merve Özbey  şarkıdaki hit potansiyelini görmüş olacaktır ki başarılı yorum ve aranjeyle şarkıyı küllerinden yeniden doğuracaktır. Yazın gizli hiti diyebilirim. Geçen gün Onur Can Özcan’ın vefatının 1. Yılıydı. Çok üzülmüştüm onun vefat haberini aldığımda, haberini yaparken son derece mutsuzdum. Neden mi bu bilgilerden bahsettim? Merve Özbey’in dördüncü şarkısı ‘Yaramızda Kalsın’, bir insanın sesi bu kadar mı güzel olur? Arabesk, akustik ve pop… Üç tarzdan birer avuç serpiştirilmiş. Albümün çıkış şarkısı da olabilirmiş, ama kesinlikle ikinci klip bu şarkıya gelir diye düşünüyorum.

Merve, Onur Can Özcan’ın emanetine çok güzel sahip çıkmış. Keşke her şarkıcı Onur’un şarkısını seslendirse de onun genç yaşta yarattığı emanetlere sahip çıksa.  Albümün beşinci şarkısı Barış Bilgili ve Celil Yavuz’un yetenekleriyle ortaya çıkan ‘Kül’ şarkısı. Cengiz Kurtoğlu’ndan duymaya alıştığımız şarkı Merve Özbey’in nağmeleriyle uyuşmuş ve Merve Özbey hem arabesk hem pop kulvarında genç neslin öncüsü olabileceğini bir kez daha göstermiş. Yılların arabesk şarkıcısıymış gibi yorumu, şarkıya hakimiyeti takdir-e şayan. Ersay Üner’den dinlemeyi sevdiğim ‘Gücüm Yetmez’ şarkısını birçoğunuz Nalan’dan hatırlayacaktır. Merve Özbey geçmişin hakkını verenlerden. Şarkıyı dinlerken ‘Bu ses ölümsüz kalacak’ dedim. Okan Atay Elçin Gürel Göçtü’nün ‘Kalır mı Günah’ şarkısı Şira tarafından Yangın adıyla müzik piyasasına sunulmuştu. Fakat Merve Özbey Kalır mı Günah yorumuyla şarkı bambaşka olmuş ve Özbey şarkı bitmesin diye dua ettirmiş. Şarkıyı defalarca dinlemek isteyeceksiniz. Günah Kalır mı bilmiyorum ama bizde kalp ve gözyaşı kalmadı. Albümün kapanış şarkısında ise Merve’nin söz müzik yazarlığı yeteneğini görüyoruz, Eyvallah Merve’nin yüreğindekilerin notaya dökülmüş hali. Merve Özbey çok iyi bir yorumcu, kendisine yakışacak şarkıyı çok iyi biliyor ve çok iyi şarkı seçici. Erdem Kınay gibi müzik piyasasının en nadide yeteneğiyle birlikte çalışıyor. Birçok müzisyen kendisini destekliyor. En önemlisi ise Merve Özbey Demet Akalın okulundan mezun birisi. Demet Akalın gibi kendisine yakışan her şarkıyı bulmakta üstüne yok. Biliyorsunuz Merve Özbey Demet Akalın’ın vokaliydi, o zamanlar da çok hanımefendiydi, hep ‘Demet Hanım’ derdi. Özbey 2000’li yılların en iyi vokal performansına sahip, genç isimleri arasındadır. Onun sesi ölümsüz kalacaktır, sesiyle her zaman dert ortağımız, sığınacağımız bir ablamız, yüreğimiz yanınca içebileceğimiz berrak bir su belki de iç sesimiz olacaktır. Şu bir gerçek Merve Özbey hep söylesin, hep okusun, hep üretsin.

 

 

 

25’LİK KIZLARA TAŞ ÇIKARDI

Geçen gün Nebahat Çehre Nişantaşı’nda görüntülenmiş. 75 yaşındaki oyuncu yırtık Jean pantalonu ile adeta 25’lik kızlardan daha güzel görünüyordu. Çehre’yi gördükçe yaş almaktan korkmuyorum. Kendisine bakıyor, hayata hep pozitif ışık saçıyor. Yıllarca kendisini koruyup muhafaza etti. Kendisine saygısı olan nadide isimlerden. Son derece asil bir kadın. Yeni projeleri varmış, senaryo okuma dönemindeymiş. Dizilerine kavuşsak ne güzel olur… 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

 • iOS (iPhone) --> 5
 • Android --> 8
Gönder
Sonuçlar

Yeni Çağrı Gazetesi © 2019 - Web Tasarım : GNS Ajans