Yeni Çağrı Gazetesi

İş fırsatları için hemen tıkla!

HAKAN’CA YORUMLAR

HAKAN’CA YORUMLAR
Avatar
Hakan KANBUROĞLU( [email protected] )
227 Kere Okundu
27 Mayıs 2019 - 18:32

HAKAN’IN KULAĞINDAKİLER

1- Demet Akalın – Ağlar O Deli

2- Hadise – Aşk Dediğin

3- Aleyna Tilki – Nasılsın Aşkta?

4- Yılmaz Taner Ft. Berke Yurdakul – Rivayet

5- Gülben Ergen – Müsaadenle

6- İvana Sert –  İmalat Hatası

7- Cem Belevi –  Bundan Sonra

8- Tuna Kiremitçi & Zara – Bana Bir Düş Borçlusun

9- Ersay Üner – Selam

10- Merve Özbey – Tebrikler

 

DEHA İLE DEMET ”YEKTEN” YÜZÜNDEN TARTIŞMIŞ

Demet Akalın’ın ‘Ateş’ albümü çıkmadan önce Deha ile görüşmüştüm ve Yekten şarkısına birlikte düet yapacaklarını belirtmişti. Ben de bu bilgiyi haber yapmıştım ve birçok müzik, magazin sitesinde haber yer almıştı. Albümün çıkmasına günler kala Yekten şarkısına Akalın’ın Haktan ile düet yapacağını öğrendim. Allah Allah deyip şaşırmıştım ve albüm çıktığında şarkıyı dinleyip beğenmiştim. Yine Deha’ya ulaştım ve ‘’Demet Akalın, Yekten şarkısına hani seninle düet yapacaktı?’’ diye sordum. Deha’dan aldığım cevap ‘’Demet’le albümdeki aranjeler yüzünden ufak bir tartışma yaşadık, her telden ve karmakarışık geldi bana.’’ Şeklinde oldu. E bu yüzden de Deha ile düet iptal olmuş. Barışırsınız siz dediğimde ise Deha, ‘’Bizim piyasayı bilirsin, bir kavga ederiz bir barışırız.’’ Cevabını verdi. Demet Akalın’da çabuk parlar çabuk söner bence bu iki dost yeniden barışır. Bu arada Deha, ‘’Şimdi bu alemde tek dostum Berkay, ortak işler yapmak istiyoruz, yakında patlar.’’ Açıklamasını yaparak büyük bir merak uyandırdı benden. Bana kalırsa Deha Demet ile de barışır, Berkay ile de bombayı patlatır, deli dolu samimi bir çocuk yolu açık olsun. 

 

 

 

 

ERSAY ÜNER FARKI: NOKTA

 

Ersay Üner yeni albümü ‘Nokta’yı müzikseverlerin beğenisine sundu. Ersay Üner’in başarılarını saymama gerek yoktur, bu zamana kadar popun en hit şarkılarına imza atarak ödüller almıştı. Aranjörlüğünün yanına bir de yorumcu kimliğini ekleyerek karşımıza çıkan Üner’in Tatlım Tatlım ve İki Aşık şarkıları da müzik piyasasında kendi sesiyle hit olmuştu. Ersay Üner’in Nokta albümündeki şarkıları dinlerken modern soundlar dikkatimi çekti. Üner, şarkı çıkarmadığı dönemde müzik piyasasını çok güzel incelemiş. Günümüz piyasasında arabesk, elektronik esintiler hakim. Üneri’in de trap rap, arabesk, pop ve elektronik tarzların harmanlanmasını hissettiğimiz Nokta albümünde benim favori şarkım Selam! Dinleyip dinleyip duruyorum, eşlik ediyorum. Tam bir Ersay Üner şarkısı olmakla beraber, nakaratı dinlerken ise ‘Bu şarkıyı Demet Akalın okumalıydı’ dedirten bir şarkı. Ersay Üner ise Nokta ile çıkış yapmayı tercih etmiş ve çok da doğru bir karar vermiş. Şarkı kalitesiyle herkesin beğenisini toplamışa benziyor. Dijital platformlarda ‘’ : %0 çıplaklık, %0 Cinsellik, %100 Kalite’’ şeklindeki bir yorum dikkatimi çok çekti. Bir yorum Nokta’yı ancak bu kadar güzel anlatabilirdi. Albümdeki ‘Sana mı Yanayım’ şarkısı da sımsıcak olmuş. Soner Sarıkabadayı tarzını anımsatan şarkı dinledikçe güzelleşiyor.’Güm’ adlı şarkı anlaşılması zor ama nakaratıyla dinleyiciyi kendine çeken bir şarkı, hit konusunda ters köşe yapabilir. ‘Yıldızlar’ şarkısı da son derece samimi, kesinlikle bir filme yakışacak bir şarkı. Hatta başlı başına kendine film yaptıracak bir şarkı da diyebilirim. Ersay Üner bu şarkıya Büşra Pekin ile birlikte klip çekse ne güzel görüntüler ortaya çıkar demekten kendimi alamadım. Bu şarkıyı dinledikçe umutlanıyorum, içimi yeşil ve mavi kaplıyor. Ozan Bayraşa’nın yeteneğini de unutmamalıyız. Uzun bir süredir bu kadar güzel şarkıyı peş peşe dinlememiştim, Ersay Üner farkı bu olsa gerek. Uzun yıllar dinlenecek şarkılara sahip bu albüm için bence Ersay’a teşekkür borçluyuz. ‘Popun en basit şarkılarını yaptı’ diyenlere ‘Ersay Üner’in yeteneği ve kalitesini yansıtan Nokta’yı’ dinlemelerini öneriyorum. 

 

 

 

 

 

Ivana Sert şarkı söyleyemez mi?

Uzun bir süredir İvana Sert’in İmalat Hatası şarkısını dinliyorum. Çok olay olmadı mı sizce de bu şarkı? Ivana Sert şarkı söyleyemez mi? Müzik piyasasına kimler kimler girdi, Ivana Sert’in nesi eksik? Şehrazat gibi bir isimden şarkı almışken, gayet pop müzik piyasasına hitap eden bir işe imza atmışken neden bu kadar eleştirildi anlamadım. Sözü Şehrazat’a, müziği ve düzenlemesi Murat Yeter’e ait olan İmalat Hatası şarkısını ben sevenlerdenim. Ivana Sert Türkçe’yi çok düzgün telaffuz edemese bile şarkıyı bana sevdirdi. Kaldı ki günümüzde hangi şarkıcı dilimizi düzgün kullanıyor ki? Eleştirmek için eleştiriyorlar Ivana’yı. Yahu, sosyal medya fenomenleri olmayan sesleriyle müzik piyasasına adım atınca neden eleştirmiyorsunuz da zaten medya sektöründe olan biri müzik sektörüne adım atınca kızılca kıyamet koparıyorsunuz? Evet müzik piyasasına herkes adım atıyor eleştirebilirsiniz ama İvana Sert zaten müzik kariyeri olan biriymiş. Kendisine haksız eleştiriler yapıldığını ve çok fazla yüklenildiğini düşünüyorum. Katıldığı bir programda Sert, ”18 yaşındayken Sırbistan’da kariyerim hazırdı, konservatuvar da okudum, piyano dersi de aldım, albüm projem vardı. Ama Türkiye’ye Sırbistan güzeli olarak geldim, yolum başka bir tarafa gitti.” cümleleriyle müzik ile olan bağını anlattı. Bakalım bu süreçten sonra İvana yine eleştiri oklarının hedefinde mi olacak?

 

 

YENİ HİT KOKLAYICISI

Müzik piyasasının genç ve başarılı ismi Hande Ünsal’ın da yaza girdiğimiz şu günlerde yepyeni şarkısı müzikseverlerle buluştu. Sözleri Melda Gürbey’e, müziği kendisine ait olan Nerdesin? adlı şarkının düzenlemesi ise Serkan Balkan imzası taşıyor. Şarkıyı ilk dinlediğimde nakaratında bir yükselme bekledim ve karşılığını bulamayınca moralim bozulmuştu. Şarkıyı dinledikçe ise sevip bayılanlardanım. Son 2 yıldır Hande Ünsal’ın şarkıları hit oluyor, Ünsal bu işin üstesinden geldiği anlamına geliyor. Acaba yeni hit koklayıcısı Hande Ünsal mıdır? Bir ara Demet Akalın için iyi şarkı koklayıcısı deniyordu, genç neslin de iyi şarkı koklayıcısı Hande Ünsal diyebiliriz. Gerçekten başarılı ve azimli birisi. İki Çift Laf’tan bu yana çok yol kat etti. Emeklerinin karşılığını her zaman alacaktır, artık devir gençlerin devri, azimli gençlerin devri, şarkısını üreten gençlerin devri, ailesiyle magazin ile bir yerlere gelmeye çalışmayan gençlerin devri. Yani devir Hande Ünsal gibi başarılı gençlerin devri. Basın bülteninde ekibine de yer ayıran Ünsal’ın ” Bu iş bir enerji işi , sihirli bir ekibim var ve onlar sayesinde kendimi hep masal diyarında hissediyorum. Elde ettiğimiz başarıdan dolayı çok mutluyum, yeni şarkımız Nerdesin ? ile bu başarıyı daha ileriye taşıyacağımıza eminim.” cümleleriyle yazımı tamamlıyorum.

 

 

 

 

 

 

HAK ETTİĞİ DEĞERE BİR GÜN ULAŞACAK

Müzik piyasasının yeniliğe açık isimlerinden Yılmaz Taner yeni şarkısı Rivayet’i beğeniye sundu. Sözü Murat Güneş’e, müziği Yılmaz Taner’e ait olan şarkının aranjesi ise DJ Berke Yurdakul’a ait. KNY Müzik etiketiyle tüm platformlarda yerini alan şarkı duygusal form ile günümüz trend aranjenin harmanlanmasıyla ortaya çıkmış. Şarkı çok güzel, dinledikçe dinlemek istiyorsunuz. Hem duygulandırıyor hem harekete geçiriyor, Yılmaz Taner Kapılar ve Şahane şarkılarından sonra bizlere yeni bir uzun yol şarkısı, yeni bir yol arkadaşı sunmuş.Önceki şarkısında röportaj yapmıştık ve açıklamalarını dinlerken ‘’Aklı ve ruhu gerçekten müzik dolu bir müzik adamı’’ demiştim kendisi için. Taner, müzikal anlamda büyük bir yetenekti. Umarım önümüzdeki süreçte hak ettiği değeri görecektir, magazinden uzak ama müzik ile fazlasıyla iç içe. Hak ettiği yere ulaşmasına az kaldığını düşünüyorum. Berke Yurdakul da son derece genç bir isim. The Dream adlı çalışmasıyla Türkiye’nin dünyadaki yüzü olmuştu, umarım her geçen gün Türkiye’de yeni çalışmalar yapar ve başarısını katlayarak ilerler.   


BÜYÜK USTAYA VEDA

 

Yeşilçam’ın usta ismi aktör Eşref Kolçak akciğerlerinin su toplaması nedeni ile uzun süredir tedavi gördüğü hastanede geçen akşam hayatını kaybetti. Haberi aldığımda çocukluğum onunla geçince gözlerim dolmaması da imkansızdı. Eşref Kolçak sağlığında verdiği bir röportajda, ”Benim de mezarım orada. Eşimin yanına kendi mezarımı da yaptırdım. Eşimin mezarının üzerine defnedileceğim” cümlelerini kullanmıştı ve bu sebepten eşinin yanına defnedilecekmiş. Benim onunla ilgili aklımda kalan röportaj, ”Hem benim hem de eşimden kalan sigorta primlerim var. Onlarla idare ettim bugüne kadar. Ama ben çalışmak istiyorum. Sanatçı çalışmadığı zaman büyük ıstırap çeker.” sözlerinden oluşan röportajdı. Umarım bu sözler herkese ders olur, sanatçı çalışmadığı zaman ıstırap çeker. Büyük bir ustayı kaybettik, ne desek kifayetsiz kalıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

 • iOS (iPhone) --> 5
 • Android --> 8
Gönder
Sonuçlar

Yeni Çağrı Gazetesi © 2019 - Web Tasarım : GNS Ajans