Yeni Çağrı Gazetesi

tipobet ip stresser

İş fırsatları için hemen tıkla!

MAGAZİNMATİK!

MAGAZİNMATİK!
Avatar
Funda ERKOÇ( [email protected] )
124 Kere Okundu
23 Ağustos 2019 - 15:50

Rafet’in Coşkusu Deniz’in Hüznü İle Birleşti!

Polat Yağcı’nın şirketi Poll Production Harbiye Açıkhava sahnesinde ‘Turkcell Yıldızlı Geceler’ konserlerinden sonra şimdi “Turkish Airlines Harbiye Açıkhava “ Konserleri ile müziğin dev isimlerini Harbiye Sahnesi’nde buluşturuyor…

Bu buluşmalardan Deniz Seki &Rafet El Roman konseri bir taşla iki kuş vurma gibi bir şey oldu.İki büyük isim aynı sahnede daha ne olsun bundan güzel…

Deniz Seki’nin özgürlüğüne kavuştuktan sonra verdiği konserlerden üç tanesini takip etme şansım oldu.Rafet El Roman’ı ise ilk kez Harbiye Açıkhava’da izledim.

Önce Rafet El Roman hakkında yazmak istiyorum biraz. Rafet El Roman sahne enerjisi olağanüstü ,esprili,elastik ve sempatik biri magazin sayfalarından hep sert görüntüsü ile tanıdığımız Rafet, Harbiye Açıkhava’da pamuk gibiydi.Birbirinden güzel şarkılarını kendine has yorumu ve dansı ile bütünleştirip dinleyicisiyle duygu bütünlüğünü iyi yakalayan bir sanatçı.Yılların tecrübesini sahnede konuşturuyor ve Deniz Seki’li Harbiye hayli şık durmuş üzerinde zaten birlikte yaptıkları düette doyumsuzdu.

Gelelim Deniz Seki’ye…

Özgürlüğüne kavuştuktan sonra ilk Bostancı konserinde izlemiştim onu ve o gün nasıl büyük bir duygusallık yaşayıp bize de yaşattıysa bugünde aynı hislerle izledim onu!…

Öncelikle Polat Yağcı’ya teşekkür etmek lazım Seki’nin sağlık sorunları yaşayan annesini tüm imkanları seferber ederek Harbiye Açıkhava’ya getirttiği ve kızının bu özel gününe şahitlik yaptırttığı için.

Deniz’in annesini gördüğünde yaşadığı sevinç görülmeye değerdi.Konserin bir yarısında ise gözyaşlarını tutamaması ve hayatının en zor yıllarını anarak duygusallığın dibine vurması hepimizin yüreğini dağladı..

Bazen kızıyorum ona hiç mi ders çıkartmadın yaşadıklarından diye ama onun kurduğu o cümle yok mu ah o cümle “Siz benim neler yaşadığımı nereden bileceksiniz” aslında haklı biz sadece gördüğümüz kadarı ile yaftalıyoruz ya içeride derinlerde neler oluyor haberimiz yok!.

Hep diyor yine dedi “ben bu şarkıları nasıl ne duygularla yazdım bilemezsiniz”.Haklı da herkesin dışarıya yansıttığının bir de arka yüzü var.Hala o psikolojiden sıyrılamamış hep bir yanı hüzünlü belkide böyle olması onun üretken yapıyor.

Bu arada dip not eklemek isterim ki Deniz Seki gerçekten iyi bir sanatçı ürettikleriyle her gönüle dokunabilen bir isim umarım bu üretkenliği ömür boyu devam eder.

 

 

Ünlü Çiftin Kızları 1 Yaşına Bastı!…

Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin ile oyuncu Şükran Ovalı’nın kızları Mihran 1 yaşına bastı.

Şükran Ovalı kızının doğum gününe özel sosyal medyada duygusal bir paylaşımda bulundu.

Şükran Ovalı, paylaşımında “Kızım… Daha gelmeden ismin geldi, sonra hissin geldi.. Mihranım can parçam… Geldiğin an aşık oldum sana. Ömrümün geri kalanında en çok seni sevecek olmak, ne güzel bir hafiflik hissettirdi bana… Tarifsiz bir sevgi . Bilmeden, bildiğim o sonsuz bağ.. Su gibi hissettim kendimi, hep yeşerten bir hayat gibi. Sayende. Yeniden keşfettim her şeyi.. Yeniden başladım… Yeniden doğdum seninle. İyi ki doğduk.. Seni büyürken görmek en güzel hayalim. Gülüşüne sakladığın hayat, sana cömert davransın dilerim. Çok sev, çok sevil yavrum! Vicdan yanı başında olsun, aklından düşen kalbine denk gelsin. İyi ki bizimlesin, iyi ki bizi seçtin.. Hiç unutma; seni sen olduğun için hep sevicez, bir an bile vazgeçmeden… Sağlıklı yaşlara”sözlerine yer verdi.

Caner Erkin ile Şükran Ovalı kızları için dostlarının da katıldığı bir doğum günü partisi verdi.

 

“Uyan”ın Kaz Dağları Macerası!

Geçtiğimiz hafta sosyal medyada Boğaziçi Caz Korosunun seslendirdiği Uyan adlı şarkı dikkat çekti.

Çıkan haberlerde şarkının söz ve müziğinin Tarkan’a düzenlemesinin de Masis Aram Gozbek’e ait olduğu ve Kaz Dağları’ndaki ağaç katliamına dikkat çekmek için yapıldığı yazılıp çizilmişti.

Aslında işin aslı biraz farklıydı…

Tarkan “Uyan” şarkısını 2008 yılında yapmıştı.Yani şarkı Kaz Dağları için yapılmamıştı ve yenide değildi.Sadece Boğaziçi Caz Korosu Kaz Dağlarındaki ağaç katliamına dikkat çekmek için şarkıyı okumuş ,Tarkan’da destek vermişti.

Ama gel gör ki bizim bir magazin haber havuzumuz var oraya bir haber düştü mü herkes koşar copy paste yapar bakmaz çoğu aslı nedir diye !

İşte “Uyan” da böyle havuzdan çıkmış copy paste bir haberdi.Ama dikkat çekti mi ?! Hem de nasıl çekmez mi hiç!… Tarkan’ın doğaya,insana ,hayvana olan duyarlılığı bilinen bir gerçek sırf Tarkan’ın adı bile yeter bu tarz konularda…

Eh böyle olunca da fevkaladenin fevkinde bir şekilde sosyal medyada Kaz Dağları ve oradaki ağaç katliamına “Uyan”şarkısı ile dikkat çekildi…

 

 

Sessiz Star Ahmet Şafak!…

Müzisyen ve edebiyatçı kişiliğiyle tanınan Ahmet Şafak’ın hem senaryosunu kaleme aldığı hem de baş rolünü üstlendiği “Kuşatma-7 Uyuyanlar” filminin teaserı yayınlandı.Film 4 Ekim’de vizyona girecek.

Pekiyi Ahmet Şafak kimdir? Yüzümüzü popüler kültüre döndüğümüz için aslında sanat adına güzel işlere imza atanları çok fazla göremiyoruz.

Ahmet Şafak 2000 yılında çıkarttığı “Yalnız Kurt” isimli albümü ile büyük patlama yapmış söz-müziği kendine ait olan “Adam Gibi”, “Sarıkamış”, “Sevdalı Şehit”, “Kan Uykusu”, “Yüreğinle Gel”, “Habersiz Gitme”,”Unut Onu” gibi şarkıları ve “Gesi Bağları” yorumu ile de kendisine büyük bir hayran kitlesi oluşturmuş bestekâr, söz yazarı ve edebiyatçıdır.

Verdiği konserler hıncahınç dolan magazinsel olaylardan uzakta kendi dünyasında güzel işlere imza atan sanatçı sıfatını güzel taşıyan bir isimdir.

Aslında gözümüze sokulan star adı verilenlerden belkide bir adım önde star üstü bir adamo, ama dediğim gibi popüler kültürün içinde var olmadığı için çoğumuzun tanımadığı bir isim..

Bence bir kez de olsa bir Ahmet Şafak şarkısı dinleyerek işe başlayabilir onu ve sanatını tanıma fırsatı yaratmış olursunuz…

 

Reynmen Yürek mi Yedin?!

Geçtiğimiz hafta müzik adına hayli hararetli geçti!…Hararetli derken yeni çıkan şarkıları falan kast etmiyorum.Son günlerin popüler ismi Reynmen ile Müyap başkanı müzik yapımcısı Bülent Seyhan arasında karşılıklı sert bir dialog yaşandı.

Ben dialogları takip ederken” Vay Reynmen yürek mi yedin arkadaş” dedim resmen!…

Reynmen’in “Derdim Olsun” şarkısından sonra çıkarttığı”Ela” şarkısıyla da müzik listelerini altüst etmesine Bülent Seyhan’dan “Bazı isimler YouTube’dan sahte tık satın alıyor. Sahnelerine bir bakıyorsun, ses yok, şov yok, seyirci yok. MÜYAP olarak sahte tıkları araştıracağız” demesi üzerine Reynmen’den adeta zehir zemberek bir cevap geldi ve “Beni siz var etmediniz ve siz de yok edemeyeceğinizi bildiğiniz için bu kadar kuduruyorsunuz değil mi? Müzik yapacak arkadaşlara sesleniyorum; hiçbiriniz müzik şirketiyle anlaşmayın! Hepiniz onlardan kat ve kat üstünsünüz. Şu an benim üstüme gelmelerinin ve sanatçılarını kötü konuşturmalarının en büyük sebebi sahip oldukları müzik şirketlerinin hiçbirinin beni satın alamayacağını bilmesi. Velhasıl kelam kedi uzanamadığı ciğere ‘Ajdar’a haksızlık etmişiz’ diyor. O var ettiğiniz sanatçıların hepsi hayatta bir yere gelmek için bastırılmış tiplerken, ben onlardan biri değilim. Benim bağlanılmışlığım yok. Hiç de lafımı esirgemem. Susuyorum ama söylenecek şeyim yok değil. Şu anda konuşmamın tek nedeni iki şarkı yapıp dinlettiğim için aileme kadar ithamda bulunulmuş olması. Kişi kendinden bilir işi. Ben o değilim.” Dedi.

Eh tabi iş bununla bitmedi Bülent Seyhan’da karşı bir açıklama yaparak “Ajdar onun gibi hadsiz değildi. Onun müzik yapmadığını biliyorduk. Ajdar haddini aşıp, Türkiye’nin en büyük sanatçısıyım demiyordu. Ajdar benzetmesini yapınca üzerine alındı. Demek ki eş değermiş, hatta Ajdar daha üstünmüş.Biz ciğerleri elimizin tersiyle itiyoruz. Fake ile fenomen olmuş, bu çocuk terbiyesizce hareketler yapıyor. Saman alevi olup sönecek. Ne zaman ki sahnelere çıkıp, ses sanatçılığına başlayınca olmadık laflar ediyorlar. Adam olsun edepli olsun, şarkı nasıl okunuyor öğrensin. Sokak kültürü ile bu iş olmaz” dedi.

Vallahi ben bile bu yazışmaları ,konuşmaları takip ederken gerildim bazen haklı iken edeceğiniz bir laf ile haksız hale gelebilirsiniz yada o anki sinirle ileride sizin zararınıza olabilecekleri göremezsiniz.

Reynmen kardeşim gençliğin verdiği delikan ile şu an hakkını savunmaya çalışırken birazda erken gelen popülerliğin sarhoşluğunda ettiği kelimeleri tartmadan sarf ediyor.Öncelikle saygı diyorum çünkü karşında senden yaşça büyük ve tecrübesi senden çok fazla biri var.Evet söyledikleri sana ters gelebilir gerçekte olmayabilir ama sokak kültürü ile konuşmak yerine kendini daha düzgün kelimelerle anlatabilirsin şu an kullandığın lisan popüler olabilir ama unutma her şeyin modası birgün geçer!…

Bence gidip Bülent Seyhan’ı ziyaret et karşılıklı oturup konuşun sana vereceği nasihatlarla bence daha da ileriye gidebilirsin bu sektörde ama illa ben bildiğimi yaparım dersen eh dediğim gibi popülerlikte bir yere kadar derler adama!…

 

 

Matrix Sevenler Müjde!…

2000’li yıllara damgasına vuran efsane film The Matrix 4. serisiyle geri dönüyor.

1999 yılında vizyona giren film daha sonra 3 seri olarak vizyona girdi. Dizinin son serisi 2003 yılında sinema severlerle buluştu.

Matrix 4 aynı kadroyla devam edecek. “Neo” karakteriyle Keanu Reeves’i,”Morpheus”u canlandıran Laurence Firshburne ve tabikide ” Trinity”i canlandıran Carrie-Anne Mos’u izlemek yine çok zevkli olacak.

Beklentiler gerçekten çok büyük ve bu haber dünya genelinde şu anda çok büyük etkiler yarattı. Filmin çekimleri 2020 yılının ilk aylarında başlayacak ve muhtemelen aynı sene de ekranlarda olacak.

Aksiyon ve bilim kurgu türündeki filmin yönetmen koltuğunda ise üçleme serisinde de yönetmen koltuğunda oturan Lana Wachowski olacak.

 

MasterChef Türkiye Bildiğiniz Gibi!

Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8 ‘de geçen sezon büyük ilgi gören MasterChef Türkiye yeni sezonuna merhaba dedi.

Bu sezon usta şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın jüri olarak görev yaptığı MasterChef Türkiye bu sezonda yine ilgi ile izlenecek o kesin lakin hala geçen sezondan ders alınmamış olacak ki bu sezonda hala popüler kültürden beslenenlerden medet umulmuş!

Geçen sezonu bir hatırlarsak Yemekteyiz yarışmasında millete kan kusturan Murat diye bir yarışmacı vardı onu aldılar Masterchef Türkiye yarışmasına monte ettiler.Adam Yemekteyiz’deki hali ruhiyetini bu yarışmaya da taşıdı ve sonunda diskalifiye oldu.Ama iş onunla bitmedi tabiî ki diskalifiye olunca coştu gürledi en sonunda da bir gariban papağanın canına kast etti!;Bundan sonrası zaten adli vakalık bir durum…

Şimdi bakıyorum yine Yemekteyiz’den gelme Yasin ve Sinan adlı yarışmacılar   MasterChef Türkiye’de boy gösteriyorlar.Zaten Yasin’i görünce anladım ki hala yarışmacı adayı seçerken işin sonu nereye varır diye düşünülmüyor yada biz oturup bir kurguyu izliyoruz…

 

İddialar Doğru Çıktı. Bebek Geliyor!…

‘Binbir Gece’ isimli dizinin setinde tanışarak 2009 yılında dünyaevine giren Bergüzar Korel ve Halit Ergenç’ten mutlu bir haber var.

Bir süredir Berüzar Korel’in yeniden hamile olduğu yönünde çıkan haberler magazin gündeminde konuşuluyordu.

Hamileliğinde üçüncü ayını geride bırakan ve sürekli olarak bol kıyafetler giyerek karnını saklamaya çalışan Korel, hamile olduğunu doğruladı. Önceki gün geldiği AVM’de basın mensupları ile ayaküstü sohbet eden güzel oyuncu, ısrarla gelen hamilelik soruları üzerine “Her şey çok şükür yolunda. Haberlerden de okuduğunuz gibi ikinci çocuğumuzu bekliyoruz. Çok güzel, çok özel bir duygu.Allah herkese bu özel duyguyu yaşamayı nasip etsin inşallah” yanıtını verdi.

Bergüzar Korel ve Halit Ergenç çiftinin ikinci çocuklarının cinsiyetini doğuma kadar öğrenmek istemediği iddia edilmişti.

Çiftin 9 yaşında Ali isimli bir oğulları var.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

Hangi işletim sistemli telefonu kullanıyorsunuz?

 • iOS (iPhone) --> 5
 • Android --> 9
Gönder
Sonuçlar

izmir escort

Yeni Çağrı Gazetesi © 2019 - Web Tasarım : GNS Ajans

evden eve nakliyat

ofis taşıma